Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Gyulladt arcra ki mit tanácsol?

Gyulladt arcra ki mit tanácsol?

Figyelt kérdés

Begyulladt az arcom talán már fél éve,folyamatosan piros,pattanások is vannak,fáj is néha. Kozmetikushoz járok vele nagy kezelésre,de mivel fáj,nem nagyon kínoz,mert tudja milyen érzés. Kaptam fekete szappant azzal szoktam lemosni az arcomat,de nem használ. Bőrgyógyászhoz már tervben van,csak időpont kéne valahova,ahol viszonylag hamar tudnak fogadni.

Kinek mi vált be? Kaptam házi orvostól gyulladás csökkentőket is,de semmit se értek.



2018. dec. 1. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:
46%
Koromvirag krem. (tubusos)
2018. dec. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A teafaolaj kitűnő a gyulladt patik kezelésére, fertőtlenítő, szárító, gyulladáscsökkentő hatása van. Azt javaslom éjszakára használd, hogy be tudja szívni a bőröd. De a szárító hatása miatt csakis úgy használd, hogy egy fültisztítóra cseppentesz, és a pattanásodat/aidat kened be vele, ne az egész arcod. Nekem bevált :)
2018. dec. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Előző vagy:

Azt még elfelejtettem, hogy természetesen nem hoz rendbe 1 nap alatt, de viszonylag rövid időn belül 1-2 héten belül érezhető lesz a hatás:)

2018. dec. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ne szárítsd és ne zsírosítsd.


nekem már pár éve nincsenek nagyon pattanások, de ha igen, nem szórakozok:


hyperol oldattal törlöm át.


alapjáraton nagyon vigyázok, és egyesével próbálok kii dolgokat, mert ha nem jót viszek az arcomra, rögtön pattanás. pl. dove krémtusfürdő. még az is sok.


lemosásra csak a johnsons kék-fehér-sárga? babalemosója, talán vmi extra gentle felirattal. a többi nem jó!


arckrémet nem használok, hidratálásra vagy uriage termálspray (ez biztos, h nem fog ártani), vagy arcmaszkok (luvos heilerde vagy salthouse totes meer), vagy a kneipp 1perces KÉZkrémjébe szórok szódabikarbónát, és azzal mosok arcot.


a szódabi nagyon jól tisztít, viszont szárít, és az zsíros bőrnél se előnyös.


emellett mostanában fedeztem fel a hormocenta kapszulákat, amit arcra kell kenni. nagyon jó, még kísérletezek a márkával.


összességében: kevés illatanyag, én hanyagolom az sls-t, és nem kenek zsírt/alkoholt a fejemre. ami még nagyon fontos: mióta normális az emésztésem (egyszerre soha nem eszem sokat), azóta oké a helyzet, csak a kozmetikumokkal kell vigyázni.


a bőrgyógyászos cuccok nekem se jöttek be - se erre, se az ekcémára.

2018. dec. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!