Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy érejem el, hogy anyukám...

Hogy érejem el, hogy anyukám megengedje, hogy rasztám legyen?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék raszta hajat de anyukám nem engedi meg.Mondtam neki, hogy ki is fizetném magamnak, ugyhogy neki költenie sem kéne rá de így sem engedi. Azt mondja szerinte ronda és, hogy az ő gyereke ne ronditsa el magát ilyesmivel.

Hogy érhetném el , hogy mégis megengedje?



2012. ápr. 6. 21:37
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Amúgy ha valaki tetves az nem felétlenül az igénytelenség jele, akárki lehet tetves az is akinek nincs rasztája és hetente többször mossa a haját.Plusz szerintem nem a hajstílustól függ az , hogy valaki igénytelen-e, raszta is lehet szép és igényes ha jól van ápolva(mondjuk az tény ,hogy nagyon ronda ha el van hanyagolva)és egy rendes haj is lehet csúnya ha nem törődnek vele. :)
2012. ápr. 8. 18:11
 12/19 anonim ***** válasza:
érvelj azzal, hogy egyedi, és te kicsit "ki akarsz tűnni a tömegből"..
2012. ápr. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Hm nekem nem volt rasztám. Bár előregondolva lehet, hogy már csak azért sem akartam volna, mert anyumék kiskoromtól kezdve rám erőltették a rövid hajat, 11 éves fejjel meg már egy kicsit cikinek éreztem, hogy fiúnak néznek :)

Mire megnőtt a hajam rendesen 13-14 lettem és utána ha berasztáztam volna későbbiek folyamán úgy is le kellett volna vágatni, és akkor megint jön a kiskori dilemma, 19 évesen meg nem biztos, hogy díjaztam volna a tüsi hajat...:)

Ez az egyéni véleményem.


Hogy hogyan győzd meg? Szerintem mutass neki egy cikket, ami megbízható és leírják, hogy a raszta nem egyenlő az igénytelenséggel. Ráadásul bizonyos szubkultúrákhoz jelentősen hozzátartozik. Nem ő fogja hordani, hanem te. Szerintem nagyon jó dolog, ha egy lány ilyeneket be tud vállalni, fel tudja venni a saját stílusát, és egyedi tud lenni a mai kor átlag női társadalma között. :) Mellesleg lázadó vagy. Mikor éld ki magad, ha nem most? :) Az életben minél több dolgod meg kell tapasztalnod (persze nem a durván szélsőségekre gondolok), az egyediség pedig sosem bűn és sosem elítélendő. :)

És nem ronda. Csak tudni kell viselni.

[link]

2012. ápr. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Én is raszta hajat szeretnék, anyukámnak mindegy, a szigorú apukámat kell meggyőzni, de nem sikerült (eddig)

A biztos technika az, ha elmúltál 18 és házilag , valamelyik ismerősöd, haverod készíti.

Próbálkozz és am. pedig a te hajad, és te viselnéd a következményeit, ha nem állna jól.

Addig is a fodrász tud neked rasztához hasonlót csinálni, ilyenekből vannak egész élethűek, csak nagyon drágák, de könnyen szétszedhetőek.

2012. ápr. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
A raszta amúgy sokkal több ápolást igényel, mint a "sima" haj. Akinek jól néz ki a rasztája, sokat kell foglalkozzon vele.
2012. ápr. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
100%

Anyukád sok kellemetlenségtől akar téged megkímélni (meg saját magát is),helyette mondom neked: egyes emberek egy köpegy alá veszik a raszta hajat a füvezéssel, sok ilyen tanár van, beskatulyáznak, betartanak neked, és ha felelsz az osztályzattal fogják érzékeltetni, mit gondolnak... ha nem vagy kifejezetten jó tanuló, a tanárok kedvence típus, a saját érdekedben felejtsd el!!! Tapasztalat.

peace

2012. máj. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Utolsó sajnos igazad van már most is kifejezetten utál a legtöbb tanár pedig nem vagyok olyan rossz tanuló. Viszont a gimibe ahova megyek nem szólnak bele a hajviseletbe/öltözködésbe.:)
2012. máj. 8. 13:47
 18/19 A kérdező kommentje:

Amugy már sikerült megyőznöm.:)

Köszi mindenkinek aki segített!:)

2012. máj. 8. 13:49
 19/19 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki hogy manapság az nagyon menő :))

Amúgy barátnőm kérdése: http://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__bor-es-hajap..

válaszokat légyszi

2012. okt. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!