Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kinek mi vált be hajtöredezett...

Kinek mi vált be hajtöredezettség ellen? Növesztem a hajam, de hiába kenem ezzel is, azzal is, folyton törik a vége és a fodrásznál kötök ki.

Figyelt kérdés

2012. máj. 14. 09:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
én is ezzel szenvedek :/
2012. máj. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Vágd magadnak, havonta 0,5-1 cm-t. Ez segít megelőzni a töredezést. Először azt kéne leküzdeni, utána elkezdeni növeszteni. Ha hosszabb hajad van, vegyél egy hajvágó ollót, és azzal csak a töredezett hajszálak végeit vágd le. Tévézés közben jó elfoglaltság, és tényleg sokat segít, ha eleget csinálod. Főleg akkor jó, ha lépcsőzetes a hajad vagy feljebb is törik, nem csak a vége.

Emellett szedj hajvitamint, és használj pakolásokat, hajvégápolókat, olajokat. Mondjuk ezt írtad, hogy kenegeted.

Fontos még, hogy hogyan bánsz a hajaddal. Ne formázd se hővel, se termékekkel, ne fesd, ne dauerold, stb. Használj jófajta fésűt, aminek nincsenek élei (a műanyagoknak legtöbbször van egy összeillesztése, ahol elég éles tud lenni), a hajkeféket a vaddisznósörte kefén kívül felejtsd el. Mindig bánj óvatosan a hajaddal, hord feltűzve, ez segít megvédeni a hajvégeket a károsodástól és kiszáradástól. A hajgumikból csak olyat használj, amin nincs fém rész, és minél puhább, annál jobb. Vizesen ne dörzsöld, ne fésüld a hajad, mert sokkal sérülékenyebb.

Most hirtelen ennyi jut eszembe. Apróságoknak tűnnek, de ez mind mind összeadódik. Mivel a haj folyamatosan használódik el, ennek a folyamatát kell lelassítani.

2012. máj. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
nekem is az segített,hogy vitamint szedtem és mindig vágattam a végéből.
2012. máj. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, de...utolsó: akkor mi a helyzet, ha nekem havi fél centit nő a hajam?:D Az életbe nem nő meg, ha havonta 1 cm-ket váagtok belőle..MOst hátközépig ér, szép, és dús, nem is nagyon törik a vége (tehát nem azért tűnik úgy, hogy nem nő, mert letörik). Szedtem hajvitamint, kezeltem ricinussal, sok mindent kipróbáltam, de semmi nem vált be, mindig ilyen lassan nőt. Amikor rendszeresen vágattam, az sem gyorsított a növekedésen, és pár hónap múlva elhatároztam, hogy nem, vagy legalábbis jóval ritkábban vágatom, mert ha így folytatom, elfogy. Erre van valami magyarázat?
2012. máj. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

az sem ér sokat ha mindig vágva van a vége! 1 hónapban elég egyszer levágni egy nagyon kicsit! ha folyton vágva lenne akkor már nem tök mindegy hogy törik-e? ugyanolyan kicsi maradna. én inkább ezt ajánlom neked: [link]

duplán nő tőle a haj és sokkal egészségesebb is lesz. persze a hajpakolást meg a hajvégápolót soha ne felejtsd el. én azért szenvedek amúgy ezzel mert szőkítem is a hajam meg vasalom is... de amióta kezelem krémekkel meg a dr. head-el sokkal sokkal jobb.

2012. máj. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
utolsó= 9:16-os válaszíró
2012. máj. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én ezt ajánlom:


[link]


Csodát művel a hajjal, megerősíti és fényessé, puhává varázsolja. 800-1000 ft körül van 1 literes kiszerelésben kapható szinte minden fodrászkellékesnél.

2012. máj. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Arra gondoltam a havi vágással, hogy először pár hónapig vágja így, amíg megszabadul a törött hajvégektől, vagy legalább nagy részétől. Utána persze nem kell ennyit, mert ha már egészségesebb a haj és vigyáz is rá, akkor nem fog gyorsan törni. Olyankor elég 3 havonta egy nagyon keveset, 1 cm körül vágni.
2012. máj. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Használj valamilyen olajat a hajvégedre. Nagyon picit teszel a kezedre, szétdörzsölöd a tenyereden és belesimítod a hajvégeidbe. Először zsíros hatású lesz a hajad de be fogja szívni az egészet. Nekem jót tesz a töredezett hajamnak. Az olaj szerintem mind egy, hogy milyen, csak ne étolaj legyen! Én pl. aloe verás masszázs olajat használok.
2012. máj. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nekem most a fodrász levágta az összeset, ami el volt töredezve. Szóval most elsősorban valami jó pakolást vagy olajat kellene találnom. Ő valami ricinust ajánlott (azt hiszem), amit patikában lehet kapni. Kenjem fel este, aludjak abban. Még nem hallottam róla sajnos...
2012. máj. 14. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!