Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit változtassak a hajápolási...

Mit változtassak a hajápolási rutinomon, hogy egészségessé váljon az évek óta erőtlen hajam?

Figyelt kérdés

Jelenleg 3-4 naponta mosok hajat. Egyébként hamar zsírosodó hajam van, ezért alkalmanként ha úgy adódik használok száraz sampont (de erre olyan 2 havonta kerül sor, igyekszem kerülni).

Amiket használok (minden hajmosási rutinkor):

- Aussie sampon

- Hajpakolás 5 percig (no name márka igazából, ha ez elfogy lecserélném Garnier banános pakolásra)

- Pantene hajolaj szárítás előtt, még vizes hajra

- Fésülés könnyítő spray (dm-es) hajszárítás előtt


Újabban nem fésülöm a hajam szárításkor, mert azt hallottam ez káros. Viszont mindig hővel szárítom a hajam, bár újabban alacsony fokozaton, ez nem tudom mennyire számít kíméletesnek.


Ami a hajam állapotát illeti, nagyon könnyen hullik, egy éve emiatt vérvételen is voltam, de nem hormonális oka van ennek az orvos szerint, idén érettségiztem szóval a stressznek is szerepe lehet. Töredezett, erőtlen hajam van, ami vékony szálú a hajhullás miatt.

Szedek egy éve biotint minden nap, de változást nem tapasztaltam eddig.

Sajnos vágatni csak félévente szoktam, ezen tudom változtatnom kell. Legutóbb vállig vágattam a derékig érő hajam, de nem erősödött meg azóta egyáltalán. Sosem festettem, és nem is fogom.


Ami az étkezést illeti, igyekszem sok gyümölcsöt és zöldséget enni, nem vagyok vegán vagy vega és nem fogyókúrázom extrémen.


A használt termékekkel (hogy mit használjak azok helyett) vagy általánosságban a rutinommal kapcsolatban mit ajánlanátok, hogy fényes, vastag szálú - egészséges hajam lehessen?


Előre is köszönöm, ha valaki válaszol!



2021. jún. 28. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Nem fog megerősödni. Minden embernek más típusú a haja, a tiéd vékonyszálú, de például a feketéknek NAGYON vastag, amiatt van néhányuknak afro haja.
2021. jún. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez volt nekem is. Az egyik fogam okozta. Jobb felső bölcsesség .
2021. jún. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem a hajtípusomat akarom megváltoztatni, csak hogy ne töredezzen és a matt természete fényes legyen,#1

Nekem még nem nőttek ki a bölcsesség fogaim, nem hiszem hogy ez állna a háttérben, de köszi a választ #2

2021. jún. 28. 14:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem se volt kinove egyik se akkor még, de az egyik szuvas volt. Magándoki találta meg h mizu. Panoráma rtg.
2021. jún. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Volt panoráma röntgenem, fogszabályzó miatt ugyan, de elváltozást akkor nem mondtak.
2021. jún. 28. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!