Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Valaki próbálta már a szódabik...

Valaki próbálta már a szódabikarbóna+víz és az almaecet+víz kombinációt hajra?

Figyelt kérdés
Egy barátnőm, aki nem próbálta még ki ezt, azt mondta, a szódabikarbóna szétmarja a fejbőrt. Mindenhol ezt az eljárást olvasom, ezért mostmár kiváncsi vagyok, tényleg használ e, vagy a barátnőmnek van igaza.

2017. nov. 14. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
70%
Én próbáltam, nekem annyira nem jött be. Nem értem ezt a hipotézist, szodabikarbona nem mar. Nekem az egésszel csak annyi bajom volt, hogy semmi tartása nem lett a hajamnak, és egyébként is vékonyszálu, lelapuló,szoval nem árt neki a volumen, amit ez nem adott meg.
2017. nov. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szódabikarbónát nem próbáltam, de az almaecetet érdemes használni utolsó hajöblítésre, vízzel hígítva.

Könnyebben kifésüllhető, és fényesebb lett a hajam.

Ja, és különbséget vettem észre a sima főzésre használt almaecet, és a drogéiákban kapható szűretlen almaecet között. Természetesen az utóbbi jobb.

2017. nov. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
A szódabikarbóna valóban nem mar, viszont nekem kiszárította a fejbőröm, rögtön korpás is lett, pedig sose volt az, ráadásul elkezdett extra durván zsírosodni (érthető módon, ha egyszer kiszáradt). Pár "NaHCO3+H2O és CH3COOH+H2O" hajmosás után eljutottam oda, hogy már nem tudtam a hosszú hajamon vastagon szétterülő zsírt eltávolítani se, hiába áztattam be többször és tartott a hajmosás egy óráig. Plusz hiába öblítettem utána szintén alaposan almaecetes vízzel, merev és kissé fénytelen lett tőle a hajam. Azt mondják 6 hetet kell kibírni zsíros fejjel és akkor a fejbőr megérti, hogy nem kell zsírt termelnie, s megkezdődik a haj beavatkozásmentes, tiszta időszaka. Viszont engem ez a szódabikarbónás hajcihő az őrületbe kergetett már 4 hét alatt. :) Egyébként ebben a csoportban sokat írnak erről a fajta hajtisztításról, van akinek bejön: [link]
2017. nov. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat(:

Nekem nagyon korpás a fejbőröm, és gyorsan zsírosodik a hajam, akkor lehet,hogy használna. Én olyan receptet találtam, amibe szódabikarbóna, só, citromlé, és teafaolaj van, mert szeretném a lehető legolcsóbban megúszni, a teafaolajat több mindenre használhatom, mint az almaecetet. De az is lehet,hogy csak kókuszolajat fogok használni, még nem tudom.

Köszönöm a válaszokat. Ment a like(;

2017. nov. 23. 17:22
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eddig teljesen bejött.mar nem tudom hany hete csinalom es mindig meglep hogy siman leszedi a zsírt es allitolag korpa ellen is jo. Szaraz hajra raontok egy kis vizben oldott szb-t bedorzsolom a tovebe a vegere nem. Bar en rakok ra utana balzsamot mert az ecetet mindig elfelejtettem valahogy es nem birok ellenallni amugy se a balzsamnak sajna olyan jo sikamlos lesz tole a haj:D
2018. jan. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!