Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Undorítóan néz ki a bőröm, és...

Undorítóan néz ki a bőröm, és semmi sem használ. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van pár pattanásom, de nem sok. Viszont rengeteg mitesszerem van, amik nagyon feltűnőek és nagyok. Ráadásul a homlokom annyira tele van pattanások utáni foltokkal, hogy szinte nincs is olyan rész, ahol ne lennének piros-barna foltok. A bőrgyógyász erre azt mondta, hogy majd egyszer elmúlnak. De én ezt nem hiszem el. 2 hónapja használok AHA hámlasztót és pár hete C vitaminos szérumot, de semmi eredmény. Régen a mitesszerekre 2% BHA liquid hámlasztót használtam, jártam kozmetikushoz, d

e a bőröm ugyanilyen maradt. Úgy érzem, már nincs rá esélyem, hogy valaha is emberi bőröm lehessen... Mindenhova, még edzésre is erős sminkben járok, strandra meg egyáltalán nem. Ez lehet, hogy nevetségesen hangzik, de úgy érzem, a bőröm tönkreteszi az életem. Mit tehetnék? Van még valami megoldás, hogy helyrehozzam a bőröm?



2015. júl. 31. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Ennyi esze nincs egy embernek,hogyha éppen gyógyszert használ valamire,akkor nem sminkeli magát erős sminkkel???

Ha éppen torokgyulladásod van,akkor is kimész a hóesésbe sál nélkül???

Amúgy a normális emberek megértik,hogy problémád van,és nem attól lesz valakinek jó élete,hogy tökéletes bőre van!


Szóval,azt ajánlom neked,hogy sürgősen fogadd el magadat,és a hámlasztót ne alapozóval használd,mert lehet,hogy azért nulla a hatása! Ha valakinek amúgy tetszenél,akkor így is tetszeni fogsz,az átlag embert meg nem érdekli,hogy te hogy nézel ki. Tudod,az szépséget részben az arcod formája határozza meg. Ha szép arcszerkezeted van,akkor pattanásos folttal sem leszel rondább. Pl. van,aki teljes arcán szeplős,az is ugyanolyan rossz,mint a pattanás utáni foltok. /Én sem nagyon tudom megkülönböztetni magamon,hogy az most egy nagyobb szeplő,vagy pattanás utáni seb./


Szóval.van még esélyed: kipróbálod,amit tanácsoltam,nem használsz alapozót a krémed mellé. Ha ronda vagy,hát ronda vagy,majd elmúlik. Így csak söpröd a szőnyeg alá a problémát,ahelyett,hogy alaposan kitakarítanál. Takarítani se a legjobb dolog,hibás bőrrel járkálni sem lesz álom,de utána megoldódik a helyzet.


És az tényleg nevetséges,ha a bőröd tönkreteszi az életed! Vannak annál sokkal rosszabb dolgok is a világban,minthogy nem tökéletes a bőröd! Kívánom,hogy soha ne legyél rákos,és egyéb beteg,ami tényleg tönkre tehetné az életed!

2015. júl. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jó, de nekem tényleg felfoghatatlanul csúnya a bőröm. Elképesztően sok pattanás utáni foltom van, sok mitesszerem, és néhány nagy vörös pattanásom is...így nem mehetek ki az utcára smink nélkül...
2015. júl. 31. 16:37
 3/9 anonim ***** válasza:

Nézd, vagy elfogadod magad, vagy ne menj utcára, ez ilyen, nem kötelező. Ajánlom Ildi blogját, aki hasonlóan szörnyű bőrrel élt, meg él is, mégis profi bőrápolási blogot vezet és nem szégyelli, hogy olykor annyira belobban az arca és megtelik pattival, hogy szinte nincs ép felület a bőrén.

[link]

2015. júl. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Figyelj... a smink eltomiti a porusaid ezáltal nem tud szellozni a borod... ha nem szellozik a borod akkor megtobb pattanosod lesz es lassabban is gyogyulnak a sebek... en azt ajanlom hogy kremmanian nezz utana a különböző arcapolasi termékeknek(leírja az összetevőket is valamint véleményeket is talalsz) miteszerekre vegyél miteszer eltavolito tapaszt. Akar a neten nezz utana kulonbozo házi arcmaszkoknak vagy borradirnak. Bocsi az ekezetert es remelem tudtam segiteni:)
2015. júl. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

te teszed tökre, mert sminkeled

menj másik bőrgyőgyászhoz

2015. júl. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam már mitesszer eltávolító tapaszt, arcpakolásokat, semmi sem használ. Nem hiszem, hogy ha abbahagynám a sminkelést, az összes pattanásom és mitesszerem eltűnne...de ha igen, a foltok ugyanúgy ott vannak akkor is, és azokat nem lehet eltüntetni. Tényleg nincs semmi biztos módszer, valami termék vagy bármi, amivel eltüntethetem a mitesszereket, a pattanásokat és a foltokat?
2015. júl. 31. 23:24
 7/9 anonim ***** válasza:

Na legyél már ennyire kislány!!

Mindent ki akarsz próbálni,hogy jobb legyen??

Akkor hajrá,hagyd el a sminket,és lehet,hogy ez eddigi összes válaszoló nem véletlenül javasolta ezt a módszert.

Mitesszerek,tág pórus: hámlasztó,tapasz,pórus összehúzó+tisztító

Pattanások: erős alkoholos oldat

Emellett arctisztító,hogy az amúgy is gyulladt bőrödön ne álljon a mocsok rétegesen,(+esetleg egy hidratáló krém.)

Ezeket próbálhatod azon kívül,amit ír az orvos.

Ha most lerakod a sminket,suli kezdésre(???) már látszani fog az eredmény,és bánni fogod,hogy miért nem kezdted el 1 hónappal korábban.

2015. aug. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jó, akkor megpróbálok kevesebbet sminkelni... De a mitesszerekre a 2% BHA liquid hámlasztó sehogy se használ, és nem hiszem, hogy csak a smink miatt. Érdemes lenne kipróbálnom egy másik BHA hámlasztót, vagy ha az egyik nem használ, akkor a többi se fog?
2015. aug. 1. 10:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem első körben keress másik bőrgyógyászt. Nekem az első orvosom nem volt jó, nem is kezelte problémaként a bőrömet, és kb. lecseszett, hogy miért nem kötöm fel a hajamat, mert hogy amiatt vannak a hátamon. Ezután soha nem mentem vissza hozzá, elmentem máshoz, és láss csodát a bőröm milliószor szebb.:) Ha nagyon súlyos a helyzetet amúgy, akkor lehet felírnak neked gyógyszert. Most nyár van, próbálj többet szabad bőrrel járkálni, illetve nekem a napozás is sokat segített.
2015. aug. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!