Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Dundi vagyok, de jól érzem...

Dundi vagyok, de jól érzem magam. Ez tartható állapot, vagy fogynom kéne?

Figyelt kérdés

Főleg fiúk véleménye érdekel, kilót is tippelhetnétek:


[link]


22/L, 162cm


2014. márc. 7. 10:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A testsúly nem a divat vagy az esztétikum miatt lényeges, hanem az egészség miatt. A túlsúlyos embereknél jóval nagyobb a kockázata bizonyos betegségek kialakulásának (szív és érrendszeri problémák, magas vérnyomás, cukorbetegség). Úgyhogy szerintem nem számít, hogy tetszel-e így magadnak, vagy másoknak, mert nem az a lényeg, hanem hogy egészséges legyél.
2014. márc. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%
Szép vagy.
2014. márc. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
23%

1-es így van. Csakhogy az egészséges testsúly viszonylag tág határok közt mozog. BMI-t nézve 18,5 és 25 között normális, egészséges testsúlyról beszélünk.

162 cm-es magassággal 49 és 65 kiló között kell lennie a testsúlyodnak, hogy ne legyél túlsúlyos.

Szerintem egyébként kép alapján nem is vagy az, én 63-64 kilónak tippelnélek. Husis de formás lány vagy, ha így elégedett vagy, szerintem nincs szükség fogyókúrára, legfeljebb mozoghatnál valamit.

2014. márc. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem a kulcsszó a "jól érzem magam". Ez a lényeg.
2014. márc. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Ha jól érzed magad akkor semmi baj. Habár én magam több mindent nem értek ha a hozzád hasonlókra nézek, pl hogy érezheted így jól magad? A felesleg nem szép, nem egészséges, te szép vagy, de ez ront rajtad, a hasad pl akkora mintha terhes lennél, vastag a karod, a combod hájas. Nekem egy lusta csajnak tűnsz akit úgy tudok elképzelni hogy egész nap csak a tévé/monitor előtt tömi a csipszet magába. Mert aki megmozdul, sportol, tesz valami értelmeset az nem fog így hájat magára szedni. A másik amit látok hogy nincs stílusod se ízlésed, mert akinek ekkora a hasa az ne hordjon ilyen pólót, nagyon csúnya.

De ez csak az én véleményem. Nem zavar engem hogy ilyen vagy, csak fel nem fogom hogy egy alapjaiban szép lány mint te miért hanyagolja így el magát.

2014. márc. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

3-as!


A BMI erősen csalóka, nem veszi figyelembe, hogy ugyanannyi térfogatú izom többet nyom. Magyarán két azonos magasságú személy közül egyáltalán nem biztos, hogy a nagyobb súlyú egészségtelenebb!

Ezért hülyeség is súlyt tippelni!


A testzsírszázalék az igazán mérvadó!

Ennek a lánynak, a hasát nézve, biztos megközelíti vagy meg is haladja a 30 %-ot, ami már rendesen diétát igényelne, mivel egészségtelen.


Emellett a derék-csípő hányados is sokat elmond az egészségről. Ránézésre alma alkatú a lány, azaz hasi hízásra hajlamos, ami szignifikánsan növeli a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát!


Mérd meg kérdező! Derék / csípő! Ha 0,8-nál több, akkor ideje fogyni!

2014. márc. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Saját magamon ez a túlsúly már nagyon nem tetszene, de szerintem a képen látható dundiság még nem az egészségtelen kategória, így, ha jól érzed magad, ne fogyj..más kérdés, hogy egészségesebb kajákkal és sporttal tényleg Te is egészségesebb lennél.
2014. márc. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy milyen erős az ember, akinek tartania kell és mennyi ideig kell tartani és milyen magasan? Egy ilyen komoly témában rengeteg kérdés felmerülhet.
2014. márc. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%
Ha 22 évesen ennyire elhízott vagy, mi lesz veled 30 után, amikor ráadásul belassul az anyagcseréd? Vagy egy szülés után? Így "születnek" a mázsán felüli nők..
2014. márc. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Ühüm. Meséld el azt is, hogy születnek a mázsán felüli, hájpacni férfiak? Mert abból még több van, mint nő, csak lestem tavaly nyáron a strandon, hogy hogy mutogatják magukat... Vagy ők csak mackósabb testalkatúak, mi? :D

Akkor beszéljünk már arról is. Érdekes, hogy én 3 gyerek megszülése után tudok egy normál (168 cm 62 kg) testsúlyt hozni, a 35 feletti férfiak zöme meg döbbenetesen néz ki, és ők szidják a teltebb csajokat :o


BMI meg lehet, hogy nem ad tökéletes képet mondjuk egy sportolónál, akinek jelentős izomtömege van, de egy átlag embernél igen. A derék/csípő arány kiszámolása remek, de pl egy már szült nőnél akkor is nő a hányados, ha az alkata nem változik egyáltalán. Akár centikkel vastagabb lesz a derék, szélesedik a csípő. Pedig maga a szülés nem növeli az egészségügyi kockázatot.

2014. márc. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!