Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lányok SOS, mit tegyek a...

Lányok SOS, mit tegyek a pattanásaimmal?

Figyelt kérdés

Tini korom kezdete óta vannak pattanásaim, hol kisebbek, hol nagyobbak. Leginkább a homlokom, orrom alatt de mostanában már az államon, arcomon, halántekomon és a bajszomnál (általában szőrtelenítés után) is előtűnnek. Nem az a nagyon csúnya meg nagyon sok, csak néha előjön egy pár (menstruációm idején még inkább). Van, hogy kinyomom magamnak őket, de utána ott marad a heg egy ideig, ami eléggé csúnya.. Vannak olyan kis pattanásaim is amiket nem lehet ugyan kinyomni, de ott vannak ilyen kicsi, fehérek.

Nem mondanám a bőrőmet zsírosnak, inkább száraznak (mert pl nem mindig iszok eleget).

Szoktam a problémásabb helyekre arctisztító gélt, aloe verát, néha még fogkrémet is rakni. Sminkeléshez bb krémet használok, és azt sem mindig.

Már nagyon utálom őket, megszabadulnèk már tőlük véglegesen. Jó lenne sima, makulátlan arcbőrőm lehetne..

Tudnátok valamit ajánlani, hogy mit csináljak másképp, vagy milyen terméket használjak?

Vagy esetleg menjek kozmetikushoz vagy bőrgyógyászhoz? És tőle mit kell kérni, mit mondjak neki?

Köszönöm előre is a segítséget :)

18/l



2020. okt. 17. 23:29
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Ha elmész egy kozmetikushoz, ő egyből tudni fogja mit kell kezdeni az arcoddal:) amúgy tini vagy még, pár év és elfognak tűnni. Kozmetikushoz ha tudsz, akkor járj rendszeresen. Bőrgyógyászhoz csak akkor menj, ha nagyon ronda az arcod.
2020. okt. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%
Egyébként a Dermofil termékei elég jók, én azt ajánlom:) maszk, arcszesz
2020. okt. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Milyen termékeket használsz? Húgomnak például az alapozótól lett pattanásos a bőre. Sajnos nem sikerült olyat találni, ami jó lenne neki, mindegyik ezt a hatást váltotta ki nála.
2020. okt. 18. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Miket eszel? A megfelelő folyadékbevitel nagyon fontos, minimum 2 liter víz legyen meg napi szinten.


Nekem a Neogranormon kenőcs szokott segíteni.

2020. okt. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kozmetológia
2020. okt. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Fiú vagyok, de én a gyógyszertárban vett száraz kamillavirágból főzött kamillateával, vattával ecsetelgettem a problémás részt.


Igazából ez sem végleges megoldás, de az nem is létezik. Csak kinőni lehet a dolgot. 20 éves koromra nekem is elmúlt, előtte használhattam akármit.


Azonban a pirosabb, hegesebb részek sokkal hamarabb begyógyulnak ott, ahol kezeled őket kamillateával.

2020. okt. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!