Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt a fülem és...

Miért csinálja ezt a fülem és mit tehetnék ellene? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Hali. Szóval már több, mint egy éve ki van lyukasztva a fülem és az elején, mikor kellett ápoltam, nem raktam bele bizsut meg minden. Aztán mikor már bőven lehetett bele mást rakni, beleraktam egy bizsut, átszúrósat, ami nem is lógós, meg nem is nehéz. Egy napig volt benne és mikor kivettem, a fülem váladékozott és fájt is. Akkor még gondoltam, oké, majd elmúlik, mert még először raktam bele bizsut. Aztán minden alkalommal ez volt, mikor bizsukat raktam bele. Tök sebes lett. Pedig ritkán volt benne bizsu, és mindig max egy napig! Máskor pedig az arany fülbevaló volt benne, amit belelőttek. Amikor kivettem az aranyat, mindig bekentem az ápolóval, amit még kilövésnél adtak, és fertőtlenít is; meg ugyanazzal bekentem, mielőtt újra visszaraktam az aranyat. Még téli szünet után nem sokkal beleraktam egy bizsut a fülembe és akkor nagyon csúnya lett, így azóta nem is raktam bele mást. Tegnap este kivettem az arany fülbevalót a fülemből, mert ma osztályfényképezés volt, és akartam bele másikat rakni. Este nem volt vele semmi gond, bekentem az ápolóval. Reggel akartam bele a bizsut rakni (lógósat), de megint sebes lett az éjszaka alatt, és nem bírtam beletenni. Aztán megpróbáltam visszatenni az aranyat, aminek hegyes a vége ugye, mert azt lőtték bele a fülembe, de azt sem bírtam belerakni, így elegem lett belőle meg nem is volt már időm ezzel szórakozni, szóval hagytam a francba (már bocsánat). Szerintetek mit tudok csinálni vele? Lehet, hogy majd megmutatom valami orvosnak is, anyukám tanácsára. Na bocsi, hogy ilyen hosszú lett. :) Előre köszi a válaszokat. Ja, még annyit, hogy a jobb fülemben kicsit feljebb van a lyuk (grr, elrontotta aki lyukasztotta), és a fülcimpáim elég vastagok és húsosak. Üdv: Csmacs. 12/L

2013. ápr. 17. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem bírja a füled a bizsut. Nem is értem, hogy miért próbálkoztál vele, ha láttad, hogy kisebesedik tőle?
2013. ápr. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ó, és aki csak negatív kommentet akar írni, az ne is írjon semmit. Legyen szíves. Köszi!
2013. ápr. 17. 15:31
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
Ez miért negatív komment:D? Leírtam, hogy mi a problémája a fülednek.. Ne próbálgasd a bizsut többet, esetleg bekenheted átlátszó lakkal, hátha úgy nem ingerli, de ha ekkora kárt tesz a lyukban, inkább maradj az aranynál... Anyukád furcsállom, hogy nem szólt rá semmit.
2013. ápr. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Így van, ez nem negatív! Az én szüleim pokolian féltettek a bizsutól, de aztán nekem nem lett tőle bajom.

Lehet, hogy valami allergiás reakció. Én a helyedben hagynám.

2013. ápr. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
1#: A komimat nem neked szántam, bocsi, csak még nem láttam véletlen hogy írtál. Oké, ezt értem, de akkor most örökké csak az az egy arany legyen a fülemben, amit belelőttek? Mert azért arra nem telik, hogy legyen mondjuk 6-10 aranyfülbevalóm. Én meg azért lövettem ki, hogy végre nekem is lehessenek tök jó fülbevalóim, mint mindenkinek. Egyébként köszi a választ.
2013. ápr. 17. 15:41
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ezüst? Az olcsóbb, mint az arany. Vagy olyant, aminek a bedugós része orvosi fém. De nem tudsz sok mást tenni. Esetleg még egy próbát tegyél pár év múlva.
2013. ápr. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kiha-nim: köszi a választ. Szerintem az ezüstöt sem bírná, mert például egyszer beleraktam egy másik aranyat ami régen anyukámé volt (fertőtlenítettem gondosan), amikor a sajátom elejéről leesett a dísz, így javíttatni kellett; szóval a másik arany volt benne pár napig és azt se igazán bírta. Bár annak kicsit vastagabb volt a szára, mint az enyémnek (tényleg csak nagyon-nagyon kicsit), lehet, hogy az volt a baj.
2013. ápr. 17. 19:44
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan 8 éve van fülbevalóm, és nekem is ugyan ez(volt) a bajom.Emlékszem,eleinte csak a gyógyfülbevalót tudtam beletenni, mert a többitől kivörösödött,gennyesedett és ha hozzáértem pokolian fájt.Ilyenkor általában kivettem,hagytam egy picit majd újra újra betettem.Lehet,hogy hozzászokott a fülem, gőzöm sincs, de most már semmi baja,ki se veszem:D
2013. ápr. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!