Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mi a fenére lehetek allergiás?...

Mi a fenére lehetek allergiás? UV lámpára?

Figyelt kérdés

Itthon gél lakkozok, már nyár óta, eddig semmi bajom nem volt tőle...


Karácsonyi körmömnél viszont bedagadtak az ujjbegyeim meg a körömágynál és nagyon fájt is... muszáj volt leszednem a géllakkot, aztán pedig meggyógyult, lehámlott mindenhol... Új márkát próbáltam, gondoltam a lakk miatt volt és ki is dobtam azt a lakkot...


Ma pedig egy régi, bevált, imádott színt kentem fel, ami már sokszor volt rajtam, de már elő is jött ez a reakció...


Pufibb az ujjam és kezd fájni is :(


Természetesen leszedtem gyorsan az összeset...



(Aliexpresses az UV lámpám és a lakkok is : Elite 99)


2020. márc. 20. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát én kétszer is meggondolnám milyen kínai terméket kenjek magamra. Egyáltalán nem a lelkiismeretes tesztekről és a nyomon követhető összetevőkről híresek.


Gyógyszerek, növényvédő szerek, nehézfémek, bármi lehet benne, ezeket a netről rendelt cuccokat az égvilágon senki sem ellenőrzi.

2020. márc. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Dobom is ki a fenébe...
2020. márc. 20. 21:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát ezt nagyon macerás kideríteni.

Igazából nem konkrétan a géllakra vagy allergiás, hanem annak valamely összetevőjére. Sőt, gondolom használsz elökeszítő folyadékokat illetve fertőtlenítőt is, ezeknek bármely összetevője is lehet a ludas.

Sajnos ez az allergia ilyen dolog. Ha telítődik a szervezet, egyszer csak kijön :(

Persze ha van kedved ki tudod kiserletezni, vagy esetleg más márkákat kipróbálni :)

2020. márc. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem a lámpa okozza. A gagyi anyag viszont allergizálhat.
2020. márc. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igaz lehet, mert akkor a kézfejemnek is baja lenne, nem csak az ujjbegyem közvetlen köröm alatti részének... :/


Befejeztem az aliexpresses lakkozást: D

2020. márc. 23. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!