Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mivel érdemes kezelnem a...

Mivel érdemes kezelnem a leendő piercingeimet?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy helixet és egy köldök pc-t. Olvasgattam, kérdezősködtem, persze mindenki mást írt vagy mondott. Ezeket ajánlották:


- neogranormon (kozmetikusom ajánlotta egykoron, de csak jobban zsírosodott tőle a bőröm)

- bephanten (ezt a hugom pelusához használtuk, érdekes, nem kenném a fülemre)

- kamilla teás filter (mamám erőltette mindig, de sose hatott a sebeimre, max. felszívta a vért)

- octenisept (egyedül ez hatott a sebeimre, mindig van itthon, de sokan azt mondták rá: "felesleges")

- aloe first (ez is van itthon, a felírat szerint külsőleg használható, a környezetem azonban inni szokta)

- sós víz (mik az arányok?)

- alkohol (ez nem szárít?)

- betadine (csak a kutyusom sebére használtam az állatorvos rokonom ajánlására, mikor megsérült, de ez jó embernek is? ebben jód van, azt hallottam az emberek jódérzékenyek)

- esetleg még valami más szer?



2016. nov. 12. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Neogranormon abszolút nem erre való, a bephanten hasonlóan ez előzőhöz, erre nem jó (tetoválás kezelésre igen, de testékszerhez nem), kamilla teás... a kamilla magában gyulladáscsökkentő, de egy teás, tehát teafüves és pláne filter?... neeeem. Felejtős. Sós víz... hát, ha tengeri sós (nem a tengeri konyhasóra gondolok, hanem a tiszta tengeri sóra, ami tele van a nátrium-kloridon kívül más sókkal is) víz valóban jó (általában töményre készítve, majd abból max. 50%-ra hígítva) egy ideig arra, hogy a sebet összehúzza, de mint a kamilla, ez sem fertőtlenít, csak sebösszehúzó hatása van. Alkohol... hát, ez is úgy van, hogy ha 70%-nál töményebb, akkor van csak valami hatása, mint tisztítószer (mármint fertőtlenítő hatása), viszont olyan töménységben nagyon szárít, így a gyógyulást csak hátráltatja. Jó, mondjuk eleinte, 3-5 napig jó kezelés bizonyos testékszerekhez, de utána nem. Betadine... univerzálisan jó egy csomó dologra. Általánosságban jó sebfertőtlenítő, bőrfertőtlenítő, gyulladások kezelésre sem rossz mivel széles spektrumú baktériumölő (baktericid), vírusölő ... stb. Hátránya csak a színeződés. Tulajdonképpen igen, van benne jód, hiszen az a hatóanyaga, de nem olyan, mint a régi jód tinktúrák (kálium-jodidos jódoldat), amikben tiszta jód volt feloldva, hanem ez egy szerves, komplex ionos anyag. Itt alapból nincs tiszta jód, hanem csak a bizonyos anyagokkal érintkezve szabadul fel a jód a komplex vegyületből, ami elpusztítja a bacikat és egyéb kórokozókat. Mivel úgy öl, hogy önmagát leköti, így csak kis mennyiségben képes felszívódni a bőrön keresztül, viszont maga a komplex vegyület színes, és ha feleslegben kerül a bőrre, akkor ott is marad. Így könnyen megfoghatja a ruhát, vagy mást. Persze a levegőben vagy egy rakat baci, amivel szép lassan érintkezik és így idő után eltűnik a színe (aktivizálódik és hat). Tehát alapból jó kezelőszer, ha neked nem baj, hogy kicsit színes.

Az octenisept-et hagytam a legvégére. Gyakorlatilag az octenisept folyadék az, ami a legjobb ápolószer testékszer kezeléshez. Ugyan tartalmaz ez is valamennyi alkoholt, de nem szárít, gyors behatási ideje van, nagyon széleskörű a bacik ellen...

Tehát, ha van octenisept oldatod, akkor azt használd rá.

Alkalmazása naponta 3-5 alkalommal.

Ha csak krémed/gél van belőle, akkor viszont szerezz be folyadékot. A krémek, kenőcsök, gélek azért nem jók, mert ugyan használnak amikor rákened, viszont az ékszer körüli nyílást eltömítik, zsírosítanak, és miután a hatóanyag elfogyott belőle, a bőrön ott marad az a zsíros réteg, amibe előszeretettel tapadnak bele a bacik. Persze, ha napjában folyamatosan kennéd, akkor jó lehetne, azzal a bökkenővel, hogy akkor meg nem szellőzik ki a seb és kiáztatódik, ami meg lassítja a gyógyulást.

Szóval testékszerre: Ha szájban van, akkor Corsodyl, vagy Phlogosol oldat, ha más testtájékon, akkor Octenisept oldat.


A jódra visszatérve, az emberek jódérzékenyek, de vízérzékenyek és oxigén érzékenyek is. A pajzsmirigy működéshez kell a jód a testnek, viszont a túl sok jód ugyan úgy káros, mint a túl kevés. Ez minden anyaggal így van (na jó, nem mindennel, de nagyon nagyon sokkal :) ).


Az aloe first is másra jó.

Vadhús, vagy keloid kezelésre meg hidrogén-peroxid oldat (patikai) a jó választás testékszerek esetében.


Remélem segítettem, vagy hasznos voltam!

2016. nov. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Most már minden tiszta és világos. Rengeteget segítettél! Köszönöm!


Itthon van Octenisept, 250 ml, spriccelős. Patikában szoktam venni, kb. háromezer, de sebekre nekem tökéletesen bevállt. Örülök, ha ez jó. Ápoló szakot végeztem, a kórházban ismerkedtem meg vele igazából egy gyakorlaton. Megtetszett a hatása és szerencsére a patikákban magán személyeknek is kiadják, nem kell hozzá semmi papírka.

2016. nov. 13. 14:33
 3/3 Sunshinedoll ***** válasza:
Alkohol nem rossz,betadine is jó, illetve esetleg peroxid, amit a patikában tudsz venni (bár ez szárítja a bőrt). Én ezeket használtam az összes piercingemhez, egyikkel sem volt semmi baj :)
2016. nov. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!