Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Levágatnád a hajadat pár...

Levágatnád a hajadat pár centisre, hogy védd a környezetet?

Figyelt kérdés

Kevesebb áramot fogyaszt a szárítás.

Kevesebb sampon és víz fogy mosásnál, ezáltal kevesebb a szennyvíz.

A rövid hajhoz nem kell hajlakk, nincs üres csomagolásból eredő szemét.



2020. okt. 11. 18:17
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Határozottan nem! Mindig is hosszú volt a hajam, és nem is tervezem levágatni. Vannak ettől sokkal szennyezőbb dolgok is, illetve rövid hajjal is ugyanúgy kell sampont használni, így sem 2 hajmosást bír egy flakon.
2020. okt. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
66%
Nem. De sampont szivesen elhagynám, és akkor mar inkább soha nem mosnám, csak nyáron a folyó vizében és élnék kontyban meg copfban, de levágatni nem. :D
2020. okt. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
86%

Nem használok hajszárítót, samponozni amúgy is csak a hajtövet szoktam, hajlakkot szintén nem használok. Szerintem a zuhanyzással töltött idő sem rövidülne, szeretek bambulni a vízben.

Ez a teória úgy hülység, ahogy van.

2020. okt. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
86%
Pont, hogy a hosszú hajhoz nem kell a hajlakk. A rövidhez kell, ha nem akarsz flúgosnak kinézni. Heti egyszer meg takarékos vízfogyasztással, normális, nem műanyag samponnal miért lenne baj hajatmosni?
2020. okt. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 FoxtrotLidérc ***** válasza:
89%
Kérdező... Offolni fogok, és a többiek nyugodtan lepontozhatnak, de felteszem a kérdést: Mi a p***ért?! Ameddig a WWF "GreenPiss" és társai csak hisztizni tudnak (erdők kiirtása, beépítése esetén meg lapulnak mint az a bizonyos végtermék a fűben), addig mi, magánemberek mit áldozzunk még be? Én nem azt mondom, hogy apróbb dolgokban nem lehet tudatosabb az ember. Vannak dolgok, amik kis odafigyeléssel NAGYON sokat javítanak/javíthatnak a helyzeten. A megoldások legtöbbje pénzbe se kerül. De amíg nagyon sok gyár vidáman engedi bele a szutykot a vizekbe, meg sok építőipari cég kib****a a szemetet például a természetvédelmi területre, vagy amíg az ipari állattartásból származó hulladékot (ld hígtrágya, vér, etcetera), addig nem gondolnám, hogy a mi fejünkön kellene kezdeni a "világmegváltást". Van éppen elég más probléma is a világon. Ha meg fétised ez a hajnyírás dolog, szeretettel ajánlom a megfelelő médiumokat.
2020. okt. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 Metionin ***** válasza:
84%
Nem. Eleve a samponfogyasztáson nem változtat, mert csak a fejbőrt kell samponozni, az meg ugyanakkora hajhossztól függetlenül. Hajlakkot nem használok, max kevesebb festék fogyna a 3 centis hajamra mint a jelenlegi 80 centisre (bár annak is többnyire a tövét festem újra csak). A hajszárítás meg nem fogyaszt szerintem annyi áramot, hogy ettől meneküljön meg a bolygó. Sőt, mikor rövid hajam volt, sokkal többet kellett formázni mint most a hosszút.
2020. okt. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
83%
Na jól van, ez már a ló másik oldala. Gondolom, akkor már fürödni és takarítani sem szoktál, nehogy vizet kelljen pazarolnod. Szép dolog a takarékoskodás, de mindennek van határa. Derékig érő hajam van, szárítani nem szoktam, nem kenek rá semmit, a literes kiszerelésű samponom és balzsamom hónapokig elég heti egy mosás mellett, hova spóroljak még? A vizet megtisztítják és visszaforgatják a rendszerbe, a flakonokat pedig újrahasznosítják, elégedj meg ennyivel. Amit tudok, megteszek a környezetért, de nem én borítok több millió tonna szemetet az óceánokba, szóval hadd maradjon már hosszú a hajam.
2020. okt. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Ugye azt senki sem gondolja komolyan, hogy a méteres hajat pont annyi víz leöblíteni, mint a pár centiset. Ekkorát azért nem kéne ferdíteni.


