Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Ti mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

3 éve festem szőkére a hajamat, általában 2 havonta 1x. Eredeti hajszínem sötétszőke, ammóniamentes festéket használok, a létező összes módot kipróbáltam az ápolásra (szilikonos/szilikonmentes ápolók, olajak, fejbőrmasszázs, 100% vaddisznósörte kefe, nincs vasalás/göndörítés, szárítás, stb) A táplálkozásom és életmódom teljesen oké, mégis töredezik a hajam, szálkás, vékonyszálú. 2 árnyalatot világosít a festék csak, és nem festem gyakran, így mi lehet a baj? A probléma az, hogy az eredeti színem nagyon szürkés, és totál vállalhatatlan vagyok vele.

Hallottam a hennázásról, és már 6 hónapja nem festettem a hajat, vajon tényleg olyan jó? És mennyire tudom befolyásolni a színt ( eperszőkére, világos meleg barnára gondoltam...)



2013. szept. 15. 22:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Az eper szőke?
2013. szept. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

[link] vagy [link]

Szóval ez egy világosabb, kicsit rezes, de nem répa vagy mahagóni vörös szín.

2013. szept. 15. 23:35
 3/14 anonim ***** válasza:
Nekem ez vörös szőke. De én férfi vagyok. A második fotó jobban tetszik. Amúgy én nagyon szeretem a természetes dolgokat. Például volt barátnőmnek könyörögtem hogy ne fesse be a haját, nem sikerült meggyőznöm.
2013. szept. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A hennával nem tudod befolyásolni a színt. Csak annyival, hogy belekeversz más természetes anyagokat, hogy milyen színű a saját hajad, és hogy mennyi ideig hagyod rajta. De a henna csakis kizárólag vörös. Amire azt mondják, hogy mindenféle színű az nem természetes, tehát mérgező és akkor megint ugyanott tartasz. Ez nem olyan mint a vegyi hajfesték hogy mm-re pontosan be lehet lőni.
2013. szept. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mi baj van az eredeti színeddel? :o
2013. szept. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Az eredeti hajszínem (mint írtam is), az a tipikus sötét-közép "szőke" (én nem hívnám annak:D), ami nagyon szürkés, nem szőke, nem barna kb ilyen [link] vagy [link] És azthiszem én vagyok a kivétel, mert hiába "mindenkinek a saját hajszíne a legjobb" ha nekem nagyon nem áll jól. Hullafehér vagyok, és zöld a szemem, de ettől a hajszíntől a bőröm és a szemem is szürkés árnyalatú lesz, brr.

Ha valaki tud valamilyen jó ápolót, amivel kordában tudom tartani ezt a hajat is, vagy van vmi tippje a hennával kapcsolódóan (tudom hogy csak vörösre fest, no de nem mindegy, mennyire, mert azért elég sok vörös árnyalat van:D) vagy bármi értelmeset meg tud osztani velem, örömmel várom a válaszokat:)

2013. szept. 16. 17:45
 7/14 anonim ***** válasza:

Az én természetes hajszínem is olyan volt, mint a tiéd. Én tiszta hennaport használok, amihez nincs semmi más keverve, attól most hasonló hajszínem van, mint a képen:

[link]

A natúr henna inkább rezes vörös hajszínt ad, nem az az igazi lángvörös (legalábbis az én eddigi tapasztalataim szerint). De kémiai hajfesték után semmiképp se használj olyan hennát, amiben bármiféle vegyszer van (pl. sodium picramat), mert erősen roncsolódhat a hajszerkezet, ha a különböző anyagok reakcióba lépnek egymással. Megbízható tisztaságú henna pl. Sante, Logona, Lush, Kadhi. De biztos vannak még. Én általában 1,5 órát hagyom rajta a vízzel kikevert porból készített krémet. Rögtön a festés után intenzívebb és kicsit sötétebb a szín, de ez kb. 24 óra alatt még változik. Hajmosáskor is kopik kicsit, de nem fakó, hanem szép fényes intenzív szín marad.

Ha a te hajad szőkített volt, akkor a lenőtt részeken világosabb vörös lesz az eredmény. Nekem kifejezetten tetszik a "répavörös", de valakinek nem, úgyhogy szerintem először próbatincset fess.

Ja, és a legelső hennafestés még nem tapad olyan jól a hajra, előfordulhat, hogy nem látszik annyira. De következő festéskor már nagyon jól fed.

2013. szept. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A leginkább természetes fényben látszik a szín, főleg ha hét ágra süt a nap. Mesterséges megvilágításnál nem tűnik olyan intenzívnek.
2013. szept. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen:)

Nekem kicsit sötét amit linkeltél, de most utánaolvastam, elvileg lehet cassiával enyhíteni a színen, vagy indigóval barnítani. A khadi is szimpatikus, mert előre ki van keverve, de nekem 2 doboz tuti kellene belőle, és úgy azért elég drága lenne...

2013. szept. 16. 18:46
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem sötétebb a hajam és mégis szinte piros volt eleinte. Tehát a tiéd meg vörösebb lenne.
2013. szept. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!