Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Egy igényes nőnek tényleg...

Egy igényes nőnek tényleg muszáj minden nap sminkelnie magát? És mit takar a szolid és mit az erős smink?

Figyelt kérdés

Több kérdésnél is olvastam már, hogy a szolid smink: alapozó, korrektor, pirosító/púder, szemceruza, szemhéjfesték, spirál, szemöldökceruza és rúzs, esetleg kontúrceruza.

Ha ez a szolid, akkor milyen az erős smink????

Meg egyáltalán, a hétköznapokra muszáj ennyi minden? És akkor alkalomra hogy sminkeltek, ha már hétköznap is ennyit használtok?

Valóban igénytelenségnek számít, ha egy amúgy csinos és nőiesen öltözködő nő a hétköznapokon max. csak szempillaspirált használ? (Emellett színezett nappali krémem van, a kisebb bőrhibákra meg korrektort használok.)

Néha olyan semmilyennek érzem magam az agyonsminkelt nőkkel szemben (a barátnőm is ilyen), de amúgy viszont nem is tetszik a sok smink, ezért sem használok, meg hát sajnos béna is vagyok és hülyén érzem magam kisminkelve :)

Nem szeretnék vitát gerjeszteni, nem az a célom, csak kíváncsi vagyok a véleményekre, amit kérlek, kulturáltan osszunk meg egymással! Köszi!

31N


2012. jan. 16. 17:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
egy nő attól igényes, hogy ápolt és jól öltözött, nem attól, h smink nélkül ki sem megy az utcára. amit alapsminkkért leírtál, az a messze a maximum, ennyit csak éjszakai szórakozáshoz használnék (bár szájkontúrt még akkor sem, én nagyon ízléstelennek találom). a hétköznapokon én szempillapödrőt, spirált és barna árnyalatű szemöldök ceruzát használok, mert ezek alapból szőkék rajtam, így teszem őket hangsúlyossá.
2012. jan. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon tetszik, hogy feltetted ezt a kérdést. Én is ápolt vagyok, de nem festem magam a hétköznapokban. Oké, most itthon is vagyok, és a boltba megyek csak... De engem is olyan hülye érzés fog el, amikor jó alaposan kifestett csajokkal találkozom. Szerintem is az a maximum, amit leírtál, én ennyit buliba szoktam használni.
2012. jan. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

A múltkor volt egy kérdés, hogy egy középiskolás lány suli előtt úszni jár és hogy úszás után hogy sminkelje magát a suliba, mert csak 5-10 perce lenne rá.

Hát nagyon ledöbbentem a válaszokon!

Az általam felsorolt dolgokat ajánlották neki. Egy középiskolás lánynak, hétköznapra az iskolába!

Vagy én vagyok maradi? :)

2012. jan. 16. 17:29
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
Egy nem sminkelt nő is lehet ugyanúgy igényes mint aki sminkeli magát. Csak egy szolíd sminkből azt mutatja, hogy mégis foglalkozik magával, nem esik ki ápolatlanul az ajtón. Én lealapozom a bőröm és hangulat szerint festem ki maga de sose feltűnően. Egyszerűen igényesre és szépre.
2012. jan. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
47%

Szia! Én az a típus vagyok hogy szerintem valóban egy igényes nő mindig sminkben van! Nálam a nappali smink szemkihúzás,szemhéjpúder+szempillaspirál+tus, szájfény, és kis alapozó. Szép bőröm van ezért teszek csak hangyányit hogy legyen egy kis színem. Szerintem ha valakinek nem szép a bőre sok alapozót illetve annyit tegyen hogy elfedje, és ami nagyon alap a szemkihúzás+tus,szájfény/rúzs.

Bulis/Éjszakai/Alkalmi sminkek: Erősebb színek a szemen,egész szemet kitölteni, nagy füstös szem, sok csillám stb. Nyilván variálni lehet attól függ épp milyen sminket készítünk! Lehet, hogy van aki úgy látja, hogy jaj nem kell a smink blablabla én így látom, tartom magam a véleményemhez!Nálunk az egész családban is anyukám,nagymamáim,keresztanyukám bárhova mennek, igenis megcsinálják a hajukat a sminkjüket, szép ruhában vannak akár dolgozni mennek, akár csak a kis közértbe, és én is így teszek!

2012. jan. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért a smink nem egyenlő az ápoltsággal. Láttam és már kifestett csajt, de úúúúúúúúúúúúúúú...
2012. jan. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az amit leírtál, az egy sminkalap. Nappalra tökéletes. Bár én nappal inkább színezett hidratálót, vagy BB krémet használok, de van akinek igényli a bőre az alapozót, mert problémás. Szemceruza nekem nem áll jól, de a felső szempillasoromat tussal húzom ki. Szemhéjfesték natúr barnás ( [link] - hasonló, belül világosabb, kívül sötétebb, persze a tusvonal nem ilyen erős, sőt, csak egy kis vékony vonal, épp, hogy kiemelje a tekintetet). A szempillaspirál nálam csak azért nem szükséges, mert 3D műszempillám van már régóta. Szemökdökceruzát is mindig használok, mert sajnos ritkás és világos a szemöldököm, szinte nem is látszik, így kicsit muszáj korrigálni rajta, hogy kinézzen valahogy. Rúzst nem szoktam használni, csak szájfényt. Pirosító helyett meg bronzosítót. Ez egy nappali smink. Az éjszakai ott kezdődik, hogy erős, intenzív füstös, vagy színes szemsminket készítünk erősebb tusvonallal. Az arcon pedig kontúrozunk, valamint highlighterrel kiemeljük a szükséges területeket.

E között: [link]

és ezek között: [link]

[link] szemmel láthatóan igen nagy különbség van.

2012. jan. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A smink arra való hogy elfedje ami nem szép és kiemelje ami szép.Hogyha szép a bőröd , nincsenek bőrhibáid akkor nem kell olyan vastag alapozó.Nálam a minden napos smink:szemceruza , spirál , néha nagyon halvány szemhéj festék , korrektort csak a szemem alá szoktam rakni mert állandóan karikás (öröklött).
2012. jan. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Jah meg a nálam a szájfény is hozzátartozik az alap sminkhez.
2012. jan. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az àpoltsàg az azt jelenti, hogy megfelelő a haja, nem büdös, tehàt megfelelően tisztàlkodik, megfelelő az öltözèke. A smink màr csak rèszlet kèrdès. Nyilvàn azok sem hordanak mindig sminket, akiknek a munkàjuk rèsze. Persze egy szolid sminket viselhet, aki szeretne. Èn szempillaspiràlt, ajakszìnezőt ès alapozót szoktam (ezt főleg a karikàs szememre). Tust is hasznàlok, ha olyan kedvem van ès ennyi. 28/N
2017. júl. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!