Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Sokan levágattátok a hajatokat...

Sokan levágattátok a hajatokat esküvő vagy szülés után?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok. 1 hónapja volt az esküvőnk. Majdnem fenékig érő hosszú hajam volt ami kibontva hordtam. Nem túlzottan ragaszkodtam a hosszú hajhoz, de még korábban nem gondoltam arra sem, hogy le kéne vágatnom. Anyukám és az anyósom rendszeresen azzal traktált, hogy le kéne vágatnom, mert már asszony vagyok és a hosszú haj egyáltalán nem áll jól.

Megkérdeztem a férjemet és Ő is azzal ért egyet, hogy most már le kéne vágatnom rövidebb fazonra.

A múlt héten elmentem a fodrászhoz és váll fölé érőre vágattam. A férjemnek tetszett, de megjgyzte, hogy nem pont ilynre gondolt. Anyukám és az anyósom azt monta, hogy ez még mindig hosszú. Azt hitték, hogy teljesen rövidre fogom vágatni. Nekem még soha nem volt rövid hajaam, de addig győzködtek amíg belementem abba, hogy kipróbáljam a rövidet. A sogornőm az fodrász és anyumék megbeszélték vele, hogy ha átjön akkor majd Ő levágja a hajamat. Én teljesen rábíztam a frizurát. Nagyon rövidre lett vágva és hátul géppel jól felnyírta. Szerintem túl rövid lett, de végül is nem lett rossz.

Ti hagytátok volna, hogy rábeszéljenek a rövid hajra?



2014. okt. 9. 07:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

1. Engem senki nem beszélhetne rá más hajra, mint amit én akarok - akinem ezt meg lehet szabni, az nem felnött, hanem gyerek.


2. Attól, hogy valaki férjnél van/gyereke van, még nem kell rövid hajának lennie, ez csak középkpri maradvány.


3. Sok férjes/gyerekes nönek van hosszú haja, és emiatt senki nem ítéli el öket.


4. A nagyon rövid haj nem nöies, és csak igen kevés nönek áll jól.


5.ÉN a helyedben megnöveszteném olyanra, ami NEKEM tetszik és nem mások véleményét figyelném.

2014. okt. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok férjnél, nincs gyerek, de nekem senki ne mondja meg, hogy milyen legyen a hajam.
2014. okt. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Esküvő után nem. Szülés után sem.

Akkor vágattam le, mikor a fiam 11 hónapos volt. Akkor volt a hajváltásom, és elég hülyén néztem ki, valahogy a rövidebb de ritkás haj jobban néz kis, mint a 3 szálból kötött hosszú copf.

2014. okt. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hagytam volna, az biztos. Nem tudom mi ez a hülyeség, hogy ha az ember lánya férjezett asszony, akkor külsőre is meg kell változnia, főleg nem a hátrányára.

Régebben volt itt egy kiakasztó kérés, egy őrült nőszemély az esküvője után direkt meghízott, és előnytelen frizurát vágatott, mert az "asszonyos".

Én szeretnék esküvő meg baba után is csinos, nőies maradni. Persze ezzel nem azt mondom, hogy a rövid haj nem nőies vagy csinos, vannak akiknek kimondottan jól, sőt, jobban áll egy jól megválasztott, divatos rövid frizura, de ezek az "anyukás" hajak általában előnytelenek és fantáziátlanok.

Mi lesz a legközelebbi, amivel anyósod és anyukád traktál? Ne vegyél fel csinos ruhákat, ne sminkelj, vágasd le rövidre a körmöd, ne járj el barátnőzni?

2014. okt. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Én sem hagytam volna.

Mellesleg nekem nem állna jól a rövid haj.

2014. okt. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%
Nekem 25 év házasság és négy gyerek után is hosszú a hajam, mert nekem így tetszik.
2014. okt. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

Én már bocs, de 1. Elváltam volna. 2. Anyukámat elküldtem volna melegebb éghajlatra, és azóta sem állnék szóba vele!

Ezután tényleg az jön, hogy ne sminkelj, hízz meg, vágd tövig a körmöd, és öltözz slamposan...

Én ha frizurát szeretnék váltani, esetleg megkérdezném a páromat, hogy mi a véleménye, de az sem biztos, és akármit mond, a végső döntést akkor is én hoznám meg.

Én egyébként levágtam a hajam, mikor a lányom fél éves volt. De nem más kedvéért. Lapockáig ért, szülés után kellett volna egy hónappal frissítő vágásra mennem, de hát mi az, hogy magamra akarok költeni, vegyek valamit azon a pénzen a gyereknek. Aztán csak tolódott, tolódott, és csupa töredezett lett a hajam. A babám is folyton húzgálta. Aztán összevesztem a párommal, és fogtam, levágtam a fenébe, aztán elmentem kiigazíttatni a fodrásszal. Nem sokra rá be is festettem feketére. És azóta is tetszik úgy :) Azóta sem hallgatok senkire. Ha megunom, majd megnövesztem megint, de szerintem fekete marad.

2014. okt. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
13%

Utolsó, egy ilyen miatt elválni???

Ha a férjed olyan frizurával térne haza ami neked nem tetszik és te elmondod őszintén elválna mit szólnál?

2014. okt. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Áz utolsó nem azért akar elválni, mert a férjnek nem tetszik a frizurája, HANEM mert kényszeríti a feleséget arra, hogy levágassa a haját, mert már asszony.
2014. okt. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt ember vagy, miért hagyod, hogy irányítson bárki? Legközelebb mi lesz? Ne dolgozz, mert majd a férjed eltart. Aztán ki sem mozdulhatsz otthonról, mert asszony vagy? Ha gyerekek lesznek, majd abba is beleszólnak, hogy hogy neveld őket? Nem a középkorban élünk.

Legalább olyan helyen vágattad le, ahol el is adhattad?

2014. okt. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!