Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Lányok, ti is érzitek néha...

Lányok, ti is érzitek néha nyűgnek a szépítkezést, ruhavásárlást?

Figyelt kérdés

Van, ami boldoggá tesz, hajat mosni például kifejezetten szeretek, de sminkelni, krémezni meg ilyeneket nem.

Fodrászhoz se szívesen megyek, ameddig lehet, húzom a dolgot, csak akkor veszem rá magam, amikor már töredezik a hajam (2 havonta).

Ugyanígy érzek a ruhavásárlással kapcsolatban is. Utoljára valamikor nyáron voltam ruhaboltban, akkor is csak azért, hogy vegyek egy farmert a tönkrement régi helyett.

A ruháim nagy része már több éves (átlagban 3-4), igyekszem mindenre vigyázni, hogy még évekig jók legyenek. Viszont előre nyugtalanít, hogy tavasszal megint mehetek nadrágot venni (feketét), mert amit eddig hordtam, menthetetlenül kinyúlt, már csak télire jó (vastag harisnyával).

Sokkal egyszerűbb lenne, ha simán csak teli volna a szekrény ideális darabokkal, amik sose mennek tönkre.


25l


2019. jan. 13. 19:46
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

1. ki mondta, hogy kötelező sminkelni?

2. ki mondta, hogy fodrászhoz kell járni? (otthon nincs senki, aki levágná a hajvégeidet fürdés után?, de akár magadnak is megcsinálhatnád!)


Ne álmodozz, amit használunk, az használódik és kopik. Egyébként lehet online is ruhákat vásárolni, ha nincs kedved elmenni ruhaboltba.


Én nem érzem nyűgnek. Ha szükséges, akkor megyek.

2019. jan. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

A ruhaboltba járás nekem is hatalmas szenvedés volt mindig, kb. egy éve csak rendelek vagy turizok (azt nem érzem olyan stresszesnek).

Nekem furcsa mód pont a krémezés, arcmosás, ami kellemes, hajat mosni pedig borzasztóan utálok, fodrászhoz járni detto.

A szőrtelenítés a legnagyobb kínom, hófehér a bőröm, részben ázsiai vagyok és pcos-es, szóval néha majdnem sírok, hogy már megint olyan a combom, mint egy póknak...

20L

2019. jan. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Nekem nem nyűg.:)

Imádok vásárolni.

Fodrászhoz kb félevente megyek. Nem festetem csak a vegeből szokott vágni.

Hajat mosni is szeretek.

Fürdeni is imádok. Egy nap többször is.

Engem kikapcsol amikor magammal foglalkozhatok és mindig jó lessz a közérzetem.

Persze van helyzet amikor nekem sincs semmihez kedvem. De ez ritka. :)

2019. jan. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A sminkelès nyűg sámomra.

Ruha boltba utálok járni.

Hajmosás is nyűg.

2019. jan. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez annyira egyén függő. Van aki szereti az ilyesmit van aki nem. Nők között is van aki kevésbé szereti a "lányos dolgokat". Én például imádok vásárolni, szerintem minden hónapba veszek magamnak pár új darabot. Imádok sminkelni, bár ezzel is dolgozom. Mindennapjaim része, ebben élem ki a kreatívitásom. Műköröm nélkül sem tudnék létezni, de ez mind én vagyok. Hajat mosni annyira én sem szeretek, de ez alap higiénia, tehát ettől függetlenül heti 2x megmosom.
2019. jan. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Metionin ***** válasza:

Vásárolni én se szeretek, néha rám jön hogy elmegyek körülnézni vagy turiba de teljesen leszívja a szociális manámat. Inkább rendelek.

A szépítkezős dolgok közül a szőrtelenítést utálom.

2019. jan. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

vásásrolni nem szeretek, hajat mosni nagyon utálok valamiért (sokáig tart és macerás valami miatt mindig, mert nagyon száraz a hajam, így balzsamozás és pakolás is kell neki jó gazdagon). fürdeni egy hosszú nap után viszont mindig nagyon jól esik, sokszor elbóbiskolok ám a kádban.

ruhát venni turiban szeretek, ott kicsit öröm is találni valami jó göncöt. sima boltokba ha tehetem, nem megyek. kiborítanak a plázás boltok is.

fodrász engem 10 éve nem látott már, úgy elrontotta legutóbb a hajamat egy, hogy azóta nem gyógyultam fel a traumából.

sminkelni szoktam, de nem festek erősen, csak primer, alapozó, korrektor és színtelen púder van rajtam, ha van. sokszor macerának érzem, és nem csinálok semmit se csak arcot mosok és csókolom. leszedni sajnos sokszor elfelejtem alvás előtt.

a hajammal nem frizurázok, nincs rá szükségem, a munkámban annyi a lényeg, hogy ne lógjon a szemembe se az arcomba a hajam, illetve ha copfom/kontyom van, ne akadjon be sehová lehetőleg (nem szóltak még sose a leengedett hajért sem). össze fogom általában és viszlát.

szörteleníteni nagyon utálok viszont. nem borotválom a lábam és a karom, hanem gyantázom, így jóval ritkábban kell csinálnom, de sokszor annyira nehezen veszem rá magam, pedig nem is fáj nekem.

néha jó ezeket kibekkelni azért és csak úgy lenni, természetes állapotomban :D

2019. jan. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!