Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miert jott be ennyire divatba...

Miert jott be ennyire divatba a depresszio, vagdosas, onutalat?

Figyelt kérdés

2018. júl. 14. 21:59
 1/10 anonim válasza:
75%

Én nem divatból utálom magamat, hanem azért, mert ronda vagyok. Azt nem tudom, hogy depressziós vagyok-e, de nem vagdosom magamat.


19F

2018. júl. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Az emberek nem a maguk urai, nem ők hanem mások és a külső körülmények irányítják életüket. Mások elvárásainak kell megfelelniük. Van itt két idézet, aminek pont az ellenkezője valósul meg:


"A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van."


"A boldogság ott kezdődik, amikor azt csinálsz, amit akarsz, és nem azt, amit mondanak."

2018. júl. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mióta divat ez? Csakmert általában ami divat, azt az emberek követik, rajongják, kedvelik, népszerűsítik...

Engem mégis kirekesztettek, belém rúgnak, lenéznek a depresszió miatt. És ez nem a megjátszott féle depresszió, hanem a valódi. Arról a kutya se mondaná, hogy divat. A hasmenés előbb hozható divatba, mint ez a borzalom.

2018. júl. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A depresszió nem divat, hanem népbetegség. Mindenkinek vannak depressziós napjai, de nem mindenkinek van közepes vagy erős depressziója. A rossz kedv depressziót szül, a nagy terhelés szintén, a boldogtalanság is, a munkanélküliség is, a nem megfelelő családi környezet, a rossz múlt, a kilátástalanság (akár kapcsolati, akár munkahelyi, akár más téren). Nem mindenki ilyen. Vannak, akik próbálják kezelni, vannak akik orvoshoz fordulnak és vannak akik amúgy nem depressziósok, de majmolják a divatot.

A vagdosás... nem egyszerű dolog. A fizikai fájdalomra a test úgy reagál, hogy fájdalmat csillapít, idő után endorfint, amitől jön a boldogság... azaz csak jobb kedv. Ez sem mindenkinél igaz. Van, akinek nem jobb a fizikai fájdalomtól.

Az önutálat majd abból adódik, hogy mások is utálnak, de legalábbis nem szeretnek. A szeretet hiánya egy olyan megerősítést ad, hogy magadban van a hiba. Ebből adódik, hogy nem kedveled azt aki és azt ami vagy. Innen már egyenes út az önutálatig.

2018. júl. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Őszintén... ez kb. 5-8 éve volt ekkora divat, amikor még tinédzser voltam, és mindenki emo, goth, vagy valami más depressziót sugalló szubkultúra tagja akart lenni.

Bevallom, nekem is volt ilyen korszakom, de én nem divatból csináltam, hanem nagyon kemény iskolai zaklatáson estem át.

Gyűlölték magam, mert az osztályom, és egyébként az egész iskolai közösség azt éreztette velem, hogy “megérdemlem”, “ez a sorsom, és én már örökre az iskola omegája maradok”.

Aztán hála Istennek elkerültem gimibe, száz kilométerrel arrébb, és mintha újjászülettem volna! Most pedig milliókkal pozitívabb vagyok, végre lett önbizalmam, megtaláltam, hogy miben vagyok igazán tehetséges, és készülök az egyetemre.


Tehát...elhiszem, hogy ma is léteznek “pózerek”, mint egykor, de úgy gondolom, hogy ebben a korban, mivel a tinédzsereknél érzékenyebb személyek nem nagyon léteznek, elég gyakran előfordulhat ez.

Êppen ezért fontos időben odafigyelni az ilyen személyekre a környezetünkben, mert lehet, hogy első pillantásra lekezelteknek és erőtlennek tűnnek, és pont ezért van szüksêgük támogatásra, és pozitív személyekre. Amúgy meg, miért is ítélkeznél egy olyan emberről, akivel még egy szót sem váltottál, max. az őt körüllengő alaptalan pletykãkat ismered?!

És így visszagondolva: már nem hátrányként, hanem csupa pozitívumként élem meg azt, hogy kilógtam a sorból.

