Kezdőoldal » Szépség és divat » Modellkedés » Mit vigyek magammal fotózásra?

Mit vigyek magammal fotózásra?

Figyelt kérdés

A jovoheten fogok menni egy fotozasra, ami alatt 3x lehet atoltozni, de nem tudom, hogy kit vegyek fol.

Ez nem ilyen modellkedos fotozas csak egy sima fotozas amit anyukam intezett, mint minden evben. ( csaladi-es rolam egyeni foto es keszul)

A csaladi fotoval nincs is baj, mert osszeoltozunk, csak az egyeneire nem tudom milyen legyen a hajam, mit vegyek fel..smink, kellekek, cipo.

Kerlek segitsetek biztos van olyan aki jartas ebben.

A hajammal az a legnagyobb problema hogyha nem fodraszhoz megyek elotte akkor eleg vacakul nez ki,mert altalaban kivasalom es lelapul, nem ugy all, zsiros allaga van pedig azelotti este mostam meg.

Ezert sem tudom mit kezdjek majd a hajammal.

Otleteket legyszi!:)

Koszonom szepen elore is.



2017. nov. 25. 19:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem, a gond ott kezdődik, anyukád intézte a fotózást nélküled (a többi családtag nélkül). Szavaidból kicseng, nem egy igazi profi stúdióba mentek, hanem valami helyi kis fotóshoz, aki itt maradt a régi világból. Én ezekhez be sem kopognék, nemhogy a küszöbüket átlépjem!

A valódi profi nem egyedül dolgozik, nem csupán fotós, hanem egy alkotói gárda! Fodrász, sminkes, stílustanácsadó/öltözködési tanácsadó és fotós. Persze némileg többe kerül, mint Józsi bácsi a helyi fényképész, de a végeredmény is más. :-)


Hogy mit vegyél fel? Józsi bácsi fényképész esetében teljesen mindegy! :-(

Ha mindenáron el karnak rángatni erre szüleid, akkor ha rám hallgatsz, valamit, amitől a család kiakad és legalább vitatéma lehet a rosszul megszervezett fotózás. :-)

Természetesen, a legjobb megoldás az lenne, ha leülnél családoddal és megbeszélnétek, mi is a célja ennek az egész fotózásnak. (?) Egyszerű családi fényképeket ti magatok is tudtok lőni otthon egy egyszerű fényképezőgéppel, ezért felesleges pénzt kiadni!


[link]


[link]


:-D

2017. nov. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nem teljesen értek egyet az elsővel. az igaz, hogy ez nem egy nagyon profi magazinfotózás lesz, ahol fodrász, stylist, stb. van, hanem csak egy évi rendszeres emlékfotó a családnak. ugyanolyan, mint az osztályfotózások, az óvodai gyerekfotózások, a tablófotózások.

viszont ha egy hozzáértő fotós készíti, akkor még így is fényévekkel jobb minőségű képek készülnek rólad, mint ha csak egy hozzá nem értő családtag fotózgat otthon. ha van a családban hozzáértő fotós, akkor lehet, hogy ennél jobbakat is tud. viszont, ha nincs, akkor szinte biztosan nem lesznek jobb képeitek és érdemes elmenni egy ilyenre. nem lesz természetes, elcsípett hangulatkép, de nem is az a célja. valószínűleg nem lesz tökéletes portréfotó sem, mert nem is olyan az apropója. de egy minőségi emlék lesz és valószínűleg annyit meg is fog érni, amennyibe kerül.


igen, ez a műfaj valahol a régi időkből maradt itt, de nagyon sokan csinálják lényegesen modernebb szemléletben is (bár ők nem is a padló áron dolgoznak). szolgáltatásminőségben éppúgy létezik minden az igazolványképtől a komoly divatfotózásig, mint ahogy az árak is ehhez igazodnak és mindenki azt választja ki, ami neki épp belefér.


egyáltalán nem katasztrófa, hogyha évente egyszer elmegy a család fotózkodni és legalább akkor készül róluk egy a hétköznapi szelfiknél jobb minőségű kép. a katasztrófa éppen az, hogy ezt még a sokat (és akár igényesen is) fotózó emberek sem tartják elég fontosnak - sokszor egészen addig, míg el nem kezdenek meghalni emberek a családból és rájönnek, hogy se jó minőségű képeik nincsenek róluk, se elég sok és pláne jó minőségű közös kép nincs a családról, amin még együtt voltak. nem véletlenül csinálták ezt a családok évszázadokon keresztül (eleinte még fényképezőgép helyett portréfestőkkel)...

