Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért vágatja le olyan sok nő...

Miért vágatja le olyan sok nő a hosszú haját, miután gyereke születik? (esetleg miután férjhez megy)

Figyelt kérdés

Már többször felmerült, azért írtam ki külön kérdésként, magyarázza már el valaki... :) Most is kérdezte valaki a család-topikban, hogy egy anyukának már nem decens szépnek lenni? (Meg a "miért nem hordanak már hosszú hajat" kérdésben felmerült.) Régen falun ugye aki már asszony volt, hiába volt 20 éves, kendőben kellett járnia - ez lenne a mai megfelelője? :D:D:D Komolyra fordítva a szót, tényleg ekkora macera a hosszú haj a gyerekkel? Nem lehet összekötni, feltűzni, befonni???

Vagy ez a hajlevágatás korhoz köthető, nem a gyerekhez? Pl. egy 30 éves nőnek már jobb, komolyabb a beállított, becsavart, stb. rövid vagy félhosszú frizura?


2009. febr. 20. 22:23
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Perpillanat még nem aktuális, de megköszönném az infót, hátha másnak pont most van rá szüksége! :)
2009. febr. 21. 17:28
 12/22 anonim ***** válasza:
90%

Hogy baba mellett könnyebb rendben tartani,hogy felfrissüljön a külső,h erősödjön a haj(mivel a terhesség alatt változik a haj,fejbőr) s én még azért is vágattam le,mivel nyáron szültem,s hogy ne kelljen mindig összefogni a nagy melegben...

de aztán össszel újra megnövesztettem...

röviden ennyi...

2009. júl. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
90%
Nekem hosszú szőke (festett) hajam van, de volt olyan, hogy a baba mellett nem tudtam úgy ápolni, ahogy kellett volna, ezért eléggé el volt törve. Nem vágatnám le, de hátránya, hogy a fiam belekapna, ha szét lenne engedve, ezért mindig összefogva van most. Aztán ha nagyobb lesz a gyerek, remélhetőleg szét tudom engedni hajtépés nélkül. Egyébként anyukám mindig arra bíztatott, hogy vágassam le. Kiskoromban is mindig rövid hajat vágatott nekem és én nem szeretnék többé rövid hajat. Van, akinek jól áll (állítólag nekem is), de nekem így tetszik és ez számít. Nem szeretnék 40 évesnek kinézni, ha egyszer még közelében sem vagyok. Anyósomnak hosszú haja van. Rajta látom, hogy sokat fiatalít a hosszú haj.
2010. jan. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
90%

Én egy 5 hónapos kisfiú anyukája vagyok és levágattam a hajam és most még rövidebbre szeretném, azért mert nekem derékig érő hajam volt aztán fokozatosan vágattam, mert a hajgumitól fáj a fejem és azt is utálom ha a nyakamba lóg. Vannak divatos rövid női frizurák, amik fiatalosak, hál istennek nekem rövid/hosszú egyaránt jól áll,24 éves vagyok és nem tartom magam kevesebbnek azért mert anya lettem, csak jobban szeretem a rövid hajat.


üdv

2010. máj. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
31%

Mert ellustulnak,a pasi mindent tegyen meg de a nők 90%-a eltunyul,rövid haj,én tuti nem maradnék azzal a nővel(bár már nem nevezném nőnek,ha rövid a haja),megkövetelem a hosszú hajat,edzéseket,nem lehet hízni sem,lehet lepontozni,hogy bunkó,meg külső mánia,igen ez az,de én őszinte vagyok,külsőd szerint fogadnak el az eszed szerint fognak elbocsátani.


Én se értem,hogy miér kell elhanyagolni magát,a gyerek az nagyon szar kifogás,csak egy ürügy,hogy lusta a nő tenni magáért,aztán csodálkozik,hogy az ura hazahoz egy csinibabát,hosszú hajú,kirívó,és akkor a férfi a köcsög.

Ilyenkor kellene elgondolkozni,hogy ha otthon megkapok mindent amit elvárok akkor nem megyek máshova,de csak akkor.


23F

2011. jan. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Jól van, kedves utolsó, de remélem, vigyázol majd addig a gyerekre (és tisztába is teszed, ha kell) amíg a feleséged a külsejével törődik ;)
2011. jan. 22. 14:50
 17/22 anonim ***** válasza:

Ez kifogás,nagyon is.A kettő nem zárja ki egymást,persze segítenék miért is ne.

Én azért dolgozok,hogy minden meg legyen cserébe elvárom a jó megjelenést,szerintem ez így korrekt.

De én is sokat teszek a külsőmért és nem csak otthon ülök és pihizek,sokat dolgozom nagyon is(suli mellett is).Én úgy vagyok vele,hogy a külsőt azt mindig ápolni kell,minden körülmény között.


23F

2011. jan. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

10:54: Latszik a kommenteden, hogy te kisgyereket meg csak 20 meterrol lattal. Mindenkit lehet kritizalni valamiert (teged is). Eleg beszukult gondolkodasra vall, ha valaki ugy nyilatkozik, mint te. Az ember valtozik, raadasul mindenkinek mas a jo. Te ezt nem tudod elkepzelni, amig nincs gyereked. Mielott azt mondod, hogy magamra vettem, amit irtal, elmondom, hogy cseppet sem erint, de teljesen megertem azokat az anyukakat, akiket igen. En a gyerek utan is megtartottam a hosszu hajam, sot magamnak festem szokere havonta. Viszont teljesen megertem azt, aki levagatja, mert az en gyerekem is rengetegszer belekap az osszefogott hajamba is es nem eppen kellemes, bar a napi 1-2 mellbimboba harapashoz kepest eleg elviselheto.


Szoval szerintem majd akkor nyilatkozz errol, ha lesz gyereked legalabb, mert igy nem vagy kompetens, mert hulyeseg osszehasonlitani egy eppen szult, alvas-hianytol, gyengesegtol lestrapalt not egy egyedulalloval, aki majd apuci szeretoje lesz (felhivnam a figyelmedet arra, - anelkul, hogy tulidealizalnam az anyasagot - hogy egy kisgyerek 24 oras munka) De orulok, hogy a ferjem nem ilyen felfogasu, mint te...normalis no nem akar olyan ferfival elni, aki ilyen. Bar lehet, hogy kesobb valtozol es szembe nezel a realitassal, hogy mindenki oregszik/valtozik. Vagy te 5 evente fogod cserelni a felesegedet, mert oregszik, valtozik a teste? Te sem leszel orokke huszoneves kondiban am, egy terhesseg alatt meg olyan valtozasok tortenhetnek, amikre korabban senki sem gondolt (pl. en teljesen egeszseges voltam a terhessegem elejen, a vegere meg mar mutetre szorultam). Ezeket nem lehet megjosolni, kilo-centire-hajhosszusagra merni az embereket, mert ez nem szeretet.


24/N

2011. jan. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Igen, már kezdem sajnálni, hogy feltettem a kérdést,mert pont ebbe az irányba nem akartam, hogy elmenjen. Én csak kíváncsiságból kérdeztem - hosszú hajú vagyok,és már 23 évesen azt láttam, a korombelieknek szinte soha nincs hosszú haja.
2011. jan. 23. 19:44
 20/22 anonim ***** válasza:
En 24 vagyok, megsincs rovid haju ismerosom a korosztalyomban - a legtobben hajadonok, de vannak anyukak is. Egy rovid hajut sem ismerek. Persze mit ertunk rovid hajon? A vallig ero is oda sorolando?
2011. jan. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!