Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért zsirosodik olyan gyorsan...

Noncsi2020 kérdése:

Miért zsirosodik olyan gyorsan a hajam?

Figyelt kérdés

Tegnap este mostam ki de ma már a tövénél tiszta zsíros. Milyen sampont tudtok ajánlani? Ezt a sampont mondták hogy próbáljam ki. Vlk próbálta már? [link]

Vagy azért is zsírosodhat mert egy sampont huzamosabb ideig használok?



2021. dec. 14. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen sűrűn mosod? Ha naponta, kétnaponta, ez a baj. Lemosod a természetes olajokat a hajadról, amit minél hamarabb akar pótolni a bőröd.

A legjobb az, amikor heti kb 1-2 hajmosás van(persze nem azt mondom hogy 1szer megmosod oszt sz@rd le, de sokaknak elegendő hetente mosni)

2021. dec. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt használom, nekem úgy ahogy bevállt. Egyébként télen több zsírt termel a fejbőr a hideg miatt is, meg a sapka miatt. Én csak heti 2x mosom meg, nyáron elég heti 1x is.
2021. dec. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Heti 2x szoktam de mire elérés elérés mosási már a hajvégig zsíros(derékközéppig ér) .
2021. dec. 15. 09:16
 4/10 A kérdező kommentje:
Hajolajat is szoktam használni. Ilyenkor téli időben jobb lenne abbahagyni?
2021. dec. 15. 12:28
 5/10 anonim ***** válasza:
Gondolom a hajolajat csak a végére kened, akkor ok. Az kell is gyakori mosás esetén.
2021. dec. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Száraz sampon?
2021. dec. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6 egyáltalán nem vált be.


#5 igen úgy

2021. dec. 15. 18:08
 8/10 anonim válasza:
100%

Szia.

A hajápolás a jó minőségű samponoktól és balzsamoktól kezdődik. Jelenleg az Isana (Rossmann sajátmárka) hosszú hajra való sampont és balzsamot használom. Nekem beváltak. Olcsó, szilikonmentes. Érdemes odafigyelni, hogy lehetőleg minél kevesebb szilikon, alkohol legyen a samponokban, balzsamokban.


Ajánlott a hajvégápolók használata. Jelenleg az Elgon hajvégápoló fényszérumját használom. Nem nehezíti a hajat, elég egy pumpa egy-két napra.


Próbáld "tréningelni" a hajad. Ne mosd naponta, nem tesz jót a fejbőrnek, a hajhagymáknak sem. Próbáld meg 4-5 napig nem mosni, ezáltal a hajhagymákat nem "fosztod" meg a jótékony olajoktól.


A száraz samponokról nem rég tudtam meg, hogy nem akkor kell a hajadra fújni, amikor már zsíros, hanem előtte, hogy megakadályozd a zsírosodást. Még nem próbáltam, de hallottam jó tapasztalatokat erről. Valaki hintőporral helyettesíti, ezt sem tudom alátámasztani, hogy működik e.


Remélem tudtam segíteni!

2022. jan. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi
2022. jan. 11. 23:29
 10/10 anonim ***** válasza:
Hintőportól pattanásos lett a fejbőröm de nekem a szárazsampon jó volt.
2022. jan. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!