2017. dec. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

hogy mit vegyél fel? szerintem, amiben jól érzed magad, amiben úgy érzed, magad vagy, csinos/elegáns vagy, illik az ünnephez, de máskor is szívesen megnézed és megmutatod másoknak. nem biztos, hogy ez lesz életed legjobb képe, de ha igen, akkor lehet, hogy évekig fogod még mutogatni (akár csak a karácsonyi szezonban, akár máskor is).


érdemes lehet egy alkalmibb, egy hétközbapibb, meg egy szezonálisabb öltözélket választani, hogy nagyobb legyen a változatosság és több féle helyzethez tudd a képeket felhasználni.


ha lázadó típus vagy, akkor választhatod a botrányos, meghökkentő verziót is, amit első javasolt, de szerintem csak akkor tedd, ha egyébként is ilyen vagy és ezt érzed magadhoz közelállónak, meg amúgy is szívesen trollkodod szét a családi eselményeket. ha máskor is szívesen fested zöldre a hajad, akkor most se fogd vissza magad, mert te ilyen vagy, miért most lennél másmilyen. ha viszont máskor sem vagy ilyen, akkor miért pont most lennél más, mint amilyen vagy? pláne, hogy ez megmarad a család emlékeiben. legyen olyan az emlék, amilyen vagy - vagy legalább, amilyen lenni szeretnél...

2017. dec. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a cipőt mindenképp érdemes a fotóssal megbeszélni. semmiképp nem érdemes tűsarkút felvenni, mert sok helyen nem is engedik felvenni a stúdióban. a legtöbb stúdióban általában papír hátteret használnak, ami alád kanyarodik, hogy elvesszen a háttér és a talaj határvonala (ún. végtelenített háttér), viszont a papírt kilyukaszt a tűsarkú és összekoszolja az utcai cipő. mivel a háttér papír elég drága, ezért az ilyen olcsóbb, tömeges családi fotózásoknál nem akarják elpocsékolni a fotósok. emiatt vagy elevecsak cipő nélkül fotóznak, vagy legfelhebb puha, lapos ÉS TISZTA talpú váltócipőben engednek a stúdióba, de nem utcai cipőben, szóval a fotózáshoz mindenképp tiszta cipőt vigyél küön, ne abba menj, mert még ha a hátteret nem is féltik tőle, a kosz miatt akkor sem engednek utcai cipőben fotózkodni.

a zokniban/harisnyában fotózkodás bizonyos (élére vasalt öltöny, elegánsabb, formálisabb ruhákkal) nagyon hülyén tud kinézni, de vannak olyan lazább koncepciók, pózok és képkivágások, ahol jó is lehet. szóval ezeket is érdemes előre kitalálni, mert ha partihoz öltöztök és mindenki ingben, zakóban, csini ruhában komolyan pózol majd, akkor ahhoz hülyén néz ki a zokni/harisnya, szóval vagy nem fog látszani a lábatok, vagy kell a váltócipő. ha lazább, "rondakarácsonyipulcsis", pizsamás, játszó ruhás, vagy csak egyszerűen lazább, földön ücsörgős, nevetgélős képek lesznek, akkor nem gond a zokni/harisnya/mezitláb sem.


a hajad szerintem nem annyira nagy kérdés, menj el fodrászhoz a fotózás előtt és csináltasd meg a hajad, beszéld meg a fodrásszal, hogy mi állna jól és vagy mit csinálj vele. szerintem érdemes valami hétköznapi, nem túl extravagáns frizurát csinálni, amit a hétköznapokban is viselhetsz még, nem csak a fotózásra készül.


smink, ruha, kellékek, szempontból nem tudok tanácsot adni, talán a barátok/barátnők, család...

2017. dec. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!