Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A szőkítés nagyon roncsolta a...

A szőkítés nagyon roncsolta a hajam. Milyen pakolást tehetnék rá, amitől puha lesz, és nem lesz száraz a vége?

Figyelt kérdés

Használok ricinusolajat minden hajmosáskor, serical latte hajpakolással összekeverem és 2-2.5 órára fenthagyom. Majd lemosom, viszont a második samponozásnál öntök hozzá hamvasító folyadékot. Az befolyásolhatja a végeredményt?

Mikor régebben használtam, a ricinusolaj akkor sem hozott valami nagy változást, max dúsabb lett a hajam egy nagyon kicsivel. Tapintásra viszont nem történt vele különösebben semmi. Mit használhatok helyette? Valami bolti pakolás esetleg? Vagy inkább házit?


Meg szeretném várni, míg lenő, addig csak a tövét festem. Amennyi már lenőtt az utolsó teljes hajas festés óta, az egészséges. Csak hát a fodrász nagyon elcseszte, nem is hozzá járok azóta.


Gliss Kur hajvégápolóval(fekete) szoktam bekenni az egész hajam, miután kivasalom. Sajnos muszáj vasalnom, mert nélküle össze vissza áll, és se nem hullámos, se nem egyenes.

Csak annak örülök, hogy nem töredezik, és gyorsan nő.


2012. nov. 1. 20:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%

Szőkített hajra semmilyen olajat nem kéne használni, mert nehéz kimosni, a túlzott samponozás meg árt a hajnak. Nem is értem miért lett mániája mindenkinek olajakat kenni a hajára mostanság.

Serical Latte hajpakolás jó, de inkább a samponozás után kéne használni, nem előtte, mert úgy nem sokat ér. Szóval balzsam helyett használva sokkal hatásosabb.

Ja most olvasom hogy vasalod is... sajnos ezzel le kéne állni, mert idővel ez teljesen tönkrevágja a hajad, bármivel is ápolod, a vasalás kiszárítja. Keress egy olyan frizurát amihez nem kell vasalni a hajad.

2012. nov. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Sajnos fel kell hagynod a vasalással, és a hajvégápolót csak a hajad végére kend. Minél kevesebbszer szárítózd inkább maradj a szobában még meg nem szárad.

Sörélesztő tablettát ha rendszeresen szeded (túlzásba se szabad vinni) az segíthet a hajon, vagy valami hajkapszula.

2012. nov. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

A hajpakolást természetesen hajmosás után szoktam rátenni, viszont mostanában minden mosás előtt rakok fel pakolást, bár nem értem miért, várom a csodát...


Valahogy megoldom majd ezt a vasalás dolgot.. csak nagyon száll a hajam ha szárítom, akár körkefével, akár lapossal, akár nélküle.

2012. nov. 1. 21:08
 4/13 anonim ***** válasza:
2-ik válaszoló vagyok, én úgy növesztettem meg a hajam, hogy nem vasalom nem szárítózom egyáltalán, hagyom szobahőmérsékleten megszáradni, hajvégápolót CSAK a végére kenek és azt se minden mosáskor hanem kb minden 3-ik mosás után. Így egész jól megnőtt igaz nekem nincs szőkítve :/
2012. nov. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nagyon jó fajta hajad van akkor :) Nekem muszáj kezdeni vele valamit, de szerintem majd vágatok belőle (vállig ér jelenleg), és azt lehet könnyebb lesz minden nélkül formázni, mert ha hosszabb lesz csak még több gondom lesz vele.
2012. nov. 1. 21:16
 6/13 anonim ***** válasza:
Én az olivaolajra esküszöm. Én 2 éve mentem keresztül egy szőkitő procedúrán, annyira tönkrevágta a hajamat, hogy muszáj volt levágatnom. Hátközépig érő hajból lett gomba frizurám, és ami azt illeti még az is rossz állapotban volt de megmondtam a fodrásznak, hogy az a max amit bevállalok, rövidebbet nem! Ezután minden héten 1x oliva olajas pakolást használtam + havonta egyszer még 1cm-t vágattam belőle. Igy végül nem kellett rövidre nyiratkoznom mégis levágtuk azt ami nagyon tönkrement fokozatosan. Az olivaolajról meg annyit, hogy a fodrász nem győzte dicsérni, hogy mennyire szépen helyrejött a hajam. Azóta már nőtt is, egészséges kinézetű és persze szőke :)
2012. nov. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

És azt megmondanád, hogy mivel keverted az olívaolajat, ha egyáltalán keverted? És meddig hagytad rajta?

Én ricinusolajjal kevertem régebben.

2012. nov. 1. 21:19
 8/13 anonim ***** válasza:
Ja és még valami, nekem sokat segitett anno a hajam állapotán, hogy felhagytam a hajvasalással és inkább áttértem arra, hogy nagy körkefével és hajszáritóval igazitom a hajam, persze hővédő használata mellett. A fodrászom szerint egy hajszáritó soha nem fog akkora kárt okozni a hajban mint a hajvasaló, hiszen nem direkt égeted és rövidebb ideig is tart. Szerintem próbáld meg legalább, hidd el jó dolgokat lehet kihozni, sőt egyenesiteni...
2012. nov. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én nem kevertem semmivel, csak tisztán az olaj és azt is minél tovább rajtahagyni. Viszont vannak itt pl érdekes receptek: [link]
2012. nov. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hátha jók lesznek, néha teljesen el vagyok már keseredve.. Pedig igyekszem.
2012. nov. 1. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!