Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha elmegyek kozmetikushoz,...

Ha elmegyek kozmetikushoz, van esély arra, hogy javuljon a bőröm állapota?

Figyelt kérdés

Két éve voltam utoljára, mert elég makacs voltam, utáltam az egészet, mert fájt, és miután mindent kinyomtak, még másfél hétig piros volt az arcom. Most már kevesebb pattanás jön ki, viszont az államon som a mitesszer. Ha kozmetikus kinyomná őket, van esély arra, hogy kevesebb jön ki, szebb lesz a bőröm? Mitől pirosodott be mindig? Rosszul nyomták ki, menjek másik kozmetikushoz? Előre is köszönöm a segítséget! :)

15/L



2014. okt. 17. 23:21
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Azért pirosodik be, mert meg van dogozva, ez alapvetően nem baj. Mondjuk az fura, hogy ilyen sokáig meg is maradt a pír. Ha kozmetikumokkal nem megy a kiírtás, akkor menj vissza, ártani nem árthat.
2014. okt. 18. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Érzékenyebb fajta a bőröd. Nekem is egy hétig piros pöttyös volt az arcom kozmetikus után, el is döntöttem, hogy többet nem megyek. Egy kozmetikus sem varázsló, nem tud jobban nyomni, mint te. A különbség annyi, hogy több a kencéje, és rögtön fertőtlenít, miután kinyomott egy patit.

Bőrradírozz hetente MAX kétszer (többször nem szabad), és minden nap tisztítsd az arcod. Ha fürdesz, szappanozd be az arcod, kicsit dörzsölgesd, aztán mosd le. Utána használj hidratáló krémet. Nekem ezek beváltak. De az is jó, ha kibírod, hogy nem nyomkodod a patikat, amíg meg nem érnek teljesen. Utána ha kinyomod, elmúlik egy nap alatt.

2014. okt. 18. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen,mert ő látja normálisan és megfelelő terméket használ.
2014. okt. 18. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%
Nyomkodhatod otthon is a pattanásokat, de: legyen teljesen tiszta az arcod, és a kezed is, főleg a körmeid, a pattanást egyetlen nyomással kell eltüntetni (ha érett, ez sikerül), ha nem, ne nyomkodd, annál rosszabb lesz. Kinyomkodás után nyugtató krémmel kend be. Ha foltok nélkül ébredsz, jól csináltad.
2014. okt. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amit a kozmetikus csinál azt te is megteheted otthon, sokkal kíméletesebben. És akkor nem leszel foltos másfél hétig utána. Érzékeny a bőröd, és a kozmetikus nem úgy kezeli... a legtöbbet nem érdekli hogy te hány hétig vagy ronda utána. Mitesszerek ellen gőzölés kell, aztán tiszta kézzel kinyomkodni, vagy használj házi mitesszer tapaszt (tej+zselatin kell hozzá).
2014. okt. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek! Igen, sajnos elég sok terméktől kiütéses leszek, de sosem tűnt fel, hogy érzékeny lenne, akkor biztos ezért volt. Ki fogom próbálni amiket tanácsoltatok, remélem segít! :)
2014. okt. 18. 14:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen nekem is nagyon problémás volt a bőröm. Azt hittem, ez már sose lesz jobb és soha nem fogok emberien kinézni korrektor nélkül. Aztán kb 21 éves koromra már csak néha-néha jött ki egy-egy pattanás és már nem kellett húszféke méregdrága szart rákennem az arcomra, ami egyébként nem is igazán használt. A "tinédszerkori" hormoningadozások okozták. Na meg nem is éltem olyan egészségesen, mint most: sok szénhidrát, éjszakázás, hétvégi bulik, a suli miatt állandó kialvatlanság meg a stressz, a kencék, amik ellustították az arcbőröm, a sok bolti kaja, túl sok szénhidrát, kevés fehérje, kevés tisztavíz, sok cukrozott szar stb. Ne add fel, jobb lesz majd! A kozmetikus segíthet egy picit. Az normális, ha kipirul, másnapra el sxokott mùlji. A DM sajátmárkás termékei nagyon jók, meg ha rendszeresen gőzölöd az arcod, hetente gőzöléskor le is radírozod, az is segít. Ja, meg az agyagpakolás nagyon nagyon jót tesz. Egy evőkanálnyi zöldagyagot keverj el egy kis joghurttal, vagy ha nem akarod, hogy az arcodra száradjon, akkor mézzel, és hagyd fent 10-20 percig. Én fél (!!) Csepp borsmentaolajat is szoktam bele cseppenteni, amitől szinte lefagy az arcom, de nagyon jól frissít és fertőtlenít.
2015. jan. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!