Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Tetoválók illetve piercingesek...

Tetoválók illetve piercingesek milyen szubsztanciával érzéstelenítik a bőrt?

Figyelt kérdés
Aki tud pontos választ kérem írjon, aki nem annak számára van egy újabb kérdésem amit talán tudhat, és az eme módon szól: Bőrfelületet mivel lehetne érzésteleníteni egy tetováláshoz hasonló procedúrához? (ez egy kozmetikai kezelés amely mikrotűket juttat a bőrbe.) A lidocain egis bizonyított források szerint teljesen értelmetlen mert bőrön keresztül nem tud felszívódni csak nyálhahártyán, + tapasztalati úton is tudom hogy hatástalan. Ezért érdeklődök ilyesmivel foglalkozó szakemberek érzéstelenítő eljárásai után. A hasznos válaszokért hálás vagyok.

2020. jan. 30. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztó a stílusod:D

Amúgy működik a lidokain csak nem bőrre fújva hanem bőr alá injektálva.

2020. jan. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja és a dermarollernek nem kéne annyira fájnia, hogy kibírhatatlan legyen.
2020. jan. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló, őszinte voltál velem, és én ezért szeretlek téged. Viszont alázatosan vitatkozni szeretnék. Létezik dermaroller amely 0.5mm-es, ez valóban nem olyan fájdalmas, viszont ezek léteznek 1mm-es, 1.5mm-es sőt 2mm-es verzióban is! Nekem alacsony a fájdalomküszöböm, így nekem a 0.5mm-es is eléggé fájt, viszont az 1mm-eshez már több fórumon érzéstelenítőt javasolnak. Másrészről viszont nem vontam kétségbe a bőr alá injektált lidocain hatékonyságát, csak a kenőcsről nyilatkoztam hogy úgy hatástalan, a fel nem szívódása miatt. Ugye magától értetődő okokból nem tudok injekciót beadni magamnak otthoni kezelésre, ezért kutatok egyéb alternatívák után. Hiszem hogy a jószándék vezérelt a válaszod adásánál, és köszönöm a nekem tett erőfeszítéseidet. Viszont ennél most kicsit több segítségre lenne szükségem, amit alkalmazni tudok és kicsit tompítja a fájdalmat.
2020. jan. 30. 15:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Én semmivel nem érzéstelenítem, a tetkó fáj, ki kell bírni. Mondom úgy, hogy olykor én is majd' becsinálok, mikor engem tetoválnak.

Piercingesek nyálkahártyát lidocain spray-vel érzéstelenítenek, ez bőrön nem fog beszívódni. Vagy injekcióznak lidocaint, ez egy-egy piercinghez oké, de nagy felületen nem működik, és az is fáj, amikor beszúrják.

Amúgy van egy csodaszerem, gyógyszerész által kevert lidocainos krém, de az ugyanúgy csak már felsértett bőrfelületen hatásos, csak akkor használom, ha már órák óta dolgozunk ugyanott, és már tényleg nagyon rossz. Amúgy az összes felsorolt cucchoz ismerős kell, csak úgy nem adják ki a gyógyszertárban.


Létezik amúgy valami Aliexpresszes krém, amiről egyesek ódákat zengenek hogy bekened a bőrt és érzéstelenít, de én nem ajánlanám, ki tudja mi van benne. Ha megtudnám hogy valaki ilyet kent a tetkó előtt magára, hazazavarnám.


Amúgy tényleg rettentően modorosan fogalmazol, fölösleges, itt mind sutyerákokvagyunk :D

2020. jan. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Lidokain egy nyálkahártyán GYORSAN felszívódó vegyület, de attól még a bőrön át is felszívódik, de sokkal több idő kell neki, mivel a nyálkahártyának az egész felületén tud szívódni, míg a bőrnél két módon teszi ugyanezt. Az egyik az apró szőrszálak mentén hatol le és úgy fejti ki hatását a bőr felső és középső részébe, de a bőraljába már nem hatol le, oda injektálni kell. A másik, maga a bőrszöveten át, a sejtfalak mentén lévő mikrokapillárisokon keresztül. Nos, aki ismeri a kapilláris-hatást, az tudja, hogy nyomáskülönbség is kell hozzá, illetve bőr esetében a membránjelenség is befigyel az egyenletbe.

Ez a bizonyított forrás?

Igaz, hogy maga a lidokain eléggé nagy (14 szénatomos) molekula és tömény oldata illékony, gyorsan párolgó, így a folyadék lidokain valóban nehezen szívódik fel, vagyis inkább lassan. Mivel a sejtfalakba is beszívódik a bőr hámrétegébe, így sok "egység" elveszti hatóerejét. Ezért is van, hogy a patikai, lidokainos KRÉMEK többsége főként hámsérülések esetén hatásos. Viszont vannak készítmények, amik ezt, a bőrön keresztüli felszívódást is lehetővé teszik oly módon, hogy gyártásuk során számos olyan adalékanyagot adnak hozzá, ami önmagát a felszívódást segíti elő. Sokszor kombinált készítményeket is kidobnak, amikben pl prilocain, tetracain van, vagy más, szintén helyi érzéstelenítő. Ilyenek pl.: emla, vagy anesderm, tktx.

Ezek olyanok, hogy elsőnek a bőrt a zsírosságtól (és persze más, nem oda illő anyagtól) meg kell tisztítani szappanos vízzel, majd valamilyen alkohollal (mondjuk izopropanol, metanol, vagy bőrfertőtlenítővel, mint például a bradoplusz) lemosni. Ez után a bőrfelületet egyenletesen bekenni (TKTX a legjobb, több erősségben kapható), majd lefóliázni 25-35 percig, így jobban szívódik fel. Hatóideje változó de 1-2 órán át szokott jól hatni. Hatás elkezdésénél nem egyenletesen gyors, ha fólián át a tapintás érzése "furcsa" lesz, akkor már jó, tehát nem érzésteleníti minden idegvégződést egyformán gyorsan és tökéletesen, de teljes mértékben tökéltes tetoválás esetén, vagy akár lézeres eltávolításoknál, lézeres bőrkezeléseknél.

Figyelni kell, hogy csak azon használható, aki nem érzékeny a cain származékokra, nem várandós és nem szed véralvadásgátlókat!

A másik, amivel gyorsabban lehet, de csak rövid időre érzéscsillapítani a bőrt, a jégsprayk. Ez tényleg csak másodpercekig hat, így főként piercingeknél jó, tetoválásnál nem.

20-28G-s tűvel lehet jól injektálni a bőr alá is anélkül, hogy komolyabban fájna, de az már inkább testmódosításoknál használatos, vagy pl a fogorvoslásban, sebészetben.

Illetve még lehet hűteni is a bőr, akár jégzselés akksival, akár hűvös levegő áramlással, csillapítja a fájdalmat, de több placebohatása van, mint tényleges.

Remélem azért tudtam neked segíteni.

2020. jan. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!