Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van értelme 16 évesen a...

Van értelme 16 évesen a tudatos bőrápolásnak?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, két éve tudatosan ápolom a bőrömet, használok ráncok megelőzésére is alkalmas krémeket, szérumokat, még ugye a fényvédő. Ez kihatással van arra, hogy mikor kezdek el ráncosodni?

2021. nov. 26. 20:45
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Igen! A fényvédő mindenképpen hasznos, de szerintem a többit sem lehet túl korán elkezdeni.
2021. nov. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hívják smart aging-nek. A megelőzés mindig hatékonyabb, mint a korrigálás.


Ha anti-aging alatt a retinolra gondolsz, akkor mondom: a retinolt alapból akne kezelésre kezdték el használni és mellesleg észrevették, hogy vannak anti-aging hatásai is.


Az égvilágon semmi köze sincs a krémeknek ahhoz, ki hogyan fog végül öregedni.


Én 28 és fél évesen kezdtem el a tudatos bőrápolást. Előtte 28 évig alig ápoltam bármi módon a bőröm: arcradírka, le nem mosott esti micellás víz, nulla fényvédelem. Szerencsés vagyok a bőrőmmel, mert nem látszott meg rajta a hanyagságom, sőt. De mondjuk én nem is dohányzok, nem is szoliztam magan rommá.


Ápolhatod nyugodtan a bőröd, nem fogsz miatta hamarabb ráncosodni. Pont az a lényeg, hogy megelőzöd a korai bőröregedést.

2021. nov. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha rám hallgatsz, kezd el a hajadat is tudatosan ápolni. 27 évesen ott tartok, hogy a fele kihullott ahhoz képest, amennyi 18 évesen volt nekem (oké, persze, benne van az "öregedés" is valahol természetes, hogy kevesebb jóval a hajam, de nem lenne ennyivel kevesebb ha helyesen ápolom)
2021. nov. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

3-as, a hajamra is odafigyelek, minden mosáskor használok pakolást fél egy óráig hagyom rajta, a Loreal dream long samponját használom, balzsamot szintén használok csak más márkából, és minden mosás után hajolaj. Szedek b vitamint, cinket, magnéziumot. Mostanában sokkal dúsabb lett a hajam, főleg mióta hennázom.

2021. nov. 27. 08:07
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenkepp fontos a borapolas fiatalon is, foleg ha tudatosan teszed. Az viszont karos ha mindenfele alkohollal teli cuccot kensz magadra. Ha 16 evesen tisztaban vagy a tudatos borapolas felteteleivel, akkor tenyleg erdemes hasznalnod akar anti ageing ttermekeket is, hiszen a megelőzés a leghatékonyabb ranctalanitas
2021. dec. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!