Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » 36-os méretű lányokat miért...

36-os méretű lányokat miért kell megalázni és leszólni?

Figyelt kérdés
Megjelent az ellenkampány a csontsovány modellek ellen, ami azt hirdeti, h a 4O-42-es méretű nők a szépek. Aki ez alatt van, az gebe és anorexiás és fúj. Folyton fikázzák a 36-os méretet, pedig azért nem mindegy, h valaki 18O vagy 16O centis magassághoz ekkora. Jól is néznénk ki, ha 16O centisen 42-es lenne a méretem :S
2011. jan. 13. 11:30
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
88%
Én sem értem, hogy miért kell mindig a végletekig elmenni. 36-38-as méret teljesen normális, ilyen lányokat kéne a kifutón mutogatni, de ott vagy csontsovány vagy túlsúlyos nők vonulnak fel. Sosem fogom ezt megérteni. Persze nyilván szép az arcuk meg minden, de egészségtelenek, mindkettő. De azt hiszem Karl Lagerfeld mondta egyszer azt, hogy a divatvilág nem a valóság. Csak az emberek ezt hajlamosak elfelejteni, és a modellekhez akarnak hasonlítani, pedig talán a kifutónak tényleg csak az a célja, hogy az átlagostól/normálistól eltérőt mutassa be.
2011. jan. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a 36-os teljesen normális méret, a csontsoványok, anorexiásak még 34-est se érik el, van 32-es méret is.

a modellek pedig nem 160 cm-esek! az már tényleg kicsit furcsa ha valaki mondjuk 185 cm és 34-es mérete hord, de ha mindez genetika, akkor még az is más, mintha valaki az éhhalálig sanyargatja magát, hogy ezt elérje.

2011. jan. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Na igen, a modellek mérete 32-34-es, csak ugye azt látják a polcokon, h a 36 a legkisebb ruhaaméret, akkor fikázzuk azt.
2011. jan. 13. 11:46
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

A 36 os méret is lehet egészséges, meg a 42es is... Itt az ARÁNYOKON van a hangsúly. Nem mindenki egyforma magas, a ruhaméret csak a magassággal együtt adja ki valakinek a méreteit.


A modellek esetében fontos hogy magasak legyenek, mert nagyobb felületen jobban látszik a ruha, távolról is látszik a szabás a kifutón. Nyilván nem azt akarják az ellenkampány résztvevői, hogy minden nő legyen 180 centi és 40es ruhaméret, de arányaiban ez már közelebb van az átlagos női felépítéshez.

2011. jan. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
55%

de azért gondolj bele hogy az ellen oldalt mennyi támadás éri...mert akinek nem s-m ruhaméretet hord akkor egyből dagadt stb. pedig nem. nekem is 40-42-es ruhaméretem van és 180 cm vagyok. én is vékony voltam...alig eszem, de sajnos anyagcserezavarom van és mellé cukros is lettem, meghíztam emiatt. hiába sportolok, élek egészségesen amennyire csak tudok..sajnos nem megy le..és állandóan sértegetnek hogy dagadt vagyok (pedig nem, csak van felesleg pl a hasamon ahol látványosabb, meg vastagabb lett valamennyivel a combom, fenekem is nőtt, meg a mellem) de ettől függetlenül nem vagyok túlsúlyos...csak sokan támadják egymást...

persze sokan tehetnek arról hogy elhízottak, de nagyon sok embernek betegség is áll a háttérben. ami ugyanígy van a vékony lányoknál..vannak akik hiába esznek sokat mégsem híznak meg, mert genetika...ez oda vissza érvényes...de azért a túlsúlyosakat vagy a nem épp tökéletes alakú lányokat többet fikázzák, mint a vékonyakat.és vékony vékony közt is van különbség.

a kifutókon pedig nem túlsúlyosakat akarnak vonultatni konkrétan, csak nem anorexiásnak tűnő lányokat, hanem egészséges úgymond átlag testalkatú nőket.

2011. jan. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
Szerintem 18O centisen 4O-42-es mérettel nem vagy dagadt. 36-38-as mérettel lennél gebe. Ja és egy 36-os lánynak sem feltétlenül lapos a hasa..
2011. jan. 13. 12:23
 7/32 anonim ***** válasza:
80%

A válasz megírásának időpontja: ma 12:12


Első vagyok: szerintem a 40-42-es méret még elmegy, de a duci modellek inkább a 46-48-as kategória. Nézd meg őt, oké szép az arca, oké formás, de akkor is túlsúlyos, ami nem egészséges, ahogy az anorex modellek sem.

[link]

2011. jan. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim válasza:
73%

Nem csak titeket sértegetnek a normális ruha méreteitek miatt. Én 2 évvel ezelőtt 34-36os ruhákat hordtam, ahhoz képest meghíztam és most 36-38as ruhákat hordok és a saját anyám azt mondja h kövér vagyok....

Ja és 160 cm vagyok.

2011. jan. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

persze így értettem én is hogy azért ha moletteket 46-48-as méretekkel tesznek kifutóra az már nem túl jó..persze vannak duci modellek, de nem feltétlen kifutón..egy kifutón legyen sovány oké..mert ott ez kell.

én csak azt nem szeretem mikor megszólják a másikat (mind1 hogy vékony vagy sem) az alakja miatt. mindenki olyan amilyen sokan nem tehetnek róla hogy vékonyak vagy hogy teltebbek.itt csak az a baj hogy nem fogadják el..meg most közhelyes, de tényleg mindig az a példa akiket a címlapokon látni (akiknek úgymond tökéletes az alakjuk) pedig ha a jó kis photoshop nem lenne..

szóval nem ennek kéne a mércének lenni, és aki ennél soványabb az anorexiás, akin meg felesleg van az meg dagadt..

2011. jan. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
17%

ha megnézitek világviszonylatban a fejlett országokban mint amilyen a miénk is az elhízottak aránya magas, sőt ez mára már világméretű járványként terjed, és ez okozza azután a cukorbetegség egyik fajtáját, a szívbetegségeket, a légzési betegségeket, és minden más bajt is ami miatt a kórházak tele vannak. És mégis mi történik, az anorexiás lányokat mutogatunk, hogy nézd meg mit tett magával, pedig az egy pszichológiai betegség és kábé az emberek 0,1%-át vagy még kevesebbet érint. Tehát igenis az elhízás ellen kellene küzdeni, és nem bántani azokat akik 36-os méretet hordanak. 180cm-is vagyok és 36 vagy van 34-es méretű nadrágom is, kikérem magamnak hogy, gebe lennék, igen jó géneket örököltem, de ezért még nem kell, bántani, megvagyok elégedve a testsúlyommal.

A divatbemutatókon egy out couture ruhát pedig ne egy duci lány viseljen, mert az hülyén néz ki, és egyébként is ezek a bemutatók, ahogy előttem valaki írta, ne ma valóságot tükrözik, nem követendő példa, csak egy művészeti ág, szinte kiállítás. ha más viselhető utcai darabok gyártóinak a divatbemutatóján pedig teljesen normális testalkatú nők vonulnak végig a sorok között.

Tehát a kövérség, a túlsúlyosság a betegség (vagy annak kiinduló pontja, kiváltó oka) nem a vékonyság, általában.

26/l

2011. jan. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!