Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Egyszeri hajvágásból hosszú...

Egyszeri hajvágásból hosszú haj esetén lehet parókát készíteni?

Figyelt kérdés

Van olyan barátnőm, aki vallásos indíttatásból parókát hord az esküvője óta, amely szándékát nekem még az esküvő előtt bejelentette, mire én neki ígértem a hajamat.


Most már elég hosszúra is nőtt a hajam és zavar a túl hosszúsága (pl. copfba kötve egy hirtelen fejfordításra szemen csap a saját copfom... Tudom, ne kössem copfba - amíg nincs nagyon meleg, nem gond, de utána...? Meg nehéz, súlyos, meleg is a túl melegben) és eszembe jutott ez a téma.


Az már csak bónusz toldalék a történetemhez, még ha nem is tartozik hozzá, de muszáj kiírnom magamból itt, hogy a környezetemben mindenki, családom és barátok, mindenki hajvágásellenes, mármint az én hajvágásom ellen van folyton, ami mindig is zavart, frusztrált, bosszantott, mert kedves és hízelgő számomra, hogy ennyire szereti mindenki a hajam látványát, ám nekem súly és teher a fejemen és most már anyukám is társult az eddig csak apukám és a körülöttem lévő férfiak sajnálkozásához és szomorúságához minden hajvágásom után... (ettől függetlenül én még azért pont ugyanúgy azt csinálok a hajammal persze, amit akarok, de akkor is zavar és bosszant a könyörgés, hogy ne vágjam le és a hajvágásaim utáni szomorúság és sajnálkozás...)


Régen nagyon sűrű volt a hajam, ma már szerintem kevésbé, és biztos vagyok benne, hogy sűrűségfüggő is, nem csak a hossza a lényeg, és nem festett meg nem hőkezelt, hajszárítót sem szoktam használni, nem megyek nedves hajjal aludni és kemikáliáktól mentes sampont használok, tehát remélem, elég egészséges a hajam, nem hagy nyugodni a kérdés és máris levágatnám... :)


Vajon elég egyszeri hajvágás...?


Saját logikám szerint elégnek kéne lennie, hiszen a fejemen is elég, akkor mi a különbség parókára (egy hajhálóra...) varrva vagy ragasztva vagy hogy készül egy paróka, ugye. :)


Izgatott vagyok, hogy elképzelem, hogy a barátnőm az én hajamat viselné tán egy napon, és amikor nekem majd újra megnő akkorára, mint a parókája, akkor meg egyforma hajunk lenne... :D



2021. febr. 26. 17:38
A kérdező szavazást indított:
Igen, elég.
Nem, nem elég.
Nem tudom pontosan.
14 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Mármint hogy elég-e az a mennyiségű haj, amit levágnak?

Szerintem kizárt, max akkor jó, ha több méternyi hajad van, de gondolom, nem ez a helyzet. Az is számít, hogy nincs-e eltörve. A fodrászom mondta, hogy csak nem töredezett, legalább olyan 30 cm hosszú hajat lehet eladni/eladományozni.

2021. febr. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 alletta ***** válasza:
92%
egészséges hajamat kb. 40 cm volt, nagynénémnek ajándékoztam. tudtak belőle parókát készíteni.
2021. febr. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hajadományozáshoz legalább 30 cm kell, ezt tudom, eddig háromszor adományoztam és mivel a barátnőm kedvéért sem szeretnék kopasz lenni, alapból ennyire hosszút vágnék én is.


A sok nem elég-párti mit szól ahhoz az érvemhez, hogy az én fejemen akkor miért elég, ha parókához nem lenne elég egy vágásnyi?

2021. febr. 26. 20:30
 4/9 anonim ***** válasza:
6%

Na ide figyeljél, drága!

Ha te itt valamit kérdezel és segítséget vársz, az a minimum, hogy megadod az alap tiszteletet, nem pedig fölényeskedve ugatsz!

Ha már eldöntötted, miért is kérdeztél egyébként?

Mellesleg:

A te (tahó) fejeden, kedves, van x mennyiségű haj. Amit te nem vágatsz le 100%-ban, mert nem akarsz kopasz lenni, ahogy mondtad. Tehát mondjuk a 70-75%-át adományozod parókának. Amiből nem lesz mind felhasználva, mivel a legegészségesebb hajban is vannak töredezett, gyengébb szálak. Ennyi. Egy igazi, valódi hatású parókához, pláne félhosszú, hosszú méretben sokkal több hajra van szükség.

2021. febr. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A stílus maga az ember, kedves 4. válaszoló. Hol ugattam én fölényeskedve? Idéznéd?
2021. febr. 28. 10:14
 6/9 A kérdező kommentje:
És kedves magánba válaszoló fodrász felhasználó: köszönöm felajánlott segítséged, a kérdésem még mindig az, amit itt feltettem, hogy elég-e egy hajvágásnyi egy parókához.
2021. febr. 28. 10:17
 7/9 A kérdező kommentje:

Most mondta egy barátnőm, hogy ő úgy tudja, hogy a vágott haj 2/3 hosszúsága marad meg, az egyharmada lesz ragasztós és/vagy csomózott. Tán sűrűségre is igaz ez.


Amúgy lemértem most és copfba fogva marad bő 30 centi levágásra, ami persze még tovább is nőhet addig, amíg le nem vágatom. :)

2021. febr. 28. 13:35
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
Ha itt nem kapsz választ, vagypedig kapsz csak nem vagy vele VALAMIÉRT megelégedve akkor nem gondolod hogy megkérdezel egy hozzáértőt vagy azt az embert/céget akinek el akarod majd ajándékozni a hajadat. Annál senki se tud jobb választ mondani mint aki csinálni fogja
2021. febr. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igaz és ez is folyamatban van, ám itt is kérdezem és két valaki írta is magánba nekem azt, hogy ő fodrász és segít, csak akkor miért nem itt, névtelenül és publikusan?
2021. febr. 28. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!