Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogy küzdjem le a félelmet?

ReniVagyok:3 kérdése:

Hogy küzdjem le a félelmet?

Figyelt kérdés

Már legalább 6 éve félek egyedül ki menni utcára. Sajnos sokat megyek, mivel kell menni edzésre, suliba, vásárolni stb.. De egyszerűen nem bírom ki. Ha valaki jön velem szembe, nem merek rá nézni, csak nézem a földet, és hangosan dobog a szívem... Kiegyenesítem magam behúzom a fenekem, kisebbeket lépek, nem nézek fel, csak ha elment már, azon kívül nem merek hátra nézni.


Utálok buszra szállni.. Sok az ember és félek, hogy rólam beszélnek. Utálom ha bámulnak, vagy kicsit is rám néznek bárhol.


A zebrán csak akkor merek átmenni ha nem jön autó (és nem félek hogy elütnek)Nem tudom, hogy intsek-e vagy sem? és mindig átfutok ha elengednek nehogy rám keljen várni, aztán rám üvöltsenek (lelkileg gyenge vagyok)


Félek az emberektől, nehezen bízok, és nem merek az idegenekre ránézni.


Ha valamilyen rendezvény van (esküvő, buli) nem merek wcre menni, mert félek hogy engem néznek. EZT MIÉRT VAN? igaz, hogy utálom magam, ahogy kinézek.... de nem bírok már semmit csinálni..


Ha ismerőssel megyek sétálni vagy valami, és jön szembe egy ember mindig "elbújok" mögé.

TUDOM BETEGES :((



2015. aug. 17. 23:31
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
szar vagy
2015. aug. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem neked szociális fóbiád van, amit egyesek hajlamosak viccként kezelni, de ez tényleg komoly lelki betegség. Az olyan negatív hülyékre, mint amilyen az 1-es hozzászóló ne is figyelj, tojd le az ilyen köcsögöket. Próbáltad pár lépésenként leküzdeni? Mondjuk először csak nézz rá az illetőre és ne fordulj el addig amíg ő nem teszi és ha már el tudsz menni valaki mellett nagyobb félelem nélkül próbálhatsz kommunikálni velük, mondjuk útbaigazítást kérni, vagy az időt tudakolni. Ha nem válik be akkor menj pszichológushoz. Csak nyílj meg előtte, ő szakember, tudja mit beszél, tanácsol. Plusz ők tuti nem fecsegnek, mert köti őket az orvosi titoktartás. ;) Sok szerencsét, drukkolok, hogy le tudd küzdeni a fóbiád! :)
2015. aug. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :) jó tanács :D
2015. aug. 18. 15:41
 4/7 anonim ***** válasza:
sajnos tanácsot nem annyira tudok adni, de ha megnyugtat nem vagy vele egyedül!:) én is ugyanígy vagyok.:/ az a baj hogy az egésznek a forrása számomra az, hogy utálom az arcom...és nekem tényleg ez az indok rá, csak el kéne tudnom fogadnom, de az elég nehéz..:(
2015. aug. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szociális fóbia, nem is a legenyhébb fajta.
2015. aug. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Véleményem szerint eloszor probáld meg fejben átrendezni a dolgokat. Az az ember aki veled szembe megy menyiben érdekled ot. Megsugom semenyire. Magamon is észrevettem hogy: ha megyek valahová és a hátamnál jonnek akkor telyesen megváltozik a járásom ojan mintha a lábaimat elhagyná az ero és remegnének(csuklanak oszefele), nameg a szembemenetel is részben igaz de azt nem értem miért mész kisseb léptekel, ilyenkor én épp az hogy felgyorsitok hogy minél hamarabb ott hagyam és mehesek továb. De ez régebben volt most már semmi gondom kivéve ha gyanus embereket látok de ez mindenkinél igy van gondolom. Ugyhogy ezen már én is sokat gondolkodtam gondoly bele: épp megy valahová tegyukfel meglát 30 embert gondolod hogy emlékszik akár egyre is. Hát nemigazán amenyire emlékszik az félig homály (azaz félig te félig pedig a képzelete szuleménye). És eleve nincs tobb gongya? Egy átlagos embernek mindig vannak gongyai. Ugy vettem ki hogy te az emberektol félsz, csak emlékesztetni akarlak hogy te is ember vagy. Én ugy jutottam ki ebbol hogy idosebb lettem és lassan csak egy-egy pillanatra ránéztem hogy tényleg igaz engem néz és amikor már nagyon hoszu ido után nem találtam egy embert se aki rám nézett volna igy lassan elkezdtek hiányozni (tudom ez neked még furcsán hangzik) és kerestem azokat az embereket és mikor találok egyet már-már orulok neki mivel hogyha sokáig nem néznek rád kitaszitotnak érzed magad (láthatatlannak). És most már ugy nézek az emberekre hogy egyszeruen nem érdekelnek. Remélem tudok neked ezzel segiteni és ne feledd éld a saját életed ugy ahogy más is, ne hagyd hogy ez az "Izé" hátráltasa az életed (ne kovesd el azt a hibát amit én és ne fogd visza az életed mert abbol csak egy van tudomásom szerint). De ne feledd ez csak az én véleményem.

U.I.:mivel te is megadtál valamit magadrol igy énis elárulom hogy férfi nemu vagyok. :)

U.U.I.:elnézést szeretnék kérni a hejesirási hibák miatt csak tudod nem magyar suliba jártam.

2015. aug. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben Köszönöm.
2015. nov. 11. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!