Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Akiknek derék alatti, hosszú...

Akiknek derék alatti, hosszú hajuk van, elárulnák, mi a trükk a növesztésben a türelmen túl?

Figyelt kérdés

Olyan gyönyörűek a fenékig érő hajkoronák! 😍


Nekem sajnos 30 év alatt sem sikerült extrém hosszúságot elérni (a maximum mindig a lapockáig érő).

Bár most szőkítve van néhány éve (Balayage félévente), de régebben amikor nem volt festve, akkor sem tudtam megnöveszteni fenékig. 🙃


Az a gyanúm, hogy esetleg éppen a gyakori vágatás, ami miatt alig-alig van eredménye a növekedésnek.

~4 havonta szoktak ~2cm-t vágni belőle, szóval évente ~6cm-t.


Nem használok balzsamot, csak sampont és almaecetes öblítést (régebben használtam mindenféle balzsamot és hajápolót, de azt vettem észre, hogy amióta azokat a kemikáliákat elhagytam,viszonylag gyorsabban nő.


Akiknek extrém hosszú, hogyan ápoljátok?

Illetve milyen gyakran vágattátok amíg lapockától fenékig érő lett?


Köszönöm!:)



2023. aug. 20. 02:02
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

#10, Nagyon köszönöm a segítséget, szuper vagy! 😍🙏🏻

Gratula a fenékig érő hajkoronához!


A felsoroltak esetében nekem ezidáig csak a rendszeres testmozgás ami megvolt/megvan. 🙃

Táplálkozás szempontjából is igyekszem azért nem szemetet enni.


A kozmetikumokkal óvatos vagyok..

Bár egy dolgot elfelejtettem megjegyezni..(méghozzá talán eléggé releváns..): hogy nagyon gyakran hintőport szórok a fejbőrömre -kb. hajmosást követő naptól kezdve a kövi hajmosásig (4-5 napig naponta) a zsírosodás elfedésére.

Viszont azt figyeltem meg, hogy nem kifejezetten befolyásolja a hajnövekedést negatív irányban.

Mert épphogy egy picit gyorsabban kezdett nőni, miután használni kezdtem (persze gondolom, nem annak köszönhető a serkentés, mert nem hagyja szellőzni a fejbőrt). 😬


Dr.Organic sampont használok, balzsam helyett pedig almaecetes öblítést.

Az olajozást & a fonást ki fogom próbálni!;)


Én mindig kiengedve hordom, illetve éjjel sem kötöm össze.🤪

Vékonyszálú, szőkés a hajam, & ha összefogom, teljesen lelapul. De kipróbálom ezt az opciót is!🙂

2023. aug. 23. 20:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!