Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Seborrheás korpánál normális...

Seborrheás korpánál normális ez a mennyiségű korpa?

Figyelt kérdés
Kezdetben is sok volt de néha amikor le akarom rázni a hajamról a korpákat, több percig kaparom a fejem és látom, hogy folyamatosan hull belőle rengeteg korpa, mintha nem akarna szűnni. Hajmosás után is néha ugyanennyi van jelen, még gyógysamponok mellett is. És ilyenkor mintha le se ráztam volna, tiszta korpa a fejem teteje, jobban mint előtte. Több féle sampont próbáltam de semmi javulás már 2 éve lassan. Kénest is próbáltam, van egy ami valamennyire segít de az se igazán. Mi lehet még megoldás? Rövidebb haj? Mert így kezelhetetlen is a fél hosszú hajam, ilyenkor jobban vágyok rövidebb hajra. 2 év alatt mindent megpróbáltam de semmi...Ha már érzem, hogy viszket akkor már sejtem, hogy ennyi korpa lesz ismét.

2022. ápr. 20. 12:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Ne haragudj, de úgy kezded a leírást, hogy "több percig kaparom a fejem". Hát ettől korpás! Ne kapard! Ha kezd viszketni azonnal mosd meg, mosás alatt az ujjbegyeiddel masszírozd át (de ne a körmöddel!), azzal fellazul a korpa, majd a víz kimossa a nagyját. És onnantól kezdve ne nyúlj a fejedhez. Hajkefével se! A körmöd és a hajkefe, fésű által leszakított fejbőröd az a korpa. Ameddig kaparod a fejed, addig egyik gyógysampon se ér semmit.
2022. ápr. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
1.Köszi a tippet, ezt eddig valahogy nem tudtam :)
2022. ápr. 20. 15:08
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Kóros? Fiú vagy lány vagy? Táplálkozásod, életmódod, testtömeged rendben van?


Milyen gyakran mosol hajat?

Milyen párnán alszol?

2022. ápr. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi. Az életKOROD akartam kérdezni. Mellesleg a Detergens sulfuratumra gondoltál, mint kénes sampon? Annak kompromittálóan borospince szaga van. Reggel ha használod még este is kénszagot áraszt a tested.


Gondolom ez téged zavart. Én egészen más miatt próbáltam ki, de hamar a gyogyszeresdoboz aljára űztem

2022. ápr. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

4.Nem az, naturland kénes volt.

Lány vagyok. 1 héten 2x.

Olyan párnán amin eddig, nem tudom :D..

2022. ápr. 20. 20:14
 6/13 anonim ***** válasza:
Én is ilyen problémával küzdök. Már, szinte mindent kipróbáltam. Viszont, azt vettem észre, hogy ha kevésbé savas ételeket eszek kicsit enyhül. De, a hajtőnél időnként éjszaka rendesen kivakarom.
2022. ápr. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én ezt tudom javasolni, amit itt harmadikként írtam:


https://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__bor-es-haja..


Illetve: Nyírfa hajszesz helyett (ami zsírosodó, korpás hajra jó) létezik Seborin hajszesz is, a sampon mellett. (Én a DM-ben szoktam venni, de nem törvényszerű ott vásárolni, csak hát ott sok minden egy helyen van)

2022. ápr. 21. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
6%
Az életkorodat nem árulok el, meg azt sem hogy milyen párnán alszol. Így hogyan segíthetne neked bárki is?
2022. ápr. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

8.Nem igazán értem az a 2 mégis mennyivel segít jobban?..O_O

Huszonéves vagyok, párnám mint írtam fogalmam sincs, pamut gondolom.....

2022. ápr. 21. 13:20
 10/13 A kérdező kommentje:
8.meg aki tud az ezek nélkül is tud segíteni, ezek nem hinném hogy annyira fontos infók lennének...
2022. ápr. 21. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!