Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » 14 éves lánynak piercinget...

14 éves lánynak piercinget megengednétek? Melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Lányom 14, születésnapjára kérte, hogy hagy legyen piercingje. Hélix vagy industrial és/vagy köldökpiercing. 12 éves kora óta szeretné. Megengednétek neki? Ha igen, melyiket? Esetleg fülbe és köldökbe is? Másfélét ajánlanátok, ha az szerintetek jobb egy 14 évesnek?

2020. szept. 6. 22:50
1 2
 1/15 anonim válasza:
26%

Én eleve nem vagyok piercing párti , de szerintem még amúgy is korai.


Meg ha meg szeretnéd engedni neki ,úgy is meg fogod.

2020. szept. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%
Természetesen meg. Az ő teste, szeretné. Amúgy is ki lehet venni, AKÁRMIKOR. Szerintem egyszerre ne csináltasson helixet és industriált, nem fog tudni aludni és lassabban gyógyul, ha egyszerre többet lövet az ember. De egy fülbe egy pedig köldökbe nyugodtan lehet.
2020. szept. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%

Ha úgy látom, hogy elég érett és fel tudja fogni, mivel jár egy porcos piercing gyógyulása, akkor megengedném. Ha tudnám, hogy van türelme hónapokon keresztül naponta többször fertőtleníteni, nem piszkálni, és kivárni a teljes gyógyulást mielőtt kicseréli, akkor elfogadnám, hogy ezt szeretné. Ha nem, akkor csak magában tenne kárt, ezért várnánk még pár évet.


Egyébként egy színvonalas helyen (értsd: biztonságos, ahol figyelnek a higiéniára és az eredmény szépségére is) nem szúrnak piercinget 16 éves kor alatt. Szülői jelenléttel talán meg lehet egyezni, de gyakran találkoznak kamaszokkal, akik a szülők háta mögött akarnak piercinget szúratni, ezt nem hagyják kijátszani. Ahol erre nem figyelnek, ott másra sem. Ha tényleg te vagy a szülő, keress egy megbízható helyet, és előtte telefonon egyeztess velük. Kozmetikushoz, ismerős pincéjébe, vagy olyan helyre, ahol lövik a piercingeket semmiképpen ne menjetek.

2020. szept. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Nekem is 14 évesen lett helixem. Szülői jelenléttel szurnak. És olyan helyre menjetek ahol a porcba szúrják és nem lövik a piercinget mert a lövésnél eltorhet a porc és ilyesmi kellemetlenségek. Én 1. piercingnek tényleg egy helixet tudnék mondani vagy egy anti helixet. És kezelje rendesen le mindig nem hiányzik a vadhus. Bocsi nem akarlak elijeszteni tőle csak ezekre jobb figyelni.
2020. szept. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
1%
Nem engedném meg. Mint ahogy azt sem, hogy felmatricázza, ha lenne egy Ferrarija
2020. szept. 7. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%

Helix és industrial gyakorlatilag csak fülbevaló, ezzel szerintem nincs gond...de 14 évesen köldök piercing? Egy nyolcadikos lánynak? Fel nem fogom ezt hogy lehet megengedni, én azt mondanám, hogy várjon még vele egy kicsit, és majd mondjuk 16 évesen, akkor már érettebb és nőiesebb is lesz, jobban fog hozzá illeni. De egy általános iskolás lánynak ha meglátnám hogy egy nagy kő lóg ki a köldökéből, hát azt mondanám ez nevetséges...

Én is 12 éves korom óta szerettem volna orrpiercinget, 16 évesen kaptam csak, én utólag nagyon örültem neki hogy vártunk vele, és akkor már megértettem hogy miért csak most.

2020. szept. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
Persze, megengedném. Ezeket bármikor ki lehet venni, nyomot se nagyon hagynak, ha megunja és kiveszi.
2020. szept. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Engedném természetesen.
2020. szept. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%
Engedném. De egyszerre csak egy db piercinget. A gyógyulás porcos részen macerás. Köldökömben nincs, így nincs tapasztalatom ezzel. Többet egy időben magamnak sem csináltatnék. Két piercingem közötti legrövidebb idő is 6 hónap volt, nekem így volt tetsző. :)
2020. szept. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
31%

6-os!


A helix és industrial sehogy sem csak fülbevaló! Jó, hogy így tisztában vagy vele....

Mindkettő piercing! Mit gondolsz miért piercer szúrja?

2020. szept. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!