Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek a pattanásaimmal?

Mit tegyek a pattanásaimmal?

Figyelt kérdés

Elég pattanásos a bőröm de már nem tudok mit kezdeni vele,már vettünk rá black maskot különféle samponokat pattanásra,tisztító gélt,szárító keveréket,fogkrémet tettem rà és még sorolhatnám :( nem tudom mit tegyek


Ha valaki tudna segíteni hogy mivel lehet őket eltüntetni azt megköszönném:)



2018. jún. 1. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
20%

1. hagyd el az ételnek és italnak nem nevezhető sz..rokat

2. igyál napi minimum 2 liter vizet

3. élj egészségesen

4. mozogj rendszeresen

5. mellőzd az édességet

6. lehet, hogy valamire allergiás vagy


Pattanásra tudom javasolni a kamilla és körömvirág teás borogatást és a neogranormon kenőcsöt.

2018. jún. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.
2018. jún. 1. 20:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Hol vannak a pattanások?
2018. jún. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem először konzultálj egy kozmetikussal.

Ő meg tudja állapítani, hogy milyen típusú a bőröd, és tud ajánlani krémet, pakolást is rá.

Én havonta egyszer meg szoktam látogatni a kedvenc kozmetikusomat. Ilyenkor mélyen kitisztítja a bőrömet, de ugyanakkor minden nap használom azt a krémet, amit javasol.

Óriási tévhit, hogy “csak a zsíros bőr lehet pattanásos”!

Ugyanis egy mezei ember mindent pattanásának nevez, ami az arcán keletkezik, de egy jó kozmetikus legalább 50 félét tud megkülönböztetni, és mindegyik mástól van.

Tehát ha amúgy száraz a bőröd, véletlenül se használj rá zsíros bőrre való krémet csak azért, mert van pár pattanásod.

A száraz bőrön pont, hogy az intenzív hidratálás segít, mert a szárító alkoholos tonikoktól sokkal rosszabb lesz a helyzet.

2018. jún. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

+ Nagyon sokat számít a megfelelő arctisztítás és ápolás!

Persze figyelj arra is, hogy ne mosd agyon, mert attól is lehet rosszabb.

De: Mielőtt nekiállsz, konzultálj egy kozmetikussal, tudd meg, hogy igazából milyen a bőrtípusod, és csak olyan kozmetikumok az használj, ami a te bőrödre való.


Először alaposan mosd meg az arcodat meleg vízzel. Ha volt rajtad aznap smink, akkor távolítsd el. Erre én egyébként szinte mindig kókuszolajat használok. 😄 Nekem nagyon jól bevált: természetes, gazdaságos, sokkal jobban lekapja még a vízálló festéket is, mint a dráa sminklemosók, és meg hidratálja is a bőrt.


Hetente 2-3 alkalommal használj bőrradírt, ami eltávolítja az elhalt hámsejteket. Ezt el tudod házilag is készíteni, de nekem most nagyon bevált a L’Oreal új kiwimagos cukorradírja.

De: Nagyon fontos, hogy ezt a lépést csak este, lefekvés előtt csináld, amikor már napfény nem éri az arcod!


Utolsó lépésként pedig mindig felteszem a kedvenc krémemet. Az éjszaka folyamán teljesen beszívja a bőr, és reggel úgy ébredek, mintha feltöltötték volna botoxszal az arcom.

2018. jún. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a tanácsokat mindenképp megfogadom őket.

Egyébként az arcomon van,és zsíros a bőröm.

2018. jún. 2. 09:15
 7/8 anonim ***** válasza:

Kozmetikushoz csakis akkor ha tényleg profi. Tudom en emberek dolgoznak ott, és valami gyalázat.

Egy jó bőrgyógyász többet ér hidd el.

Nem mellesleg többet tud, és felismeri ha hormonproblémád van.

Az arcodon pontosan hol vannak lokalizálva? A szád körül és nyakadon? Vagy homlok,orr?


És amit az első is írt. Hagyd el a zsiros füszeres ételeket.

Tejet is (sok esetben az is a felelős)

Egyik ismerösömnek a felvágottaktól lett ilyen a bőre, ritka de van ilyen is. A sok mesterséges dolog amikkel nyomatva vannak, nem tolerálta a bőre.

2018. jún. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekem a homlokomon van sok,az orromon,az államon.
2018. jún. 2. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!