Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mely ételek okozhatnak pattaná...

Mely ételek okozhatnak pattanásokat? Milyen típusú kajákat érdemes kerülni és milyeneket együnk a szép arcbőrért?

Figyelt kérdés

bőrgyógyásznál voltam, mert már a kamaszkort kinőttem de még mindig vannak miteszereim

azt tanácsolta, hogy változtassak az étrendemen, de azt nem mondta hogy pontosan miket kerüljek el



2012. okt. 11. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
erős fűszeres,sós és nagyon olajos ételek okoznak pattanásokat.
2012. okt. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
1. által leírtak, plusz emellett még az olajos magvak, pl szotyi, tökmag, földimogyoró. mértékkel fogyaszt (a sós változatot kerüld), mert az élettani hatásuk nagyon jó, de ha bevágsz belólük egy zacsival és hajlamos vagy rá, akkor tuti pattanásos, mitesszeres lesz tőle a bőröd. uez a helyzet a csokoládéval is.
2012. okt. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
fogyaszd*
2012. okt. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

csokoládét direkt nem írtam ez nagyon 2 táborra osztja a véleményezőket.

Sokak szerint kifejezetten jót tesz a bőrnek,mivel az endorfin hormon amit felszabadít jó hatással van az arcbőrre is,a másik tábor akik szerint pattanásokat okoz.

Nekem a csoki nem okoz pattanást,legjobban nekem a chips. Abból ha megeszek fél zacskót másnapra tuti kijön egy patti. Főleg a chio-tól,lay'stől kevésbé,de ezt nem tudom megmagyarázni miért:)

2012. okt. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

kvitta


igen, szerintem is egyéni. nekem semmi sem okoz, chipset nem eszem, de olajos magvakat, meg teljes tábla csokit simán és semmi de semmi bajom. a válaszadásnál egyrészt a bőrgyógyászok éltal kialakított általános véleményt vettem alapul, nagyobb részt pedig a húgomat, akinek valóságos étel indikátor a bőre :). neki a csoki és a sós mogyoró a két legfőbb mumus, ezért aztán belevettem, h a kérdező is figyeljen rá, aztán majd kitapasztalja, h ő mitől "durran". nekem egyetlen egy ilyen van, amin sajna nem lehet segíteni, méghozzá a menzesz. előtte pár nappal megjelenik egy v két termetes pattanás az államon vagy a homlokomon. ez megy minden hónapban, kiszámítható, mint egy sváci óra :-). pedig már 36 vagyok.

2012. okt. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem a tejtermékektől, az édesítőszerektől, és valószínűleg a tartósítószerektől, mert minden pattit okoz szinte, ami nem lehet természetes. Pl. a töltött kekszben, nápolyiban a krém, stb... Meg még a poharas csoki puding, na aztán pattikat csinál!
2012. okt. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, én chipszeket ne de a sós mogyorót, ropit, olajos magvakat szoktam rágcsálni gyakran, lehet hogy ezekről kéne lemondani
2012. okt. 14. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!