Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A szőkítés nagyon roncsolta a...

A szőkítés nagyon roncsolta a hajam. Milyen pakolást tehetnék rá, amitől puha lesz, és nem lesz száraz a vége?

Figyelt kérdés

Használok ricinusolajat minden hajmosáskor, serical latte hajpakolással összekeverem és 2-2.5 órára fenthagyom. Majd lemosom, viszont a második samponozásnál öntök hozzá hamvasító folyadékot. Az befolyásolhatja a végeredményt?

Mikor régebben használtam, a ricinusolaj akkor sem hozott valami nagy változást, max dúsabb lett a hajam egy nagyon kicsivel. Tapintásra viszont nem történt vele különösebben semmi. Mit használhatok helyette? Valami bolti pakolás esetleg? Vagy inkább házit?


Meg szeretném várni, míg lenő, addig csak a tövét festem. Amennyi már lenőtt az utolsó teljes hajas festés óta, az egészséges. Csak hát a fodrász nagyon elcseszte, nem is hozzá járok azóta.


Gliss Kur hajvégápolóval(fekete) szoktam bekenni az egész hajam, miután kivasalom. Sajnos muszáj vasalnom, mert nélküle össze vissza áll, és se nem hullámos, se nem egyenes.

Csak annak örülök, hogy nem töredezik, és gyorsan nő.


2012. nov. 1. 20:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Sok sikert, kitartás kell csak és rendbejön a hajad! :)
2012. nov. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Hagyd abba a vasalást, tapasztalatból mondom. Ha nagyon nem áll sehogy a hajad (kifésülve), akkor hagy fésületlenül, az enyém is ilyen, ha kifésülöm ocsmány, de ha nem, akkor aránylag normális hullámok vannak benne.

Az én hajamra a ricinusolaj+1 tojássárgája kombinácó vált be. Nagyon puhává tette a hajam, ahhoz képest, ami eredetileg volt. És 2 hónap használat után elkezdtek a babahajaim nőni. Egy tojássárgájához önts érzésnyi olajat. Mivel hígítva van, így lemosni is könnyebb. Betekerem fóliával a fejem és ráhúzok egy meleg sapit. Így hagyom 2-5 órán át. Azért hogy ne samponozzam túl a hajam, először tiszta vízzel öblítem jó sokáig. Így lejön a tojásos egyveleg nagyja, de érezni is fogod, hogy már nincsenek annyira összetapadva a tincsek. A pakolást heti 1x használom, és annyi a negatív tapasztalatom vele (habár lehet, hogy a pakolás nélkül is meglenne ez a tapasztalat), hogy elég sok hajam kihullik. Próbálom magam nyugtatni, hogy ez azért van, mert nem fésülködök, csak hajmosás után, így a 2-3 nap alatt fésülésből kijövő hajak most hullanak ki, de félek, hogy ha fésülködnék is ugyanennyi hullana ki. Én rosszul táplálkozom, valószínűleg ezért hullik a hajam jobban. Táplálkozz jól, próbáld ki a tanácsomat, és ha bevált, használd, ha nem, keress mást!

Jó hajnövesztést! :)


ui.: Samponok közül nekem a Nivea samponok váltak be, azok is puhává tették a hajamat. (Habár eddig csak a korpásodás ellenieket használtam. Ó, igen, a ricinusolajas technika a fejbőrömet is rendbe tette, nem száraz, nem viszket és nem hámlik. :) Szóval most már valószínűleg áttérhetek normál samponokra is.


Bocsi a hosszú válaszért, remélem segítettem.

2012. nov. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Akkor megpróbálom majd úgy, hogy nem fésülöm ki, a szárítást meg majd megoldom.


Ezt a pakolást régen is ki akartam próbálni, de sosem jutottam el odáig, majd legközelebb (szerintem vasárnap).


Köszönöm a válaszod! :)

2012. nov. 2. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!