Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanások ellen gyógyszer?

Pattanások ellen gyógyszer?

Figyelt kérdés

Lassan 20 éves vagyok és több mint két éve szenvedek a pattanásoktól, 2019 őszén olyan borzalmas állapotban volt az arcom hogy a bőrgyógyász felírt roaccutane-t, azonban vérvétel után kiderült hogy magas a triglicerid szintem ezért csökkentett adagban szedtem 3 hétig. Miután kiderült hogy ez az érték majdnem megduplázódott így abba kellett hagynom. Ez alatt a három hét alatt többet javult a bőröm mint valaha és több mint fél évig szinte egy pattanás se jött ki,hámlasztóval sikerült eltüntetnem a hegek nagy részét is azonban most az arcom egyik oldalán az államnál hónapok óta folyamatosan jönnek ki nagy gyulladt pattanások és már nagyon elegem van. Hiába eszek egészségesen, sportolok naponta 2 órát és konkrétan soha semmire nem stresszelek rá ennek ellenére szinte minden héten ugyan azon az egy területen jönnek a pattanások megállás nélkül, a furcsa az hogy sehol máshol, az arcom nagy részén sose voltak pattanások.

Milyen más gyógyszerek léteznek amik beváltak esetleg másoknak? Ilyen olyan szérumok nem érdekelnek már mert mindent kipróbáltam és nagy részüktől rosszabb lett a bőröm. Most is van bőrápolási rutinom de semmit se segít ha egyszerűen megállás nélkül jönnek ki az új pattanások az arcomon. A segítséget előre is köszönöm.


2021. jan. 20. 14:16
 1/9 anonim ***** válasza:
21%

Taplalkozasod nem ludas veletlenul?

Novenyi zsiroktol-olajoktol kipattoghatsz pl.

Yves Rocherban van egy krem, evek ota azt hasznalom, csak az valt be, elotte en is sokmindent próbáltam, orvos irt fel vmi gyogyszert de annak majkarosito mellekhatasa lett volna, mondta h ne szedjem be ha nem muszaj.

2021. jan. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy van rossz fogad azon az oldalon? Vagy nem támasztod sokszor az arcod ott? Rutinod biztosan rendben van, nem irritál semmi?


Ha egyik sem, akkor itt senki nem fog tudni segíteni, csak bőrgyógyász, (plusz teljes góckutatás, endokrinológia, nőgyógyászat és gasztroenterológia)

2021. jan. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem is elég gyulladt volt az arcom egy része, elmentem magán bőrklinikára, kaptam kencét meg egy antibiotikum kúrát. Amíg szedtem az antibiotikumot szépen letisztult, aztán ahogy elfogyott szépen visszatért ugyan úgy.
2021. jan. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Voltam bőrgyógyásznál többször is és csak erős krémeket írt fel amik vénykötelesek de egyik se segített. Bárcsak a táplálkozásommal lenne baj, de sajnos nem. Semmi zsíros ételt nem eszek és már fél éve cukrot sem fogyasztok. Sose volt baj egy fogammal se és hozzá se érek az arcomhoz. Szóval 100% hogy valami belül nincs rendben de ezzel nem igazán tudom hogy mit kéne kezdeni :/
2021. jan. 20. 16:43
 5/9 anonim ***** válasza:
Másik bőrgyógyász, illetve a fent felsorolt orvosok/vizsgálatok. Főleg a góckutatásra mennék rá és az ételintolerancia-vizsgálatokra.
2021. jan. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Rejtett gyulladás is okozhat aknét. Hosszú program, de érdemes lenne egy teljes góckutatást végigcsinálni.
2021. jan. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!
2021. jan. 20. 18:33
 8/9 anonim ***** válasza:

Antibiotikum, mert lehet fertőzés, ha ugyanott van mindig. Lehet tényleg gyulladás is vagy allergia, intolerancia. Hormonokat néztek?

Fertőzésre vény nélkül akneroxid, ha nem válik be, vissza a dokihoz.

Mondjuk a magas triglicerid eleve gyanús, mert csak úgy a gyógyszer ennyire nem kellene, hogy belekavarjon.

2021. jan. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy a telefont szorítod oda az álladhoz miközben beszélsz?
2021. jan. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!