Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak a pattanásaimmal?

Mit csináljak a pattanásaimmal?

Figyelt kérdés

A bőröm alapból nem zsíros amúgy gimis vagyok.

Szóval nem zsíros de mostanában (pont a suli előtt persze) kijött egy csomó pattanásom. Van kettó az orromon kettő a szemöldököm között kettő pedig szorosan a szám alatt de az nem látszik annyira. És a homlokon picik de azoknak nincs kivezető nyílásuk (tegnap voltam kozmetikusnál ezt mondta 14-re kaptam időpontot de addig nem bírok várni)

A szemöldököm között nem bírtam és egyet kinyomtam az orromon az egyik régebbről van ott kinyomva

Most mindegyik mentolos foglrémmel van bekenve egyébként használok rá garnier polusosszehuzot meg a neutrogénanak egy termeket amitol regen bevorosodott az arcom es viszketett de most nyaron nem.

A neutrogena hasznalt picit de mar az se segit.

Probaltam a citromot es bioszappanokat.

Amugy nem taplalkozom egeszsegesen de egeszsegtelenul sem...

Ha ez szamit.

Esetleg tudtok valamit tanacsolni surgos lenne a holnap miatt...


2018. szept. 2. 10:38
 1/5 anonim válasza:

Van egy Lush nevezetű bolt,ahol lehet

pattanásra hajlamos bőre venni úgymondi kozmetikumokat.Nekem ez vált be.Meg én még reggelente és este mindig megmosom az arcom hideg vízzel.Nem eszek chipset már hónapok óta és már így a hónapokban észrevettem,hogy már nincsenek is pattanásaim.

2018. szept. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tinikoromban a kozmetikusom minden kezelés alkalmával rám szólt, hogy ne nyomkodjam a pattanásaimat. Hát én nem bírtam megállni a nyomkodást, de már belátom, jobb lett volna, ha nem nyúlok hozzájuk.


A kozmetikus az, aki ért hozzá, hogy kell őket kíméletesen kinyomni, úgy, hogy 2-3 nap alatt be is gyógyuljon. Mikor én nyomkodtam magamnak, akkor több, mint egy hétig gyógyult egy. Neki van hozzá speciális lámpája, amiből nagyítva látja az egész arcodat, steril tűkkel dolgozik, és bőrnek megfelelő fertőtlenítőt használ.

Nyomkodás után tesz az arcodra pórusösszehúzó maszkot, hogy a kinyomott pattanások helyén ne hatalmas lyukak tátongjanak.


Ha mégsem bírod megállni, akkor nyomkodás után mindenképpen fertőtlenítsd le a pattanást (vagy osztódni fog, mint az amőba), hidrogén-peroxiddal/alkohollal/bőr fertőtlenítővel.


Szóval bízd a kozmetikusra, az a legjobb. ;)

2018. szept. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Napi 4-5 alkalommal mosd meg az arcodat sima vízzel, koszos kézzel ne érj az arcodhoz, csak szappanos kézmosás után.

2018. szept. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem ez vált be:


Naponta többször arcot mosok, teafa szappan(500Ft max)

Kinyomkodom a pattanasaim nagyítós tükörbe, próbálom arra, amerre a kis szőr száll all(elvileg így helyes)

Amit nemtudok ki nyomni , azt hagyom, másnapra megérik, ki nyomom azt is. Utána arcot mosol, vagy alkohollal letorlod kis pamaccsal.

NEM eszek szotyi.. pedig imádom de rohadt sok zsír van benne, durván pattanásos leszek, ahogy a diotol, mogyorotol is.

Csipszet se szabad nekem ennem, mer attól is az leszek.

Figyeld meg te is mitől leszel az és próbáld meg minimálisra csökkenteni annak fogyasztását.

A telefonod!! el nemtudod képzelni mennyi baci van rajta, néha torold le fertőtlenítő kendovel vagy egy kis gellel.. ugye oda teszed a koszos telefont az arcodhoz, és attól is kijöhet.

A párna huzatot se árt többször cserélni, én pl észre vettem mindig a jobb felemen alszok, és az pattanasosabb. Lehet nem jut levegőhöz az arc nyilván az sem jó, ezt nemtudom biztosra.

Most akarok venni garnier micellas vizet meg valami tonikot, csak meg nézelődők melyik lenne jobb. Érdemes ezeket is be szerezni.

Alapozóbol minőségi vichy-t használok, amibe semmi karos anyag nincs.

2018. szept. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom <3
2018. szept. 2. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!