Én mertem “stréber” lenni, és most bármilyen helyzetben képes vagyok megcsillogtatni az intellektusomat, a szenvedéseit megtanítottak arra, hogy ÉN SE ítélkezzek elhamarkodottan és felszínesen. Nem bánom, hogy a karomon még mindig látszik néhány halvány sebhely, mert ez mindig emlékeztetni fog arra, hogy én nagyon mélyről törtem fel az életkedv felé.

Büszke vagyok arra, hogy nem lettem a tipikus picsogós hetero csaj, aki anélkül el sem tudja képzelni az életét, hogy a pasija, akivel “extrém komoly” a kapcsolata, ne fogdozza non stop a seggét.

Örülök, hogy már minden tekintetben fel tudom vállalni magam, és a környezetem, amiben most élek, sokkal elfogadóbb, és lazább ilyen téren is.


Szöval, ha nem hagynánk ezeket a fiatalokat ilyen drasztikus dolgokba menekülni, akkor talán értelmesebb elfoglaltsãgot találnának ezeknêl.

2018. júl. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azért többek között, mert van digitális világ. A fiatalok 90%-a zenét hallgat, online éli az életét, effektíve elfelejtenek személyesen vezetni kapcsolatot. Ez persze ront a kommunikációs készségen, gyakrabbá teszi a félreértéseket, az eltéréseket, s ezeket sokak nem tudják kezelni.

Másik ok, hogy a szülők se foglalkoznak annyit a gyerekekkel, mint anno, egyedül, figyelem nélkül hagyják őket, vagy épp agresszívek velük. Ez se tesz jót.

Stb.

2018. júl. 15. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem is beszélve arról, hogy régen a delikvens hazaért az iskolából, otthon elmesélte, mi történt vele, és legalább abban az időintervallumban békén hagyták, amíg otthon volt.

Ma pedig már sajnos Facebookon, és más platformokon is tudják zaklatni az áldozatot.

2018. júl. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem azt mondom, h vannak, akik tenyleg depressziosok, es en azt mondom rajuk h nem azok. De, tenyleg vannak, akik azt hiszik meno a depresszio, eljatszak h ok depressziosok, vagy pedig "divatbol" or szinten menonek hiszik, elkezdik vagdosni magukat, addig amig nem faj olyan nagyon. Az onutalatra se azt ertettem hogy valaki utalja magat, es en azt mondom hogy nem, te nem is utalod magad, hanem azt, hogy csak eljatszak hogy utaljak magukat.

Szepen leirtatok nekem mindharom fogalmat, am tudom en is, mert sajnos atestem rajtuk. Nem, johetnetek azzal h en is csak eljatszottam, de az ugy mas. En elvesztettem a szuleimet, teljes depresszioba estem, akkor ereztem h jo a vagdosas, konnyebb lesz tole, es magamat vadoltam erte, tehat utaltam magam. De mar rajottem h ettol nem lesz jobb.

Nos, ami ugymond "divatba" jott az nem ilyen. Azoo boldogan elnek, egyszer csak elkezdik vagdosi magukat mert csak, vagy pedig menonek hiszik azt. Szamos ilyen embert ismerek.

Illetve, nalunk suliba, az jott be meg divatba h mindenkinek faj valamilye. Tehat h mindenkinek fasli van valahol, mindenki ezert meg azert nem tesizik, mindenki santit es ez mar tulzas.

Egyszeruen nem ertem miert lett "meno" a fajdalom, lelkileg, fizikailag...

2018. júl. 15. 14:43
 9/10 anonim válasza:
Olyan idiota vagy eggyaltalan tudod mi az a depresszio ??? Sztem nem. A depresszio egy mentalis betegseg . Vagdosas az egy addaktiv szar. Es azer utalom magamat mert egy ronda allat vagyok
2018. okt. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Koszonom a bokot.

Tudom mi az a depresszio es nem azt mondtam h a depresszio az csak vlmi kamu ize.

De mostanaban tul sokan vannak azok akik csak "menoskodesbol depressziosak" (szvl nem azok, csak ezt allitjak) es akk ezzel hivjak fel magukra a figyelmet

2018. okt. 16. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!