Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért ilyen szolimániás a mai...

Miért ilyen szolimániás a mai fiatalok nagy része?

Figyelt kérdés

Elképesztő, hogy ez a dolog mennyire elburjánzott, a szoláriumok forgalma meg dübörög. Szerintem ez a jelenség a külsőségközpontú világunk egyik szeletkéje, a másik nemnek való megfelelési kényszer egyik velejárója. Arra fittyet hánynak, hogy köztudottan káros, és rengeteg hasznos időt vesz el, amit értelmesebb dolgokra is lehetne fordítani. Az itteni kérdéseket meg, amikben a lányok amiatt panaszkodnak, mert fehér a bőrük, már szinte fájdalmas olvasni...


Ti mit gondoltok erről? Azért lehet ez, mert manapság a külsőddel adod el magad, és mindent meg akarnak tenni azért, hogy ez olajozottan működjön?



2017. júl. 10. 16:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Időt nem vesz el szerintem olyan borzasztó sokat, mert 12 perc a maximum, és akiket ismerek, hogy járnak, azok vagy útközben szokták elintézni, vagy közel a lakóhelyükhöz járnak.
2017. júl. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Sunshinedoll ***** válasza:
73%

Ez amúgy csak errefelé ennyire menő, se kelet-ázsiában se a nyugaton nem menő a bőrrák meg a ráncos szolis bőr, nyugaton is max önbarnító vagy spray tan, de a szoli meg a nap káros hatásaival már az egész világ tisztában van (a Tények mondjuk nincs.. :D)


Az instagramnak hála manapság már boldog-boldogtalan mix etnikumúnak akar kinézni (nézd meg például a fehér mint a budifedél Kylie Jennert, aki úgy kinyalta magát 4 év alatt, hogy úgy néz ki, mint egy félvér fekete/latina csaj.). De mondjuk már az instagram előtt, 10 éve is menő volt a szoli valamiért, szóval a franc tudja.


Alapvetően az önbarnítóval nekem nincs bajom, néha én is magamra kenem, de nekem túlságosan high maintenance, így nem nagyon foglalkozok vele, de ha a szoli baromi káros. Én mondjuk pont az a fajta vagyok, aki Decemberben is keni magára a fényvédőt, úgyhogy ... :D


Majd rájönnek 40 évesen, hogy nem kellett volna ennyit szolizni. Nekem is van közeli családtagom, aki a húszas éveit végigszolizta, most meg 40 éves, és elég csúnya, vékony bőre van, pedig a genetikája nem lenne rossz a családtagok alapján.

Meg hát most az egy dolog, hogy ki milyen hamar öregszik, és kinek mi a szép bőr, de a bőrrák azért már kevésbé szubjektív dolog.

2017. júl. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Nem értem a szolimániásokat, itt a nyár, minek kéne szoliba menni?

Mintha mosakodni mennél mielőtt megfürdesz. :D


Csak a média által befolyásolt emberek aggódnak azon, hogy barna legyen a bőrük.

2017. júl. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Sunshinedoll ***** válasza:
89%
De egyébként meg mindenkinek saját felelőssége, szóval ha neki jól esik, csinálja, legfeljejebb jól megbánja. Inkább az b-sz fel, amikor a gyerekeket nem védik a naptól.
2017. júl. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
Én nem szoktam szoliba járni, de az túlzás, hogy sok időt elvesz, mivel kb. 3-10 perc az egész. Marha sok idő. És ha nyaralás elött elmegy vki 2-3X szoliba, a napon utána sokkal jobban barnul. Nem a szolárium káros, hanem ha vki sokat használja. Feltételezem te sem kened be magad minden reggel naptejjel így nyáron ha mész buszhoz etc, ez pedig sokkal veszélyesebb, mint hogy vki elmegy szoliba, csak úgy szólok.
2017. júl. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
34%

Mert ez jól mutat facebookon és instant grammon a csücsörítős/elszánt arcos szelfiknél.


Egyébként nem olyan nagy mánia mint a cigizés.


Egyébként nekem pont a fehérbőrű lányok tetszenek, és sokaknak, és keveseknek a szolibarna.

2017. júl. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

Nem tudom mi lehet benne a jó. Én sosem voltam szolis és nem is leszek az :)

19/L

2017. júl. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
40%

Én minden reggel bekenem a kilógó részeimet. Arc alap, karok, lábak, dekoltázs. És én autóval megyek egy fedett parkolóba, és egy irodában ülök.


Csak azt nem tudom elképzelni, hogy valaki ezt önként csinálja. Ha rám süt a nap, elfordulok, rejtem az arcomat a nap elől. Egy szoliágyban magzatpózban merevednék görcsbe.


Egyébként olvastam tumblr-ön, hogy ha ezer év múlva a régészek kiásnák a szolikat, az emberek azt hinnék, kínzóeszköz volt, amiben embereket sütöttünk. :D

2017. júl. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

A sötétebb bőrszín karcsúsít és elrejti a bőrhibákat, ezért szeretik annyian.


Szolival könnyen el lehet érni, viszonylag olcsón.


Én vöröshajú fehérbőrű vagyok, egyszer lefújattam magam barnára, feleakkorának látszottam a fotókon, tónusosabb lett az izomzatom és vékonyabbnak tűntem a tükörben is. Plusz több szín jól állt, nem rikított ki a bőröm a fekete top alól pl.


Egyébként nekem is a halványsárgásfehér bőrszín tetszik jobban, de látom a barnaság előnyeit is. Ezt pedig szolival lehet a legjobban és legegységesebben elérni ár-érték arányban.

2017. júl. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
95%

>Szerintem ez a jelenség a külsőségközpontú világunk egyik szeletkéje


A világ még sosem volt KEVÉSBÉ külsőségközpontú, mint ma. Ha azt hiszed, BÁRMI jobb volt régen, automatikusan tévedsz. Egyszerűbb volt, de nem volt sem jobb, sem őszintébb, sem értékközpontúbb. Csak romantikus ideáid vannak a "régi időkről".


Amúgy ez is csak egy divat, minden korban találsz hasonlót. Előbb-utóbb erejét veszti és valami más veszi át a helyét.

2017. júl. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!