Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Másfél éve tartanak a dudorok...

Másfél éve tartanak a dudorok és a pirosság (kép), mi lehet a bőrömmel?

Figyelt kérdés

Kép: [link]

Kb. másfél éve kezdődött azzal, hogy az akkor használt alapozómtól elkezdett égni az arcom. Ekkor realizáltam, hogy elég sok alkhohol van benne, szóval abba hagytam a használatát. Olyan alapozót kerestem, amiben nincsenek illatanyagok és alkohol. A bőröm már nem égett, viszont mindig pirosas azóta is. A pirosság nagyjából a halántékomtól kezdődik, lemegy az orcákig de az államnál megáll. Nagyjából annál a vonalnál áll meg, ahol kontúrozni szoktak.

Aztán kb. egy éve kis dudorok is megjelentek az arcomon. Tehát a bőröm textúrája megváltozott, azóta sem sima. Minden termékemre gyanakodtam, hogy vajon melyik lehet a hibás, de sajnos úgy tűnik, hogy nem feltétlenül a termékek a hibásak.

Egy ideig nagyon száraznak, hámlónak is éreztem az orcáimat, a halántékomat és a homlokomat, de kb. 2 hónapja vettem egy krémet (Bioderma Atorderm Nuritive), ami valamennyire helyre hozta a szárazságot és azt terveztem, hogy amikor az a krém elfogy, akkor elmegyek végre a bőrgyógyászhoz. Hamarosan a krém végére érek, de a jelenlegi helyzetben nem is tudom, hogy egyáltalán dolgoznak-e a bőrgyógyászok, vagy ha igen, akkor sem szívesen mennék olyan helyre, ahol sok ember megfordul.


Van ötletetek, hogy mi lehet a bőrömmel? Esetleg tudnátok valamilyen terméket javasolni, ami segíthet? Most egy szérumot kezdtem el használni, ami 10% niacinamine-ot tartalmaz, bár nem tudom biztosra, hogy az én problémámom tud-e segíteni valamit...



#bőr #piros #dudorok az arcon #pattanások az arcon
2020. ápr. 16. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne csinálj semmit vele. Nekem allergiára hasonlít. A gyógyszertárban lehet kapni sima, teljesen natúr mosdókenőcsöt, meg testápolót. Ezeket használd csak.
2020. ápr. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Nekem a lábamon és karomon vannak hasonló foltok. Engem is érdekelne, hogy ezek mitől vannak. Pont mostanában akartam bőrgyógyászahoz menni vele, de most egy darabig nem tudok. Bár lehet nem ugyanaz a problémánk.

Nekem a gluténérzékenységet mondta egy ismerősöm, de laktóz és gluténérzékenység vizsgálaton, azt az infót kaptam, hogy 98,9 százalék, hogy nem vagyok gluténérzékeny.

2020. ápr. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet rosacea?
2020. ápr. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1

köszönöm a gyors válaszod. Igyekszem tényleg nem csinálni semmit sem vele. Nem próbálgatok durva kezeléseket. Tudom, hogy főleg ilyen esetben, a kevesebb néha jobb lehet.


#2

Szerintem nem ugyanaz a problémánk, de remélem, hogy mindketten megtaláljuk a megoldást a problémánkra!


#3

Én is gondolkodtam ezen, de az olvasmányaim alapján, hogy a rosacea mellé nem társulnak dudorok vagy kis pattanások. Persze lehet rosaceám és még valami más is mellé... :(


Igazából azért tettem fel a kérdést, mert remélem, hogy valakinek voltak hasonló tünetei, de sikerült gyógymódot/kezelést találnia rájuk, így nekem is segíthet a válaszával.

2020. ápr. 16. 19:43
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Nekem is volt száraz bőrgyulladásom (bàr ennél pirosabb volt), és nekem a sima, natúr gyógyszertári mosdókenőcs, és a testápoló segített rajta. Azért javasoltam, mert ezekben tényleg nincsen semmi, nem irritál, de hidratál. Szerintem enyhítené a panaszaidat. :)

2020. ápr. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kozmetikusnál voltál, ha bőrgyógyásznál még nem? Full mitesszer az arcod, eltömődött az egész, ki kell tisztítani. Látni a rengeteg fekete pöttyöt.
2020. ápr. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#6 nem voltam kozmetikusnál sem :( Nyomkodással tisztítaná ki? Tudom amúgy, hogy vannak hámlasztók, pl. a BHA, ami a miteszerek tisztítására jó. A BHA reakcióba lép az arc természetes zsírjaival és kilöki a pólusokból a szennyeződést, így tisztítva az arc eltömődött pólusait. Bár a folyamat gondolom lassabb, mintha kozmetikushoz mennék, de ezekben a vírusos időkben megérhet egy próbát...
2020. ápr. 17. 12:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt a féle "pattanást" nem szabad nyomkodni és főleg nem lekenni alapozóval vagy bármivel is. Menj el az orvoshoz/bőrgyógyázhoz, és megmondják mitől fog elmúlni
2020. ápr. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!