Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Bőrápolási rutin - mit milyen...

Bőrápolási rutin - mit milyen sorrendben használjak?

Figyelt kérdés

A márka igazából lényegtelen, inkább a típusok.


Az elején arctisztítás, sminklemosó, tonic, arcradír, ami kell. Utána...

Van a nappali meg az éjszakai krém, az ugye logikus. Van a szemkörnyékápoló, azt reggel-este kell a leírása szerint. Oké, mondjuk még ez is oké, az arckrémből kihagyom a szemkörnyéket, és akkor ezek használhatók együtt.

Na de van a "szérum", nyilván termékcsaládtól függ, hogy milyen. Az általános szöveg itt is az, használja reggel-este, megtisztított bőrre.

Ezzel megint csak nem lenne gond ha csak a szemkörnyékápoló lenne, de a nappali/éjszakai krémmel hogy passzol? Előbb a szérum aztán a krémek? Vagy fordítva? Hagyni kell időt köztük? Szabad egyáltalán "egymáson" használni?


2020. jan. 7. 21:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Sminkelmosó, arclemosó, hámlasztó (erősségtől és bőrtípustól függően naponta vagy akár csak heti 1x), tonik, esszencia, szérum, hidratáló, mappalra fényvédő.


Gondolom most kezdesz bele a rutin összeállításába. Nagyon fontos, hogy egyszerre csak kevés terméket kezdj el használni, különben nem fogod tudni, hogy mi jó és mi nem. Legyen meg a sminklemosó-arclemosó-hidratáló-fenyvédő kombó. Ha ez megvan akkor egyesével vezesd be az új dolgokat, érdemes legalább 2 hetet várni mire új terméket kezdesz megint használni. Ez pedig bőrtípustól függ. Én előszőr egy hámalsztóval kezdenék (bőrradír túl dúrva), majd a szérumokkal (kombinált és érzékeny bőrre én niacinamidosat és azalein savasat használok). Ha minden tök jó de kéne még plusz hidratálás akkor hidratáló tonik. Esszencia talán felesleges, én csak azért használok mert nem bírok magammal:D Szemkörnyekre külön krém szerintem felesleges ha nincs különösebb probléma vele, ugyan olyan jó a sima hidratáló. Ha extra száraz az a rész akkor persze lehet plusszban.

Rétegzésnél az a lényeg, hogy mindíg a vízszerű cuccokal kell kezdeni és konzisztencia alapján haladni.

Én úgy szoktam este, hogy fürdés előtt micellás vízzel leszeden a sminket és a fényvédőt, fürdés közben cerave hidratáló arclemosó gélt használok. Kilépek a zuhanyból és egy mikroszálas törölközővel finoman felitataom a vízet. Aztán felviszem a hámlasztót (G&G cheer up), felöltözök és felviszem a tonikot is (purito centella green level). Ez kb azonnal beszívódik, amíg beérek a hálóba már nem is érezni semmit. Ilyenkor jön a corx snail mucinos esszencia, ez már gelesebb, ezután kb 2 percet várok, utana G&G b-boom szérum ami szinten gélesebb, itt is várok 2 percet. Aztán néha felkenek egy sima aloeverás gélt mert nem akar elfogyni:D utána the ordinary nmf hidratáló, végül ajakápoló.

Reggel annyiban más, hogy nem használom a hámlasztot viszont a b-boom szérum előtt használom a G&G apad-ot. Aloe gelt ilyenkor nem szoktam. Hidrataló után megyek fogatmosni, mire vegzek már mehet a fenyvédő. Ezután megint várni kell ha sminkelni szeretnék.

De majd úgyis kitapasztalod, hogy neked mi hogyan jó. Ha azt tapasztalod, hogy a termékek napközben réteget képeznek az arcodon és elkezd leperegni akkor vagy túl nagy mennyiségben tetted fel vagy nem vartál eleget 2 termék között.

2020. jan. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Most igazából négy termékem van, ami új (ajándékba kaptam :D), amit felsoroltam, nappali meg éjszakai krém, a szérum meg a szemkörnyékápoló. Ezekből eddig csak (egy másmilyen) szemkörnyékápolót használtam, a botrányos karikáim miatt.

Meg ezen felül nyilván a sminklemosó/arclemosó (tonik és tej), micellás víz, bőrradír, maszk, persze nem mindegyik minden nap. Szóval a tisztítás része megvolt eddig is, az ápolás nem, vagy hogy mondjam, szóval az az új.

Ami leginkább megzavart, az a szérum-arckrémek sorrendje volt, de ha jól értelek, akkor reggel is, este is az első a szérum, mert vizesebb-lágyabb, és ha beszívta, akkor a krém.


Köszönöm a részletes leírást és a márkatippeket is! :)

2020. jan. 7. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!