Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Intim helyen nagyon csúnya a...

Intim helyen nagyon csúnya a bőröm, foltos, és pöttyös, bármilyen szőrtelenítéssel is próbálkozom. Mit lehetne ezzel tenni, hogy szebb legyen?

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt, mikor elkezdtem szőrteleníteni, borotvát használtam, aztán áttértem az epilálásra. Nemrég voltam kozmetikusnál intimgyantán is, de azóta nem volt lehetőségem visszamenni még hozzá, így a visszanövő szőrszálakat szemöldökcsipesszel szedtem ki. De valami eszméletlen csúnya az utóbbi időben a bőröm ott, és csak ott (a lában szőrtelenítésekor sose volt gond) és már egy csomó krémmel, radírral, mindenfélével próbálkoztam, de egyelőre semmi javulás :( Segítsetek légyszi, ha van valami jó tipp, hogy lehetne tényleg puha és egészséges ott is a bőröm.

2013. júl. 23. 09:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Pamut alsónemű,hippoallergén krémmel is kenheted.Az epilálással sincs gond,ha használsz fertőtlenítőt.
2013. júl. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg rettenetesen érzékeny a bőröd.

Ha a borotválást választod, akkor a borotvát

- fertőtlenítsd le, lehet a patikában kapni különböző fertőtlenítő szereket, és van egy olyan, hogy eszköz fertőtlenítő. Ezt orvosi eszközök fertőtlenítésér is használják. Ezt kipróbálhatod.

A bőröd

- minden szőrtelenítés előtt, fertőtlenítsd le az adott területet pl. Clarasept, ha egyszer veszel spray változatot, ami pici, és beválik, akkor lesz egy fújósod, amit tudsz után tölteni, és könnyebbe vele fújkálni.

De nézhetsz mást is.

A borotvát sose hagyd a kád a szélén, fertőtlenítés nélkül borotválkozás után, hanem rögtön rakd rendbe, és ne mosd le vízzel, ha befújkáltad. Különben a bacik beletelepszenek.


Zuhanyzás közben, vagy után érdemes, vegyél valamilyen borotvahabot, férfi is lehet, vagy azt hiszem van valamilyen szappan is, ami elég habos, és nem irritálja annyira a bőrt. A lényeg, hogy felpuhuljon tőle a bőr.

A művelet után, megint fújd be magad fertőtlenítővel.

És ne kenj rá testápolót, mert az nagyon tudja irritálni, csípni.

És alapból a bőrödet testápolózd, és használj bőrradírt.

A hintőporról megoszlanak a vélemények, hogy jót tesz-e ha borotválkozás után használod vagy sem...próbáld ki.

Nekem úgy segített, hogy körömvirág krémmel kentem be előtte a bőröm, és utána a hintőport...


De ha nem borotválsz, hanem epillálsz, akkor is fontos a fertőtlenítés, mert mint írtam, valószínű érzékeny a bőröd. Illetve utána bekenheted valami nyugtató balzsammal. Érdemes inkább patikából vásárolnod dolgokat, kencéket, amik olcsóbbak is, magisztrálisak, és kevesebb, vagy egyáltalán nincs bennük irritáló felesleges anyag.

2013. nov. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! :)
2013. nov. 26. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!