Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Akiknek derék alatti, hosszú...

Akiknek derék alatti, hosszú hajuk van, elárulnák, mi a trükk a növesztésben a türelmen túl?

Figyelt kérdés

Olyan gyönyörűek a fenékig érő hajkoronák! 😍


Nekem sajnos 30 év alatt sem sikerült extrém hosszúságot elérni (a maximum mindig a lapockáig érő).

Bár most szőkítve van néhány éve (Balayage félévente), de régebben amikor nem volt festve, akkor sem tudtam megnöveszteni fenékig. 🙃


Az a gyanúm, hogy esetleg éppen a gyakori vágatás, ami miatt alig-alig van eredménye a növekedésnek.

~4 havonta szoktak ~2cm-t vágni belőle, szóval évente ~6cm-t.


Nem használok balzsamot, csak sampont és almaecetes öblítést (régebben használtam mindenféle balzsamot és hajápolót, de azt vettem észre, hogy amióta azokat a kemikáliákat elhagytam,viszonylag gyorsabban nő.


Akiknek extrém hosszú, hogyan ápoljátok?

Illetve milyen gyakran vágattátok amíg lapockától fenékig érő lett?


Köszönöm!:)



2023. aug. 20. 02:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az a 4 havonta 2 centi kb semmi, szerintem itt mással van a gond. Lehet, hogy nincsenek rendben a hormonjaid, vagy csak ilyen a genetikád.

Ami nekem bejött az, hogy minél kevesebbszer mosok hajat, hajmosásnál kávés sampon és rozmaringos vízzel öblítem le.

2023. aug. 20. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Balzsam is fontos, ha jól választasz és rendesen kimosod a hajad, nem lesz tőle letapadt, zsíros stb stb.

Egyébként van akinek nem tud megnőni arra a hosszra, nekem is lapocka alá megnő, megfelelő ápolás mellett.

Viszont innentől ha tovább nőne, többet törik fel, mint amennyit nő.

Sajnos ez genetika is.

2023. aug. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%

Genetika, nekem egy év alatt kb. 20 cm-t simán nő, de ilyem deréktájékon már eltörik, elseprűsödik a vége, alig várom, hogy megszabaduljak tőle.Tovább nem is nőne szerintem. Szerintem van, akinek nem nő tovább és kész.

Meg amúgy szerintem a fenékig érő haj már nagyon csúnya... Igénytelen, ősasszony hatást kellt, mégha ápolt is... A wc-be is belelóg...

2023. aug. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
3-as, nem a hossztól számít az, hogy mi igényes és mi nem. Évente meg max almodban nő 20cm-et. Kizárt, annyit nem tud nőni.
2023. aug. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%
Február óta 15 cm-rt nőtt... Hát szerintem meg akkor is igénytelen, hiába ápolt, festett stb. Ismertem, láttam pár ilyet, ez már mindenhogy csúnya... Ráadásul az életét keseríti meg vele. De ez csak az én véleményem.
2023. aug. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem genetika, apámnak is ugyanilyen a haja csak az övé sötét volt, az enyém meg szőkés. Gyorsan nő, a végeket vágatom, használok rá olajat meg balzsamot és annyi. Színezve van, előtte festve volt, azelőtt meg egyik sem, mégis ugyanannyit nőtt mindig.
2023. aug. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Genetika.. minden szőr gyorsan nő rajtam. 😂
2023. aug. 21. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
43%
Rajtam is, nemcsak a hajam, akkk mem hiszik el...
2023. aug. 21. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)


A hajvégek olajozása nekem is segít egyébként. Ajánlom mindenkinek!👌


Szerintem nem genetika kérdése a hajhossz.

De ki tudja?!:)

2023. aug. 21. 15:40
 10/11 anonim válasza:

Na, kérdező, itt egy értelmes tapasztalás is: három év alatt nőtt meg vállig érő hosszból fenékig érőig a hajam.

Van egy nagyon fontos tényező, amit hajlamosak vagyunk félreértelmezni, másképp gondolni: ahhoz, hogy szép hosszú, a végeinél is egészséges hajad legyen, nulladik körben a fejbőrődet kell megfelelően ápolni. Hajlamosak vagyunk elfeljteni, hogy az a hajrész, ami most a hajad végeit jelenti, egykor kinőtt a fejedből, és még a fejbőröd közelében volt, majd a hajad “közepét” képezte. Ha nem ápoltad, erősítetted meg a hajadat amikor még a fejbőröd “része” volt, akkor utólag nincs értelme a tüzet oltani, mikor a végeinél megtöredezett. Azt le kell vágni, és kész.

Tehát nagyon fontos a megfelelő sampon használata: olcsó, drogériás termékekkel is úgy tűnhet, hogy megtisztul a fejbőröd, de ha beruházol egy jó minőségű samponra, észreveheted, hogy amíg az előzővel 3. nap után már nem volt friss a hajad, a professzionálissal akár 1 hetet (de legalább 4 napot!) kibírsz kényelmesen. Ha nem tudod a hajadat legalább 4 napig kényelmesen viselni, mert irtózatosan bezsírosodik, korpásodik, akkor valószínűleg belsőleg, hormonálisan nincs rendben valami a szervezeteddel.

És akkor át is térnék egy másik fontos tényezőre, ami felett szeretünk szemet hunyni: EGÉSZSÉGES táplálkozás és RENDSZERES testmozgás. A hajad egy külső dolog rajtad, de belőled nő ki, ha nem adod meg neki a megfelelő tápanyagokat, akkor ne várd el, hogy miután már kinőtt hiper szuper fényes és erős legyen.

DE! Azért vannak lehetőségek külsőleg is ápolni a hajHOSSZT, de nem ezek fognak csodát tenni: lemosós és nem lemosós balzsam, hajvégekre egyszerű olajok.

A környezeti hatások is naaagyban hozzájárulnak a hajhossz roncsolódásához, ezért én szinte végig egybe hátul befonott vagy kontyolt hajviselettel éltem és élek most is. Nem feltétlenül “esztétikus” annak, aki szerint a standard divatos hajviselet a kiengedett haj, de ha kiengedve hordod (főként éjszaka), akkor nagyon rongálódni fog.


Úgy tűnhet, hogy tulajdonképpen nem is a hajnövesztésről, hanem a hajápolásról beszéltem, de ennek megvan az oka: azt, hogy milyen tempóban nőjön a hajad, kevésbé tudod befolyásolni, mint azt, hogy milyen minőségű legyen, ezt viszont nagyon nagyon, ha megfelelően csinálod. Nem tudom van-e őszülő ismerősötök, aki folyton festi a haját, de észrevehetitek rajta, hogy legalább havonta kell festesse a haját, mert a töveknél már látványosan 4-5 centi lenövés van. De ha magát a hajhosszt nézed, akkor meg össze vagy zavarodva, mert ott meg nem látszik meg az a plusz 4-5 centi. Ennek az az oka, hogy észre se vesszük a folyamatot, de a hosszú hajszálak kihullnak, és a hajvégek is folyamatosan elroncsolódnak, és a végén az a plusz 4-5 centi, ami a fejbőrödből kinőtt, megy a kukába észrevétlenül. Ezért kell előre gondolni, ha hajat akarsz növeszteni.

Ja, és még egy dolog: nem kell gyakran fodrászhoz járni. A hajad minőségén nem ront semmit, ha hagyod nőni, csak a hossza fog stagnálni - amit ugyebár meg el akarunk kerülni.

Sok sikert a növesztéshez!

2023. aug. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!