Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fogamzásgátló szünete alatt...

Fogamzásgátló szünete alatt visszajöhet a bőrhibám?

Figyelt kérdés
Fogamzásgátlót szedek mert pattanásos az arcom és most kezdi szépen helyrehozni, az érdekel,hogy a 7 napos szünetekben újra előjöhetnek a pattanások vagy teljesen elmulasztja őket?

2018. márc. 28. 23:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálam néha előjönnek, néha nem. Mondjuk erre a problémára biztosan nem fogamzásgátlót szednék, az csak elfedi a problémát, de egyáltalán nem oldja meg.
2018. márc. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Aztán ha végleg abbahagyod a fogamzásgátlót, akkor meg kijön majd az összes kis mocsok pattanás, amit a tabletta elnyomott és még csúnyább lesz az arcod, mint előtte bármikor. Legalább nekem nem egy ismerősöm járt így.
2018. márc. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%
A hét napos szünetben nem. Viszont: én is ugyanabban a cipőben jártam, mint te. Amíg szedtem, szuper volt a bőröm (mitesszerek voltak, de pattik alig alig). De rájöttem, hogy mennyire nem teszek jót ezzel a szervezetemnek, és abbahagytam. Már 8 hónapja, de nagyon nagyon megszenvedte a bőröm (2 és fél éven át szedtem). Olyan helyen jött ki rengeteg pattanás, ahol régen bababőröm volt. Endokrinológushoz járok, de nem talált semmi eltérést a hormonszintekben. Azt tanácsolom neked, hogy NE szedd a fogamzásgátlót. Nem éri meg. Nagyon nagyon rosszat teszel a szervezetednek. Nagyon nagyon nagyon. És ha valamikor abbahagyod, hatványozottan jön elő a probléma, hiszen nem kezelted a problémát, hanem csak elmaszkoltad, azzal, hogy egy gyógyszerrel minden nap hormont vittél be a szervezetedbe, a szervezeted saját hormontermelése helyett, és így úgy nézett ki, hogy minden oké (rendszeres menzesz, szép bőr, stb). Olvass után a témának, és te is meg fogsz világosodni. Minél hamarabb hagyod abba, annál jobb. Ha az androgén hormon okozza a pattanásokat, akkor a fodormenta tea rendszeres fogyasztása, valamint fűrészpálma kapszula segíteni fog. Én pár napja kezdtem a fűrészpálmát, és nagyon nagyon elégedett vagyok vele!!! (Antiandrogén hatásúak ezek a növények.) Valamint fodormenta teából is naponta egy bögrényit megiszom, valamikor kettőt is, igyekszem. Azt ajánlom neked, hogy olvass utána ezeknek a dolgoknak, és a probléma gyökerét kezeld. Ne mérgezd a szervezeted feleslegesen! Minden jót, sok sikert :))
2018. márc. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A másodikat sajnos nem tudom értékelni.

Sajnos azért kell gyógyszert szednem mert nagyon erős és rendszertelen vérzésem van. Volt,hogy egy hónapban 3x jött meg a menstruációm 3x7 napra. Ezért kaptam fogamzásgátlót, az arcom csak mellékes téma. Azt mondták fél év múlva abbahagyhatom mert akkor helyreáll a hormonháztartásom tehát nem szedem túl sokáig, de az orvos sajnos nem tudott jobb megoldást a problémáim megoldására. De nekem nagyon sokat jelent,hogy szebb lett az arcom remélem nem lesz rossz ha abbahagyom..eddig bőrgyógyász álltali kezelések semmit sem hatottak neki de ezt a teát majd kipróbálom köszönöm!^^

2018. márc. 30. 11:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Hidd el, a fogamzásgátló nem fogja megoldani a hormonproblémáidat. Úgy tűnik, hogy minden rendben van, hiszen x naponta "menstruálsz", pontosan megjön, kevésbé fáj, kevesebb a mennyisége... A tabletta alatti vérzést megvonásos vérzésnek hívjuk, ami nem ugyanaz, mint a normális menstruáció. A tablettával minden nap szintetikus hormont viszel be a szervezetedbe, ami elnyomja a saját szervezeted hormontermelését, ergo nem old meg semmit, csak "elmaszkolja" a tüneteket: ha abbahagyod a tablettaszedést, ugyanott vagy; sőt, a szedés alatt súlyosbodhat/kialakulhat más problémád, de te erről nem fogsz értesülni, mivel a szintetikus hormonok dolgoznak a szervezetedben, így nem lesz semmi tüneted addig, amíg szeded. Hidd el, én is hasonló cipőben jártam, mint te, nem érdekelt a rengeteg rossz, amit a tablettáról hallottam, csak az érdekelt, hogy szebb legyen az arcbőröm, és ne kelljen óvszert használni. De szerencsére így 2 év után felnyílt a szemem, és rájöttem, hogy mennyire nem éri meg a szervezetemet gyógyszerrel rombolni. Ha a rendszertelen menstruáció a problémád, ajánlom neked a következő természetes növényeket: maca, ligetszépeolaj, barátcserje. Ezek mind hormonharmonizáló hatással bírnak, persze nem két hét alatt hatnak, idő kell nekik. Azt ajánlom, olvass utána a témának (mind a fogamzásgátló tabletta, mind a természetes hormonharmonizálás témájának).
2018. márc. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!