Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért baj, hogy sokat költök...

Miért baj, hogy sokat költök sminkekre, vagy ezeket kérem ajándékba? Hogy lehetne megértetni/elfogadtatni 1-1 felnőttel ezt?

Figyelt kérdés

17 éves gimis lány vagyok, egy éve kezdtem el komolyabban sminkelni. Mielőtt jönne az, hogy biztosan csak mázgálom az arcomat összevissza és nem is tudok szépen sminkelni, elmondom, hogy van egy sminkes barátnőm és ő tanított meg mindenre, plusz rengeteg beauty videót nézek a mai napig.

Nyilván az iskolába nem bulisminkben megyek, oda általában csak primert, alapozót, korrektort és púdert teszek és egy kis hightlightert, plusz kihúzom tussal a szemem és kontúrozok, ha nagyon ráérek, nem alszok el.


Inkább high end termékeket használok sminkekből (sőt, belegondolva csak azokat). Ezt többen nehezményezik, mert pl. bármilyen ünnep van, én vagy sminket kérek, vagy pénzt, amit sminkre költök. És a nagyszüleim, nagynéném mindig azzal jönnek, hogy jaj olyan szép baba arcom van, miért akarom elrejteni, vagy hogy miért veszek 6 ezerért rúzst, mikor a DM-ben is van rengeteg fajta, tizedennyiért.


Ilyenkor meghallgatom a 10-15 percen szent beszédet, hogy "bezzeg az ő idejükben", "olyan szép arcom van, miért rakok rá bármit is", "más egész életében nem költ annyit ezekre, mint én egy hónap alatt", stb. Hiába mondják, egyik fülemen be, a másikon ki.

Tudom, hogy 10-20 év múlva valószínűleg fogni fogom a fejem, hogy kiadtam ekkora összegeket sminkekre, de most nem érzem ezt pazarlásnak. Más cigire, drogra költ, én szemhéjpalettákra, rúzsokra és egyebekre.


Ez miért baj? Miért nem lehet elfogadni?


2018. jan. 29. 23:34
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem az az egy hátránya van a dolognak, hogy a smink nagyon hamar megromlik.


Oké, hogy a hobbid, kb mintha sushit gyűjtenél, szép kis kollekciód lesz, de aztán dobhatod ki az egészet.


Remélem a lejárt szavatosságú termékeket nem kened magadra akkor sem, ha méregdrágák voltak, ahogy ételből sem eszed ezeket.


Szerintem ez a hobbid, a hobbijára meg költse csak az ember a pénzét.


Kár, hogy nem értékálló hobbi, így a végén nem marad semmid.


Másrészt mehetnél hétvégi sminkes tanfolyamra, még érettségi sem kell hozzá, ha jól tudom. Így kb a tanulmányaidhoz kellene a felszerelés.


Szerintem klassz, hogy nem a kínai vackokat kened magadra, de azért az ember olyanra szokott költeni(felnőtt ember persze), amit megengedhet magának. Egy éhező sem nézegeti otthon áhitattal az aranyszobrait, miközben száraz kenyérhéjat eszik.


Nem tudom milyen anyagi körülmények között éltek, de ha a szüleid nem engedhetnék meg maguknak ezt a színvonalat, nekem lesülne a bőr a képemről, ha olyan rúzst vennék, amit anyám vagy nagyanyám nehezen összekuporgatott pénzén vettem, és ők a számlák és a hitel mellett sosem tudnának hasonlót venni.

2018. jan. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
52%

Megromlani csak akkor ha nem használja el. Ha nem 8 alapozója van egyszerre akkor nem romlik meg mert elfogy.

Amugy tök jókat írsz, a többivel maximalisan egyetértek utolsó!

2018. jan. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
15%

Az a baj, hogy a sminkelésen kívül semmi nem érdekel, és úgy beszélsz róla, mintha valami különleges érték lenne, hogy reggelente 8 terméket kensz magadra.

Mi is sminkeltünk 17 évesen, még ugyanúgy kiröhögjük azt, aki Miss sporti cuccokat vesz, és nem tud egy rúzst rendesen felkenni. De ettől még volt/van életünk a fejünk mázolásán kívül is.

A profi sminkes meg nem tanít ingyen senkit, akármilyen jó barátnőd. Láttam én már ilyen "profi" munkát menyasszonyon, fotózáson, hogy Úristen...

2018. jan. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
82%

13 honnan tudod, hogy nem érdekli más? Minek írja bele a kérdésbe, hogy mit olvasott, hányas tanuló vagy pl. tök jól főz?! Nem jó dolog így hozzáállni az emberekhez!

