Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van olyan sampon, ami zsíros/n...

Van olyan sampon, ami zsíros/normál hajra lett kitalálva, és mindenféle kártékony szulfáttól és szilikontól mentes, és nincs hátulütője (pl rettenetesen szárít stb)? (illetve ha segít a zsírosodás mértékén, az pluszpont)

Figyelt kérdés

2022. dec. 28. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

Alapvetően ami az eu-ban forgalomban van bármilyen termék, azok biztonsagosak.

Ettől függetlenül egyéni érzékenység előfordulhat egy-egy összetevőre. De baromság ez a szulfat-szilikon stb mentes nézet. Max akkor fogadható el, ha keratinozva van a hajad.


A te hajtipusodra egyszerű, minimalista sampont javasolnék, amiben nincs olaj és vaj, illetve géles állagú.

Ilyen pl a balea/isana med sampon, a gyógyszertáriak.

2022. dec. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"baromság ez a szulfat-szilikon stb mentes nézet"

eléggé unom már a zsíros hajat, gondoltam hátha bejön ha ezeket elhagyom :/


A balea sampon nem jött be, ugyanúgy zsírosodott, az isana meg elvileg rettenetesen kiszárítja :c


De köszönöm a választ

2022. dec. 28. 20:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Dr.Organic teafaolajos.
2022. dec. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd vannak különböző bőr-hajtipusok, amit nem lehet megeroszakolni, hogy más legyen.

Nekem is az arcborom zsirosabb, a fejem szintén. Heti 2x mosok hajat. Ez a max, amit ki tudtam tolni.


Keresd az egyszerű/rövid összetevő listás termékeket, ne legyen benne olaj, vaj(ilyen még pl a loreal hialuronos termékei)

Ezen kívül mosd rendszeresen a parnahuzatot, fésűt és a sapkát is.


Amit viszont messzire kerülj az a Bánfi. Szó szerint szrrá szaritja a hajat.


Esetleg olvasgasd szofi's haircare oldalát instan.

2022. dec. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Heti 2x??? Ezt azzal a hialuronos samponnal érted el?

"mosd rendszeresen"- ez megvan


"Szó szerint szrrá szaritja a hajat."- de úgy értve hogy zsíros hajból szárazat csinált, vagy zsírosból még zsírosabbat?


szofi's haircare- majd ránézek


Köszönöm a válaszokat :)

2022. dec. 29. 09:15
 6/7 anonim ***** válasza:

1 és 4-es vagyok újra.

A hialuronosat még nem használtam. Uriage, baleasat használtam eddig, meg ceravet(ez arclemosó, de a habzó lemosók jók samponnak is).

A szarrá száritast meg úgy ertettem, hogy balzsammal se tudod kufesulni. Rosszabb lesz mint a szalma.


Egyébként meg leginkább idő és szoktatás volt a kulcs, hogy 2x kell hajat mosnom.

2022. dec. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"a habzó lemosók jók samponnak is"-ez komoly? Na majd ennek utánanézek

"balzsammal se tudod kufesulni"-szóval a zsírosodáson segít

ha csak minden pl 4. hajmosásnál alkalmaznám ezt, az szerinted nem lenne jó?

"2x kell hajat mosnom"-egy ideje én is így csinálom, de ugyanolyan

2022. dec. 29. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!