Ja meg hogy senki se hajszárítózza, főleg télen!

Nevetséges.


"csak a fejbőrt kell samponozni"


Óh Egek! Te már biztos olvastál a hajmosásról, de még szerintem nem láttál senkit, főleg te magad sose próbáltad...


Amúgy tökéletesen tükrözi az átlagos gondolkodást a környezetvédelemről: az északi sarki éhező jegesmackókért mindenki aggódik, de amikor a saját udvarát érinti meg a spórolás szellője, akkor viharos sebességgel beintenek.


Amúgy félreértés ne essék, én is mosom, szárítom, sőt néha LAKKOZOM IS! De komolyan elgondolkodtam rajta, mennyire felesleges pojácaság az egész hajfrizura.


Köszi a válaszokat, nagyon-nagyon tanulságosak voltak.

2020. okt. 12. 22:05
 19/27 anonim ***** válasza:
93%

Ne hidd el, ha nem akarod, én nem egy igluban lakom, úgyhogy télen is pont olyan meleg van bent mint nyáron, nem szoktam szárítani. Rosszat is tesz a hajnak, meg olyan hangos hogy szétmegy tőle a fejem. És én is csak a hajtövet samponozom, egyrészt mert ott zsíros, az alját csak kiszárítja. Másrészt méregdrága sampont kell használnom, mert csak azt bírja el a fejem. Ha 3500-4000 Ft-ért vennél 100 ml sampont, te sem pacsálnád szét tök feleeslegesen az egész hajadon... A hosszú hajon meg nem igazán értem mit tudsz lakkozni, pont a rövidet kell napi szinten belőni hogy álljon valahogy.

Őszintén megmodnom, hogy kevéssé érdekel a környezetvédelem, persze, szelektíven gyűjtök, igyekszem saját szatyrot magammal hordani, szappant használok. De kényelmi dolgokról nem szívesen mondok le, pláne, hogy semmi értelme, nem a magánembereken fog eldőlni a bolygó sorsa, ez csak ilyen idealista önámítás, hogy minden kicsi számít. Nem, nem számít. Semmit. A környezetvédelemtől függetlenül nem teszem tönkre a hajam hajszárítóval, teljes sampon pakolással vagy hajlakkal.

2020. okt. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 FoxtrotLidérc ***** válasza:
66%

Kedves kérdező... Ha neked a hajvágás a lényeg, azt csinálsz a hajaddal amit akarsz. Mi nem fogunk kárhoztatni érte. De nettó baromság, hogy a hosszú hajúak miatt megy tönkre a bolygó!


Hol voltál, amikor pl. a Városligetet feldúlták - jobban, mint az előre be lett harangozva? Hol voltál, amikor csak úgy kivagdaltak egy erdőt Vonyarcvashegyen, mert "nem nemes fákból állt"? Hol voltál, amikor a Csarna patak völgyében az ősvadont (hiúzok természetes élőhelyét) akarták fakitermelés alá vonni - és amúgy védett terület? És hol voltál,amikor kitalálták hogy Bp-n a XVI. kerületben a Mátyásföldi Repülőteret felparcellázzák, mert minek az oda? Ejjj... Ismerem a fajtádat. Amikor az emberket kell szapulni, akkor az elsők között állsz bele bárkibe. De amikor az emberekkel kellene tartani, akkor elbújsz. És innentől kezdve nem vagy számomra mérvadó. És lesznek még páran, akik így gondolják, mint én.

2020. okt. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!