Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanások ellen mit tehetnék?...

Pattanások ellen mit tehetnék? Többi lent.

Figyelt kérdés
Már több mint 5 éve vannak pattanásaim, de nem 1, nem 2 hanem sok. 17 éves vagyok, fiú. Először csak arcomon, de hátamon és mellkasomon is lettek azóta. 4éve járok bőrgyógyászhoz egy bő éve kozmetikushoz. Mindent megtettem amit a bőrgyógyász javasolt 4év alatt tucatnyi krémet kipróbáltam amit felírt, még antibiotikum kúrát is végigcsináltam egyik se segített semmit ezért pár hónapja már nem is járok mert csak pénz eszi. A kozmetikus nyilván segít. Kitisztítja, de 1-2napon belül megint elkezd már egyenletlené válni, és 1 hét múlva már full olyan amilyen volt, tehát rohat gyorsan újratöltődik... Van valami bármi ötlet? vágom h kamasz kor ilyen, de 5éve rajtam vannak ez már közel se normális és sok van és nem csak arcomon.... minden ötletre vevő vagyok házi szerek vitaminok stb.

2016. júl. 21. 00:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, ahol előjönnek a pattanások.

Házi praktikaként ajánlom, hogy jégkockát nyomj a

problémás területekre (nem kell túl erősen), és az

halványítja ezeket. Egyértelmű, hogy hormonális probléma

áll a háttérbe, nők közül van aki szed ezekre a problémákra

fogamzásgátló tablettát, mert az leköti a hormonokat.

Nem tudom, mindenképpen ezt a bőrgyógyászoddal beszéld

meg. Sok sikert, kitartás! :)

2016. júl. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Teljesen normális van akinek 20-21 éves koráig is eltart.A kozmetikai kezelést ne hagyd abba.
2016. júl. 21. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Renesmee98 ***** válasza:

A kozmetikust azt tényleg ne hagyd abba!És hanyagold a csípős, durván fűszeres kajákat de tényleg! És tartsad nagyon tisztán, sterilen mindig a bőröd, és ne hagy "befülledni" pl. úgy hogy a kezeddel támasztod a fejed meg ilyenek... Ne is nagyon nyúlkálj hozzá! Ami még nekem segített az az hogy minden este (ha kell reggel is) jól átdörzsölöd fogkefe-fogkrémmel. Vagy valamilyen tonikot használj. Nekem ezek válltak be, remélem valamennyit tudtam segíteni :)

Ja és egy házi praktika: verjél fel tojáshabot(csak fehérje) kend az arcodra rá zsepkendő (hidd el rátapad) és kb. Fél órát hagyd és húzd le!

2016. júl. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Pórustisztító pakolás


A legegyszerűbb házi pórustisztító a tojás. Verd fel a tojásfehérjét jó habosra, és keverj bele citromot. Problémásabb esetben a citrom helyett használhatsz élesztőt is. Az így kapott krémmel kend be az arcod jó vastagon, és 20-30 percig hagyd hatni, majd bő vízzel öblítsd le.


Kamillás főzet


Ha sok a mitesszer az arcodon, vagy még csak kialakulóban van jó néhány, használj kamillát. Fél liter vizet forralj fel hat-hét evőkanál kamillával, várj, míg kihűl, majd egy darab vatta segítségével dörzsöld át vele az arcod. Ha ezt naponta kétszer elvégzed, a pórusaid nem fognak eltömődni.A kamillát használhatod gőzölésre is: ugyanúgy járj el vele, ahogy az előző esetben, csak ne várd meg, míg kihűl, és ne vattával vidd fel az arcodra. Boríts egy törülközőt a fejedre, és hajolj a főzet fölé öt-tíz percre, mintha náthás lennél és inhalálnál. Ettől kitágulnak a pórusaid, és jöhet is a bőrradír, vagy akár megkísérelheted kinyomni a mitesszereket! A kamillás gőzölés után használj pórusösszehúzó tonikot.

Keserűsó


A keserűsóval a hámlasztó hatásának köszönhetően remekül megelőzhető a mitesszerek és pattanások kialakulása. Adj hozzá annyi vizet, hogy sűrűvé és pépessé váljon, majd keverd el. Naponta használhatod, fürdés előtt dörzsöld át vele az arcod.


Kávéval a mitesszerek ellen


Hatásos mitesszereltávolító keveréket kapsz, ha kímélő arclemosó belekeversz egy kis kávézaccot. Vigyázz, hogy ne legyen túl sok a kávé, mert ha nagyon durva a keverék, az gyulladáshoz vezethet - egy deci arclemosóhoz adj egy teáskanál kávézaccot. Ezt az elegyet lehetőleg csak havonta egyszer használd, ekkor finoman dörzsöld át vele az arcod, majd alaposan öblítsd le. Kend be utána a bőröd hidratáló arckrémmel.

Ha már megtörtént a baj


Ha mindennek ellenére mégis felbukkant egy makacs pattanás az arcodon, akkor se keseredj el. Lefekvés előtt kenj a problémás területre egy kis fogkrémet, és hagyd rajta reggelig. Vigyázz, a fogkrém erősen szárít, ezért csak vészhelyzetben használd!

Joghurt és méz a megelőzésre


A natúr joghurt jót tesz a bőr pH-értékének, a vitaminokban gazdag méz pedig fertőtlenítő hatással bír. Keverd össze őket, majd vidd fel az arcodra, és 20 perc elteltével mosd le. Ez a pakolás segít megelőzni a mitesszerek, pattanások kialakulását, fertőtleníti a pórusokat és táplálja a bőrt. Zabpehellyel elkeverve bőrradírként is használhatod."

nem tudom mennyire segíthet de a házi pakolások nekem bejöttek egy próbát sztem megér neten még több is van :) 18L

2016. júl. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek :)
2016. júl. 21. 22:01
 6/6 anonim válasza:
Én 14 éves vagyok és lány. Nekem 5. Második félévében kezdődött és mostanáig elég erősen pattanásos voltam. Ismerős ez a kozmetikusos meg krémes történet, mert én is tött 10 ezer forintot ráköltöttem az elmúlt 3 évben. A háziorvos iratott fel nekem Dalacint az hatott egy-másfél hét után viszont csak halványította és nem szüntette meg a növekedésüket. Anyukám a héten talált egy receptet a neten amit "máe ugyis mind1" alapon kipróbáltam és azt vettem észre hogy hat. A piros sebeket halványítja és nem nőnek vissza a pattanások. Ehez csak étkezési szódabikarbóna és víz kell. 1 étkezőkanállal tegyél a szódabikarbónából egy pohárba vagy tálba és tenyél hozzá pár csepp vizet míg fogkrém allagú nem lesz, majd próbáld meg felvinni az arcodra. Ha nem tapad meg tenyél még hozzá vizet. Szerintem te is megpróbalhatnád ezzel a mófszerrel. ;)
2016. júl. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!