Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tesztek a szépségetekért?...

Mit tesztek a szépségetekért? (Rutin)

Figyelt kérdés

Egy lány vagyok, akinek eléggé zsíros a bőre. Soha nem szoktam sminkelni, szempillaspirált sem.. most eléggé pattanásos, néha sebes is az arcom. Mit szoktatok használni az ilyen bőrtípusra? Mondjuk esti vagy reggeli rituálénál? Mik azok amik beváltak? Arcmaszk, krém, tonik? Milyen? Frufrum van, ez kicsit megnehezíti a dolgom.


15/L


2017. aug. 10. 19:47
 1/10 anonim válasza:

Itt azért válasszuk már ketté.. Azaz három részre.


- Szépségetekért,

- vagy a pattanások ellen,

- esetleg a napi rutinért. Mind a háromra más-más a válasz.

2017. aug. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Reggeli rutin:

Felkelek hideg vízzel megmosom az arcom. Aztán egy Clean&Clear mitteszer elleni arclemosó vizet használok majd egy Garnier nappali arckrémet zsíros bőrre. Ezután szoktam sminkelni (ha kell korrektor, szempillaspirál, szemöldökpor, szájfény/nem feltűnő rúzs).

Napközben szinte csak vizet iszok (napi 2 l) ez nekem sokat segített. Próbáld ki hogy 1 héten át mindennap megiszol 2 liter vizet akkor a 7. nap körül látható lesz az eredmény: kevesebb patti, egészségesebb bőr. Nem szoktam nagyon zsíros/cukros ételeket enni, főleg most hogy diétázok.

Esti rutin:

Lemosom a sminkem egy Garnier micellás vízzel majd egy Garnier arclemosó géllel. Heti egyszer leradírozom a bőröm és szintén heti egyszer felteszek valamilyen arcpakolást, ez változó hogy milyen (általában mindig van otthon legalább 5 és akkor tudok válogatni hogy akkor épp mire van szükségem, elég-e csak egy hidratáló vagy valami extrább). Majd minden este egy kamillás arckrémmel bekenem az arcom (legjobb ha gyógyszertárból szerzed be).

Nem tudom mennyit sportolsz, de nekem az is segített a pattanások eltüntetésében hogy elkezdtem rendszeresen sportolni. Mostanra szinte semennyi pattanásom nincs, de nem volt könnyű leküzdeni őket és hosszú idő volt. Kb 14 voltam amikor kijöttek az első pattik, és 15-16 amikor már nemcsak 1-1 volt az arcomon és ki se mentem korrektor nélkül az utcára. Most 17 vagyok és nagyon sokat javult. Nekem a T zónám volt mindig is problémás, nekem is zsíros a bőröm.

Azt tudom még tanácsolni hogy magadnak semmiméppen ne nyomkodd én is elkövettem ezt a hibát és csak rosszabb lett. Lehet kapni (gyógyszertárban és DM-ben biztos) egy Aknesol nevű pattanás elleni tonikot ami elég gyorsan hat. Szerintem esti rutinba érdemes beépíteni.

Remélem segítettem :)

2017. aug. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Előző ezek mind semmit se érnek a lényeg: hormonális változás, ami természetes.
2017. aug. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%
Semmit ne kenj rá! Tapasztalatból mondom, hogy csak rosszabb lesz a különböző krémektől és maszkoktól. Minden este mosd meg szappannal és majd el fog múlni. Ilyen korban ez teljesen normális.
2017. aug. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%
Én meg tapasztalatból mondom, hogy csak jobb lesz a krémektől.
2017. aug. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Pattanasnal mezes fahejas kevereket rakok magamra estere, es reggelre mar lemegy nagyjabol a duzzanat. Ha nagyon veszes akkor fogkrem

Sebre pedig sudocrem vagy bepanthen, 2-3 nap mulva mar meg se latszik, hogy volt ott valami

Semmi kremet nem hasznalok, se tonikot, nekem neha csak rosszabb tole a borom, pedig nagyon sokat kiprobaltam mar.

Minden reggel este megmosom bo szappannal az arcom, es delutan is ha megizzadtam meg otthon vagyok epp

2017. aug. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolso vagyok:

Probalj etrendet valtoztatni (egeszsegesre) meg igyal nagyon sok vizet. Nalam ez baromi sojat segitett, en is 15 vagyok

2017. aug. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Menj bőrgyógyászhoz és kozmetikushoz!
2017. aug. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amit mindenképp csinálj: mosd le az arcod valamilyen arctisztítóval, én lidl saját márkásat használom, egy normál és egy arcradírosat. Ha nem használom egy ideig kijön pár apró pattanás ( nem vagyok pattanásos) és az arcradírral eltűntek a mitesszereim az orromról. Minden arcmosás után használj krémet, mert szárít.
2017. aug. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

használok én mindent, de semmit nem ér. zsíros a bőröm, mindig is az volt, de csak az arcomon. 20+ vagyok pedig már... szóval:

heti 1x (ha nem felejtem el) arcmaszkozok, ez nekem fehéragyagos és avokádós azt hiszem, rossmannban vettem.

használok ilyen peelinget, ami testre való, de arcra is merészeltem küldeni belőle közbetlen az arcmaszkozás után.

használok tonikot, vagyis használtam, semmit sem ért.

használtam mattító hatású hidratálókrémet, ezt leginkább télen és hidegebb időben nyomom, de semmit sem ér.

amint elfogynak, többet nem is veszek, mert elegem lett ezekből, csak a pénzem viszik.

amire merek esküdni viszont:

citromkarikát levágni és a szemeidet jól kikerülve letörölgetni vele a pofid. király érzés lesz!

na nagyon keményen zsírosodsz, akkor napi 2-3 (vagy ahogy érzi a bőröd) szappanos arcmosás. annyi féle szappan van, lehet válogatni, nekem most kókusztejes van, ilyen "bió" feneség.

aztán ha mégis száraznak éreznéd, nyomj egy kevés aloe vera gélt (boltit vagy egyenesen a növényből) az arcodra lefekvéskor.

2017. aug. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!