Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csinaljak ha zsiros a...

Mit csinaljak ha zsiros a hajam es az arcom? Mar a siras hataran vagyok

Figyelt kérdés

Szoval nagyon sok problemam van a borommel..

Kezdjuk a hajammal:Ha vasarnap megmosom szerdaig alig birja ki hogy ne zsirosodjon be.Valamikor mar kedden nagyon zsiros a fejtetom es korpas.A legviccesebb hogy a hajvegek azok szep fejesek csak toredezett a vege hiaba vagatom le ugyan ugy toredezett kinezetu.A masik problemam hogy a fejtetomon meg a babahajak is felallnak es ugy nezik ki mintha nem is fesulkodtem volna...

A masik az arcom.:Olyan brutalisan zsiros a T zonam hogy barmilyen kremet kiprobalhatok mindegyiktol meg zsirosabb lesz az arcom vagy nagyon durvan pattanasos piros szinu lesz a borom.Es reggel amikor felkelek akkor tocsog a zsirban az arcom.

A hatam is nagyon pattanasos es a fenekem is.A labamrol mar nem is beszelve hogy barmilyen testapolot hasznalok ra borotvalas/epilalas utan ugyan ugy ott vannak azok a hulye piros pottyok a labamon.

Nagyon elvagyok keseredve hogy ilyen borom van es tenyleg mar a siras hataran vagyok.Tudnatok nekem segiteni?16/l



2018. máj. 31. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
30%

A hajadra esetleg próbáld ki a szárazsampont, szuper kis találmány, olyan mint egy spray, ráfújod a tövekre és felszivja a zsírt, én csak heti 1x mosok hajat ennek köszönhetően. :)

Az arcodra púdert használj, az szépen mattítja a zsíros bőrt

2018. máj. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

Alakíts ki egy arcápolási rutint, reggel és este mosd meg az arcod valamilyen arctisztítóval aztan tonik és végül zsíros bőrre való hidratálót használj. Sokan túlszárítják a bőrüket és azzal rontanak a helyzeten. Hetente 2-szer használj valamilyen arcradírt.


Test többi részére nekem fürdősó vált be ( [link] ez a fajta). Hetenten 2-szer testradírral átdörzsölöm a bőröm aztán meleg vízbe rakok a sóbol (3 tasak van benne? egy alkalomra kb a tasak harmadát szoktam használni és 20 percig ázok. Utána jöhet a testápoló, nekem főleg a lábamon lévő pöttyökre vált be.


Hajra külön nem tudok mit, esetleg ha még nem próbáltad szerezz be egy száraz sampont.


Amúgy meg az étkezésedre figyelj és igyál sok vizet, az is sokat segít.

2018. máj. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%

Vasárnap mosod, és szerdáig nem bírja ki? Nahát... Képzeld, én minden nap mosom. A korpa többnyire egy gomba miatt van, ami a fejbőrödön van. Nem kéne tollpárnán aludni, és sűrübben kéne fejet mosni. Az arcodat meg mosd meg naponta kétszer. Nekem is zsíros, pedig nem mai csirke (kakas) vagyok.


Ja, meg sportolj.

2018. máj. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Ha tényleg olyan nagyon borzasztóan vészes, menj el bőrgyógyászhoz. Szélsőséges esetben a "mosd meg napi kétszer az arcod" meg a mindenféle házi praktikák lófingot se érnek. A drogériákban kapható csodaszerek szintén. Nekem is tragikus volt, semmit nem tudtam kezdeni vele. Elmentem bőrgyógyászhoz, ő külön az én bőrömhöz kevert ki egy krémet, felírt egy speciális gyógysampont és jé, teljesen rendbejött a bőröm.
2018. máj. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
48%
Miért lettem lepontozva? Most komolyan :D (4-es vagyok)
2018. jún. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tini koromban én is így voltam. Borzasztóan pattanásos volt a bőröm, semmi nem használt, csak egy bazi erős gyógyszer, amit bőrgyógyász írt fel. Azután nagyon szép lett a bőröm, de úgy 20 éves koromig katasztrófa volt. Szerintem neked is érdemes lenne elmenned bőrgyógyászhoz.

Szőrtelenítésre a gyantát ajánlom, nekem attól nem pattog ki a bőröm, az epilátortól igen.

Zsíros hajra pedig még én se találtam más megoldást, mint hogy 2 naponta mosni kell. Most különben is nyár van, meleg van, hamarabb zsírosodik.

2018. jún. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
91%

Többnyire jó válaszokat írtak előttem is, de együtt érzek és megpróbálok segíteni.


A bőrgyógyászt szintén megjártam, kb 10 hónapig szedtem az Inerta nevű gyógyszert (sajnos már nem emlékszem, hogy mekkora adagot, de 16 évesen szedtem, lehet, hogy a te bőrödre más a jó, van sokféle, nyugi :) ). Lehet ez már túl komolynak tűnik elsőre, de megoldás. És megjártam 2-3 bőrgyógyászt, a kórházakban (vagy ehhez hasonló intézményekben), nem találtam megoldást, felírtak vmi szar készítményt és nem jutottam semmire. Egy magánbőrgyógyászhoz mentem el (hát drága volt), de a gyógyszernek köszönhetően, a bőröm nem zsírosodott, a hatalmas hegyni vörös dumók eltűntek (nem is mindnek maradt nyoma, de most azokkal küzdök, és ezzel kapcsolatban valami: ha lehet ne drincsold szét őket, megelőzni pedig a gyógyszertárban található "kamillás arcszesszel" áttörölgetve, vagy célzottan a kezdődő pattanásra téve lehet (beválik)), és emelett nagyon jó mellékhatással nem zsírosodott a hajam. A kétnaponta történő (szárazsamponnal a második napon!) hajmosásból heti egy (!!!) lett. Hihetetlen élmény volt...


Az esti tonizálást iktasd be, lehetőleg jó minőségűt használj, illetve ha lehet gyógyszappanal vagy illatanyag-mentes arctisztítóval mosd az arcod. A hidratálást ne vidd túlzásba, én a La Roche Posey Effaclar Duo + -t használom (drágább, de beválik, pattanásos bőrre való hidratáló krém (nagyon jó illata van)), de mindenképp zsírosodó bőrre valót használj. Amennyiben miteszeres a bőröd (nekem az orrom), radírozd, de maximum hetente kétszer. Kamillás arcszeszt írtam, de az is szárít (rosszabb értelemben, de nem vészes), szóval a kezdődő pattanásra vidd fel az ujjaddal és néha töröld át az arcod az átitatott vattakoronggal.


A kedvenc szárazsamponom a rózsaszín Batiste (ez a márka a legjobb), de jól be kell masszírozni a hajba, hogy ne tűnjön a kis fehér pora korpának (az új fajta cseresznyéssel jártam így). A hajamat három naponta mosom a shauma rózsaszín samponjával, ami zsírosodó hajtövekre/fejbőrre és száraz, töredezett hajvégekre való (ezzel nem tudom hogy állsz). Sajnos a hajammal én sem tudok mit kezdeni. (A dupla rózsaszín véletlen :D )


A bőröm még mindig zsíros (már kb két éve nem szedem a gyógyszert), de a régihez képest ez semmi. Nincsenek rajta hatalmas nagy vörös dumók. A hajam is visszazsírosodott, de a kétnapi hajmosáshoz képest ez is nagyon jó :)


Remélem tudtam segíteni az én "történetemmel", ha bármilyen kérdésed van, írj nekem nyugodtan, nagyon jól tudom, min mész át, de nekem inkább az arcom volt problémás.


18/L

2018. jún. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!