Egyébként kérdező, tény, hogy aki kifejezetten ad magára azt a nőtársai 90%-a zsigerből butának nézi azon az alapon, hogy "Hm, ez a lany túl sokat foglalkozik magával de remélem hogy legalább butábbnak butább, mint én!!"

Ezt szokd meg már most. Hiába lesz belőled akár sebész, ha sminked van és csinosan kihívó ruháid, a nők egyből rádsütik, hogy agyatlan kis sminkeske vagy szoli recepciós vagy.

2018. jan. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
73%
És kihagytam, hogy rajtam is meglepődnek rendre, amikor kiderül hogy könyvelési csoportvezető vagyok 7 éve, ráadasul idegen nyelven, mert nem magyar a cég. Mert a hobbim (sminkelés) alapján azt gondolják akkor tuti sötét vagyok.
2018. jan. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
0%

14#

Pedig zsigerből butának nézem azt, aki nincs tisztában azzal, hogy mi a "high end" jelentése.

Tízből kilenc 17 éves néz "beauty videókat", de nem rengeteget.

Sajnos naponta látni ilyen önjelölt sminkmestereket, ahogy lárvamaszkban sétálnak a városban, ettől érezve magukat "high end nőnek".

Nem irigylem tőle a 8 ezres rúzst, nekem is van.

Amikor ez a kérdés témája, akkor meg ebből tudok következtetést levonni: bocs, hogy nem az ugrott be elsőre, hogy ezerrel magolja az érettségi tárgyakat, és biztos az az álma, hogy fizikus legyen. :D

Ebben az esetben lehet, hogy a rokonai is nyugodtan vennék neki a sminkcuccokat.

2018. jan. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azt kifogásolják, hogy nem te dolgozol a pénzért, így nem tudod, mennyit kell dolgozni 6000Ft-ért.

Ezt mondjuk meg tudom érteni.

Van egy ismerősöm (közös baráti társaság), szintén nem dolgozik, mivel a párja jól keres, és ő is fenntart egy színvonalat, hogy úgy fogalmazzak. Nem sokkal idősebb nálad, 25 éves.

Neki sincs fogalma arról, mennyit kell dolgozni 30 ezer Ft-ért, amennyi számára csak egyetlen bugyit jelent kb, vagy épp a drága 10-15 ezres sminkekért, krémekért.

Forgatom a szemem én is, mikor megmondta, azt az arclemosót, amit én használok, ő a felmosóvízbe szokta önteni, mert oda jó.

Persze nem szólok semmit, hisz nem az én pénzemet költi. De attól magamban még megvan a véleményem.

Te viszont a szüleidét költöd, és nekik igenis van beleszólásuk.

Nem azzal van a baj, hogy minőséget veszel, hanem azzal, hogy (nyilvánvalóan) rengeteget költesz. Adódhat olyan élethelyzet (pl egyetem után pályakezdőként), amikor magadnak kell megdolgozni a pénzért, és olyan kiadásokra is gondolnod kell, mint a rezsi, az élelmiszer, a bérlet(vagy benzin, ha autót tartasz fenn), amire most még nem. És meglehet, a keret nem lesz annyira magas, mint amihez hosszászoktál. Késztetés az önállóságra meg azért szinte mindannyiunkban ott van, hogy egy adott kor felett ne anyu segítsen ki.

Jó, lehet mondani, hogy hol van ez még, vagy azzal ráérsz akkor törődni, de ha hozzászokik az ember a (nagyon) jóhoz, akkor nehézkesen ad le az igényeiből, és az fájdalmas időszak lesz. Talán csak ettől akarnak megkímélni.


Ezt az "olyan szép arcod van" dolgot megkaptam én is mindig, meg az "olyan szép hajad van, ne fesd", ez olyan tipikus nagyszülőis vélemény, szeretetből. Nem akarnak rosszat, ne így fogd fel.


Amugy nem értek egyet azokkal, hogy egy magára adó nő biztosan buta, mert ez nem ettől függ.

Én pl értékelem, ha valaki ügyesen sminkel, én sose tudtam, nem volt meg a türelmem meg a kézügyességem hozzá.

Illetve érzékeny a bőröm, így én inkább a krémekre, nyáron fényvédelemre, bőrtípusomnak megfelelő arctisztításra fektetem a hangsúlyt.

Esetleg még figyelj oda, hogy a hidratálókrém, arctisztító is jó minőség legyen, mert ez a dolog alapja, nem a smink. De gondolom, ha ennyire benne vagy a dologban, nem mondtam újat ;)

2018. jan. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan ez a helyzet, csak ruhákkal. Veszem őket tucat számra, minél drágábbakat, újabbakat.

