Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ha letöltött programmal...

Ha letöltött programmal dolgozok grafikusként itthon, akkor az eladott grafikáim miatt (logó, szorólap, hirdetés . Stb) okozhat nekem ez problémát? (Kezdő vagyok)

Figyelt kérdés
Nem nagyon lenne most pénzem megvenni egy eredeti verziót, meg értelmetlen is lenne, tudom hogy nem jó megoldás a letöltés

2013. ápr. 30. 22:45
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Épeszű grafikus nem ad ki projekt (pl. psd) fájlt a kezéből. Még én sem tettem ilyet eddigi pályafutásom során, és nem is fogok. Szerzői jogi problémák esetén pedig az egyik legnagyobb ütőkártya tud lenni, ha esetleg ilyen esne meg veled.
2013. máj. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat.Nekem valamiért egyértelműnek tűnt, hogy azt adjam oda, de akkor tévedtem.
2013. máj. 1. 23:25
 13/18 gubinyigabor válasza:

Forrásfájlokat esetenként muszáj kiadni, az is a kontraktus része. Ha nem adod oda, hogyan fogja használni a megbízó?

Képeknél ez nem szokott gondot okozni, de egy grafikánál már igen, Megtervezed a grafikát, a megbízó kifizet téged, majd később a forrásfájl hiányában nem tudja használni, mikor például óriásplakátra akarja tenni.

2013. máj. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Drone007 ***** válasza:

#13 ez szerződéstől függ, ha arról szól a megrendelés, hogy készítsek kampányplakátot A/2 méretben, akkor megkapja a végeredményt kompozit pdf formájában. Ha az a reklamáció, hogy ezt nem tudja kinyomtatni építési hálóra 50m2-ben, akkor sorry, de az eredeti megbízás nem erről szólt. A formátum, méret, vagy aráány módosítást általában meg lehet oldani felár ellenében, de a forrásanyag megtartásának pont az a lényege, hogy ne másnál csináltassa a variánsokat.

Más kérdés, ha arculatot/logót tervezel, mert azoket elev úgy tervezzük meg, hogy a későbbi kreatív anyagokon felhasználhatóak legyenek. mindjuk ilyenkor sem adom ki a részletes ai/cdr forrást, hanem általában egy integrálható cmx verziót adok a vektoros anyagról, vagy nagyfelbontású tömörítetlen tiff képanyagot.


Webdesignál előfordulhat, hogy a psd forrást kell kiadni, de akkor a szerződés is úgy kell szóljon.


Offline grafikai munkánál a project forrásanyagát többnyire emelt áron (3-5x) adom csak ki.

2013. máj. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
hozzánk anno amikor írtak, hogy jönnének ellenőrizni nem engedtük be őket, mert a "szoftverrendőrség" mint olyan nem hatóság. simán van időd letakarítani a gépet. Arról nem is beszélve, hogy soha nem jönnek razziázni, előtte küldenek levelet/mailt/akármit. Kicseréled a gépet egy olyanra amin egy linux van gimp-el szt kezitcsokolom.
2013. máj. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
15-ös: az szép, de nem a szoftverrendőrséggel van a baj. A NAV-val ezt már nem tudod eljátszani, ha kopognak...
2013. máj. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ingyenes szoftver:

Ubuntu

GIMP

Inkscape

Lyx


És így tovább. Az Ubuntu szoftverközpont tele van ezekkel. Nem mondom, hogy mindegyik világszínvonalú, de biztos vagyok benne, hogy el tudod végezni velük a munkád. Aztán, ha összeszedtél rá elég pénzt, akkor vehetsz fizetős alkalmazást.

2013. máj. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Webdesignnál kinek nem alap psd-t adni?! Nálam az. Bele se írok ilyet a szerződésbe.

Én is úgy hallottam, hogy értesítenek és utána jönnek csak.

Akkor vennék egy win7et és tennék fel ingyenes progikat.

Az Inkscape logórajzolásra egész jó.

2016. aug. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!