Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » 36-os méretű lányokat miért...

36-os méretű lányokat miért kell megalázni és leszólni?

Figyelt kérdés
Megjelent az ellenkampány a csontsovány modellek ellen, ami azt hirdeti, h a 4O-42-es méretű nők a szépek. Aki ez alatt van, az gebe és anorexiás és fúj. Folyton fikázzák a 36-os méretet, pedig azért nem mindegy, h valaki 18O vagy 16O centis magassághoz ekkora. Jól is néznénk ki, ha 16O centisen 42-es lenne a méretem :S
2011. jan. 13. 11:30
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
hmmm
2011. jan. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
71%

Bocs, de nem értem a problémádat. Egy ducibb lányt sokkal de sokkal több támadás ér a mai napig, mint egy nagyon vékony lányt. Ha valaki egy ruhamárka plakátján egy teltebb lányt lát, már egyből "ledagadtozza", ellenben a vékony lányra semmit nem mondanak, mivel az a "természetes" és megszokott.


Én pl. 172 cm magas vagyok, akkor hordtam 34, 36os ruhákat amikor anorexiával kezeltek kórházban. Amikor normál súlyban vagyok, nem vagyok se kövér, se sovány, kb. 40-es nadrágokat hordok, sőt van, hogy 42-es kell, mert széles a csípőm. Felsőkből kisebb is elég.


Nem hiszem, hogy valakit megszólnak azért, mert 150-160 centisen 36-os nadrágot hord. Inkább az a durva, ha valaki magas és úgy van szüksége akkora ruhákra.

Bár én pl. életemben nem a ruhaméret alapján ítéltem meg,hogy valaki kövér-e vagy sem, mert baromi nagy eltérés lehet egy ugyanolyan magasságú és súlyú ember között is.

2011. jan. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
72%

ma 12:49

itt is előjön az amit az utolsó hozzászóló mond..

igenis sokkal több támadás éri azokat akik nem vékonyak (és most nem a két végletről van szó).

én pl írtam hogy betegség miatt híztam meg. és hiába sportolok, nem zabálok tonnaszámra mekis és egyéb gyors kajákat (nem azt mondom hogy soha de ritkán)..és mégsem tudok lefogyni, mert hiába a gyógyszeres kezelés stb. az nem fog visszafogyasztani már.

csak egy pl. nekem nagy mellem van és a kosárméretem is nagy sajnos..bementem egy fehérnemű boltba ahol csak megmertem kérdezni van-e nekik ilyen méret és konkrétan kiröhögtek. vihogva közölték: hogy bizarr méreteket ők nem árulnak és lenézően viselkedtek..pedig azért nem olyan hűű de bizarr az én méretem...

2011. jan. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
26%

Én is 34/36os ruhát hordok, és igen, vékony vagyok.

Ehetek annyit, amennyit akarok, nem hízok.

Nem tudom mit hisztiznek, hogy vékony lányokon mutatják be a ruhákat. Ha 42-es méretűekkel reklámoznák, egy divatbemutatót sem néznék meg.

2011. jan. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
26%

15:04 es vagyok

én 173cm-hez vagyok 53kg

2011. jan. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
63%

"Nem tudom mit hisztiznek, hogy vékony lányokon mutatják be a ruhákat. Ha 42-es méretűekkel reklámoznák, egy divatbemutatót sem néznék meg."


Nem a vékony lányok miatt "hisztiznek" sokan, hanem a kórosan soványokat akarják kiszorítani. Hány olyan modell van, aki koplal, anorexiás. Nagyon sok. Nem egy csaj belehalt a soványságba.

A túlzott vékonyság legalább annyira egészségtelen mint az elhízás. Ráadásul sokkal nehezebb kigyógyulni belőle. Pl. a kimaradt menstruációt baromi nehéz gyógyszer nélkül visszaállítani.



Az már egyéni vélemény(em), hogy nagyon csúnya egy elől deszka-hátul léc lány, akin semmi forma, izom nincs.

2011. jan. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Pont az a baj, h nem az anorexiásokat szólják le, hanem ez a vékonyság ellen küzdő csoport icsit már túllőtt a célon. Egy esküvői portált olvasgattam, ahol a nem 36-os ruhákról volt szó. A kommentekben mindenki fújolt meg piszkafázott, deszkázott a 36-os méretre (magassági kikötés nélkül.
2011. jan. 13. 15:58
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is itt nem a szimplán sovány lányokról van szó, hanem akiknek tényleg zörög a csontjuk és betegek..igen sokkal jobban, mert ott pszichésen is komoly bajok vannak. itt az anorexiások ellen küzdenek..mellesleg divatbemutatót meg nem 42-es mérettel fognak tartani, hanem 38 azaz M pl.egy normál egészséges testalkatú nővel akin nincs plusz kiló vagyis szerintem nem is a kiló a lényeg itt hanem hogy nem hájas.

nekem van egy barátnőm aki tényleg nagyon szép alakja is nagyon jó, vékony, de nem sovány és mégis 70 kg-ot mutat a mérleg nála..pedig s-m ruhákat hord..csak vastag csontozatú, meg van rajta izom is...

2011. jan. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim válasza:
100%
a másik idegesítő tényező, hogy mindig a modellek "jó" alakjával jönnek, és közbe leszólják az embert, mert kicsi a melle.... Mert a modelleknek aztán van...
2011. jan. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
54%
énseértem.. a ducik többsége (nemmindenki de én ilyenekkel találkozom főleg) szoval azok imádják leszolni a vékonyabbakat. nekemis 36os a "méretem" de amugy sztem ez nem vékony én dagadtnak érzem magam:)
2011. jan. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!