Természetesen meg tudlak érteni, de azért van különbség a ruha és a smink között. Egy az, hogy ezek a ruhák jók lesznek egy jó pár évig(már az árukból kiindulva), miközben egy smink max. 24(?) órán keresztül lesz rajtad, utána lemosod és így fogy el a tubus(/doboz/csomag vagy nem tudom). A másik az, hogy ha tényleg jól nézel ki és szép arcbőröd van, akkor amellett, hogy teljesen felesleges ez a smink dolog, mellette roncsolod is a bőrödet és személy szerint nekem nem tetszik, hogyha el lányon sok smink van(és gondolom ezzel nem vagyok egyedül). Indokolatlanul ne tedd magadra, sőt inkább legyél büszke arra, hogy ilyen szép arcbőröd(/arcod?) van és járj inkább smink nélkül.

Lehet, hogy ez már függőség, nem tudom, és valószínűleg meg is fogod bánni majd idővel, viszont hogyha jelenleg ez tesz téged boldoggá, akkor csináld, csak tényleg ne vidd túlzásba!


16/F

2018. jan. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Nem írtam, hogy csak a sminkelés érdekelne, de hiába ecseteltem volna itt, hogy már 17 évesen felsőfokú nyelvvizsgám van két nyelvből és érettségi után kezdek el tanulni egy harmadik idegennyelvet. Vagy hogy 16 éves koromig versenyszerűen táncoltam, külföldi versenyeken is eredményesen szerepeltünk. Akkor az lett volna a bajotok, hogy mennyit írtam és hogy ezt biztosan nem olvassátok végig.


Dolgozni sajnos nem tudok, mivel általában fél 8-tól, vagy fél 9-től órám van reggel és 1-2 körül végzek. Utána van egy kis időm ebédelni, majd megyek tovább különórákra. Hazaérek 4-5 körül, általában vagy tanulok, vagy edzek előtte és utána kezdek el tanulni másnapra, vagy az adott héten lévő dogákra. Este 8 előtt nem nagyon szoktam szusszanni, 11 előtt biztosan nem kerülök ágyba.

De őszintén kérdezem, szerintetek mikor kéne dolgoznom? :)

Hétvégén, mikor végre van egy kis normális szabadidőm és programom van a barátaimmal, családommal? Vagy vállaljak éjszakai műszakot és menjek dolgozni, miután befejeztem este a tanulást?


Továbbá nem követelőzök ezekért senkinek, de ha valaki megkérdezi, hogy mit kérek mondjuk a névnapomra, vagy karácsonyra, akkor igenis mondom, hogy mit (nyilván ha az árkategória passzol). Mert hiába mondom nagy bizonytalanul, hogy “jaaaj nem kell semmi”, mikor úgyis tudom, hogy vásárolni fognak nekem. Akkor meg inkább vegyenek olyat, ami tetszik és aminek örülni fogok, mint mondjuk egy harmadik lávalámpát, vagy társasjátékot, esetleg olyan ruhát, ami borzalmasan áll rajtam.

De ha kell valami, vagy elfogy az alapozóm, nem várok a névnapomig pl., hogy tudjam pótolni. Szerencsére a szüleimmel jó anyagi körülmények között élünk, ők nem szoktak szólni ezért. Írtam is, hogy inkább a nagyszüleim, egyéb rokonok…


Valaki kérdezte, hogy könyvekre mennyit költök. Őszintén megmondom, fogalmam sincs. Van, hogy itthon találok valami jót (anya és apa is sokat olvas), azokat is elolvasom. Néha veszek hármat, négyet egyszerre, olyankor nyilván az összeg is nagyobb. De pl. van olyan is, hogy letöltöm és az iPaden olvasom, mert éppen utazom és nem akarok magammal cipelni egy több száz oldalas könyvet (a George R. R. Martin könyveket csak pdf-ként olvastam).

A legutóbb olvasott könyveim a Hóember (Jo Nesbo-tól), a Harry Potter-nek az utolsó két része angolul, valamint elkezdtem Stephen King-től az Az-t, de háromszor hagytam abba, szóval azt nem hiszem, hogy befejezem.


Első, tessék, ezek a kedvenc márkáim jelenleg: Estée Lauder, MAC, Urban Decay, Tom Ford, ABH.

2018. jan. 30. 14:38
 20/24 anonim ***** válasza:
Majd ha Tarte, Marc Jacobs, Charlotte Tilbury, Giorgio Armani, Chanel és Dior termékeket veszel, írj rám!
2018. jan. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!