Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » árt a hajnak a mindennapi mosás?

árt a hajnak a mindennapi mosás?

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 17:20
 1/9 anonim ***** válasza:

igen

sajnos az én hajam is olyan, hogy akár minden nap is megmoshatnám, de én úgy csinálom, hogy a frufrumat mosom csak meg (ott látszódik a zsírosodás) kétnaponta pedig az egész hajamat megmosom

2011. jún. 8. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
én is kétnaponta mosom bár az én hajam nagyon hosszú fenékig ér nem szálkás csak hamar zsírosodik
2011. jún. 8. 17:23
 3/9 anonim ***** válasza:
én megcsináltam azt egy nyáron h midnennap mostam...korpás volt a hajam ...nagyon:/
2011. jún. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, árt! Keress egy fodrászkellékes boltban a hajtípusodnak megfelelő professzionális sampont, amivel ritkábban kell mosnod!
2011. jún. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen.

És minél gyakrabban mosod, annál hamarabb zsírosodik, mert a hajad hozzászokik ahhoz, hogy gyakran mosod! Szépen fokozatosan, próbáld ritkítani a hajmosást, szoktasd meg a hajaddal, hogy ritkán mosod! Ha tényleg nagyon zsírosodik, akkor elég, ha csak a frufrudat mosod meg gyakrabban. Én így szoktam csinálni.

2011. jún. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen,árt.Annál hamarabb zsírosodik,tapasztalat :(

Próbáld minél hosszabbra húzni a hajmosást.

2011. jún. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem árt.20 éve minden áldott nap mosom a hajam,soha nem volt semmi baja,makk egészséges,főleg most hogy már nem festem.Szerintem a haj higiéniája ugyanolyan fontos,mint akármelyik testrészünké,nem mászkálunk koszos kézzel,lábbal,arccal,stb.A zsír és a rárakódott szennyeződések többet ártanak a fejbőrnek és a hajnak,mint a sampon és a szárítás.Egyszer samponozz csak,ne dörzsöld,és langyos vízzel öblítsd.
2011. jún. 8. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen,attól jobban zsírosodik a haj,próbáld meg minnél kevesebbszer mosni a hajad és a mindennap helyett,heti 2-3szori mosásra csökkenteni.De(!),ha nem továbbra is mindennap hajat szeretnél mosni akkor már vannak mindennapi használatra is kifejlesztett samponok(vegyél olyat)vagy szárazsampont.(Tony and Guy-t ajánlom [link] )
2011. jún. 9. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Attól függ mivel mosod, meg amúgy miket csinálsz vele. Nem olyan egyszerű a helyzet, hogy árt vagy nem. Ha hígítod a sampont és csak egyszer samponozol, a végét nem samponozod, utána nem használsz hajszárítót, vasalót, göndörítőt, vizesen nem, vagy csak óvatosan fésülöd, sosem kefézed akkor annyira nem árt. Én minden másnap mosok hajat, de mikor nagyon kiizzadok leöblítem mosások között sima vízzel. Már kipróbáltam, hogy 3 hónapig hetente mostam. Azt értem el vele, 2 nap helyett 2,5 nap alatt zsírosodott be. Hát sokra nem mentem vele...

Én szulfátmentes sampont használok, az 1000x kíméletesebb az átlag samponoknál. Egyáltalán nem szárít, utána nem is szükséges balzsamot használni. Viszont olajat mindig teszek a hajamra, az nagyban segít megelőzni a töredezést.

2011. jún. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!