Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért jönnek még mindig elő a...

Miért jönnek még mindig elő a pattanások/ mitesszerek az arcomon?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy butaságnak fog tűnni, de én azt hittem, hogy azzal, hogy kilépek a kamaszkorból, eltűnnek vagy legalább ritkulni fognak a pattanások az arcomon. Azonban hiába próbálok egészségesen étkezni az utóbbi időben, és elkerülni a zsíros ételeket is, mégis előjönnek a pattanások, ahogy a mitesszerek is. Mégis mit tehetnék? Arctonikot használok, mást nem szoktam, meg nem szeretnék mindenféle krémet meg hasonlókat vásárolni egy vagyonért.

Tanácsokat, ötletek előre is köszönöm!



2019. júl. 25. 23:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bőrgyógyász, kozmetikus és bőrtípusnak megfelelő krémek (kozmetikus segít benne)
2019. júl. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én már 50 éves vagyok, és nagyon zsíros az arcbőröm. És ami ezzel jár, miteszer, pattanás. Anyukám 82 éves, az orrán nagy tág pórusok vannak, és neki is előjön gyakran 1-1 pattanás. A táplálkozáson és a hormonokon kívül szerintem örökölt nyavalya. Persze biztos van valami "belső" oka, de én már elkönyveltem, hogy ilyen típus vagyok, és kész. Marad a tüneti kezelés, arcradír, gyakori tisztítás. Egyébként már óvodás koromban is zsíros volt a hajam, meg az orrom. Tehát nagyon korán kezdődött.

Van aki korán őszül, van aki csontritkulásra hajlamos... Nekem meg ez a zsíros bőr jutott. Ez van...

2019. júl. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Most a melegnek is köszönhető,de keress egy jó kozmetikust.
2019. júl. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. júl. 25. 23:50
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez inkább bőrtípus kérdése és nem életkor függvénye. A különböző hormonális nyavalyakrol nem beszélve. Nekem pl korpás seborreas a bőröm és ez együtt jár miteszerekkel, ritkán pattanasokkal és tágabb porusokkal(nekem főleg az orr környékén). Plusz pesti is vagyok és az itteni koszos levegőtől is szennyezodik a bőröm.


A legtöbb amit tehetsz, hogy párhavonta kozmetikussal kitakarittadod a bőröd és egy alap rutint osszeallitasz. Az arctonik egymagában édes kevés. Kell lemosó(pl feketeszappan), tonik (lehetőleg alkoholmentes, de ezt drogeriaban nem fogod megtalalni, csak kozmetikus kellekesnel), borradir és arckrém. Ezen kívül az őszi-téli időszakban hamlaszthatsz is, de ebből se mindegy milyet veszel.


Első körben kell egy kozmetikus, aki tud termékeket javasolni. Ha meg durván pattanásos vagy, akkor meg endokrinologiara kellene menni, mert a bőrgyógyászok kuruzslok.

2019. júl. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2019. júl. 26. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!